Фільтр
 • Найдивовижніші звичаї і традиції народів світу

  Найдивовижніші звичаї і традиції народів світуКожна країна та кожен народ відрізняється своїми цікавими та унікальними звичаями. Для когось вони можуть здаватися смішними, для когось - дивними, а для самого народу - це і є його історія. Майже усі народи вірять: той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Така людина блукає світом як біблійний блудний син і ніде не може знайти собі притулку, адже вона загублена для свого народу.

 • Обласний методичний семінар викладачів духових відділів

  Обласний методичний семінар викладачів духових відділів29 листопада на базі Сторожинецької музичної школи відбувся обласний методичний семінар викладачів духових відділів мистецьких шкіл Глибоцького, Сторожинецького, Вижницького та Путильського районів на тему: «Камерний ансамбль і виховання оркестрового музиканта».

 • Час бити на сполох

  Час бити на сполох"Мистецтво не лише розважає, а й заставляє задуматися", - саме такої думки дотримується керівник народного аматорського театру малих форм "Фрагмент" Анастасія Венців.

 • Лицар слова

  Лицар слова22 листопада у читальному залі Глибоцької центральної районної бібліотеки відбувся літературно-мистецький вечір, присвячений 100- річчю від дня народження Михайла Івасюка «Лицар слова».

 • Є на землі країна Україна

  Є на землі країна Україна21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи, адже в цей день вони продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи. З метою формування у молоді патріотичного почуття до своєї країни працівники Кельменецької центральної районної бібліотеки спільно з студентами професійного ліцею провели урок гідності «Є на землі країна Україна. Із серцем, що йменується Майдан». Захід відбувся для користувачів Інтернет-центру та молоді професійного ліцею.

 • Хай голоду не буде ніколи!

  Хай голоду не буде ніколи! Кажуть, що минуле не належить нікому. Воно - надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього всі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи! Кожного року у четверту суботу листопада згідно Указу Президента України відзначається День пам’яті жертв голодоморів.

 • Гідний виступ представника Кельменеччини на регіональному конкурсі

  Гідний виступ представника Кельменеччини на регіональному конкурсі23 листопада у Новоселиці вдруге проводився регіональний конкурс-фестиваль афганської та патріотичної пісні. Основне завдання цього конкурсу - пошук і розкриття нових талантів, які працюють в оригінальному жанрі, їх залучення до участі у патріотичному русі, посилення поваги до подвигу воїнів-афганців, учасників АТО на Сході України.

 • Вони пройшли крізь голод і бої, за те, щоб жити у достатку й мирі у вільній нашій Україні

   Вони пройшли крізь голод і бої, за те, щоб жити у достатку й мирі у вільній нашій Україні21 листопада Україна відзначає День Гідності та Свободи, що об’єднав дві знакові події у новітній історії країни – Помаранчеву революцію 2004 року та Революцію Гідності 2013 року. На знак вшанування відваги, сили духу громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності у Глибоцькій центральній районній бібліотеці відбулася тематична година «Вони пройшли крізь голод і бої, за те, щоб жити у достатку й мирі у вільній нашій Україні».

 • Вистава «Фро» - яскравий результат творчої співпраці двох аматорських театральних колективів

  Вистава «Фро» - яскравий результат творчої співпраці двох аматорських театральних колективів 15 та 27 листопада у будинку естетики та дозвілля м. Чернівців учасники аматорського театрального об’єднання «Територія натхнення» (керівник – Елла Мадей) презентували свою нову творчу роботу – виставу «Фро» за однойменною п’єсою Валерія Анохіна (режисер-постановник – Олена Василинчук).

 • Камерний ансамбль і виховання оркестрового музиканта

  Камерний ансамбль і виховання оркестрового музиканта28 листопада на базі Новоселицької музичної школи ім. М.Мозгового відбувся обласний методичний семінар викладачів духових відділів мистецьких шкіл Новоселицького, Герцаївського, Сокирянського, Хотинського та Кельменецького районів на тему:«Камерний ансамбль і виховання оркестрового музиканта».

 • Видатному буковинцю Михайлу Івасюку відкрили меморіальну дошку

  Видатному буковинцю Михайлу Івасюку відкрили меморіальну дошку24 листопада напередодні 100-річного ювілею від дня народження видатного письменника, педагога, вченого, фольклориста, літературознавця Михайла Івасюка у Кіцмані відбулося урочисте зібрання та відкриття меморіальної дошки на будівлі, де раніше була школа, в якій вчителював Михайло Григорович протягом 1946-1964 років. Вшанувати пам’ять відомого земляка прийшли сотні людей.

 • Не забувають українці своїх трагічних сторінок історії

  Не забувають українці своїх трагічних сторінок історіїПам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим чорним кольором. Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

 • Мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв голодомору

  Мітинг-реквієм, присвячений пам’яті жертв голодоморуВ останню суботу листопада вся Україна у жалобі схиляє голову перед мільйонами жертв штучних голодоморів. Пом’янути усіх невинно убієнних в спільній молитві та попросити Господа, щоб подібне ніколи не повторилося до Пам’ятного хреста у Кіцмані прийшло багато людей.

 • Стражденний біль голодної країни

       Стражденний біль голодної країни24 листопада у залі засідань Сокирянської райдержадміністрації відбувся вечір-реквієм «Жнива скорботи», приурочений Дню пам’яті жертв Голодоморів у 1921-1922, 1932-1933, 1946-1947 роках. Присутні згадали усіх тих, хто був закатований, тих, хто не долюбив, тих, хто не дожив і навіть не народився…

 • У Заставні згадували жертв голодоморів

  У Заставні згадували жертв голодоморів24 листопада у Заставні біля пам’ятника «Жертвам Сталінських репресій» відбувся мітинг, присвячений пам’яті жертв голодоморів. Не кожен з нас може уявити ту страшну картину, яку пережив український народ у роки голодомору… Пам'ять про страшне лихо намагалися стерти. Про це не було написано жодного рядка у пресі, а ті, хто намагався сказати правду, були приречені…

 • У Драчинцях долучилися до акції "Запали свічку пам'яті"

   У Драчинцях долучилися до акції "Запали свічку пам'яті" 25 листопада у День пам’яті жертв голодоморів Україна і увесь демократичний світ вшановує пам'ять мільйонів невинних жертв геноциду української нації. До загальноукраїнської акції "Запали свічку пам'яті" долучилися й мешканці села Драчинці Кіцманського району. В акції брали участь працівники сільської ради, будинку культури, усі небайдужі односельчани та учасники аматорських колективів. Ведучі заходу Свiтлана Попович та Мар’яна Корсей запросили до виступу сільського голову Корниля Прокопця та директора місцевого будинку культури Октавiана Верстюка.

 • На Кельменеччині урочисто відзначили 85-ти річчя від дня народження Михайла Ткача

  На Кельменеччині урочисто відзначили 85-ти річчя від дня народження Михайла ТкачаНа Кельменеччині урочисто відзначили 85-ти річчя від дня народження відомого поета-пісняра, кінодраматурга, критика, лауреата Національної премії України ім. Тараса Шевченка, народного артиста України Михайла Ткача.

 • Мені сказала доля

  Мені сказала доля23 листопада до 100-річчя від дня народження буковинського письменника, літературознавця, фольклориста, педагога, громадського і культурного діяча Михайла Івасюка у будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівців відбулася прем’єра вистави «Мені сказала доля» за його поетичними творами.

 • Свічка плакала в скорботі

  Свічка плакала в скорботіУ ХХ сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії - Голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, сама зазнала масового голоду. Відкриті архівні документи ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада - радянський режим.

 • Сокирянщина храмувала

  Сокирянщина храмувалаНещодавно у клубних установах сіл Романківці, Ломачинці, Сербичани та Олексіївка Сокирянського району відбулися святкові заходи, у рамках відзначення Дня села. Дати річниць заснування сіл переплелися з християнським святом – днем Святого Михайла.

 • Людської пам’яті мости…

  Людської пам’яті мости…Кажуть, що минуле не належить нікому зокрема. Воно – надбання нинішніх і майбутніх поколінь, бо саме їм належить винести з нього усі найсерйозніші уроки, щоб подібні людські трагедії не повторилися. Ніде і ніколи!

 • Роль молоді у становленні та розбудові незалежної України

  Роль молоді у становленні та розбудові незалежної України До відзначення Дня Гідності та Свободи працівники Вижницького РБНТД - художній керівник Ольга Дроняк, методист Наталія Шолєва підготували засідання круглого столу зі студентською та учнівською молоддю району на тему: «Роль молоді у становленні та розбудові незалежної України».

 • Голодомор – невиплакані сльози України

  Голодомор – невиплакані сльози УкраїниГолод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932–1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії нашої держави. Народ України пам’ятає сторінки свого життя, але з часом відійдуть у небуття свідки тих трагічних подій Великого Голодомору. Тому варто робити все, щоб їхні нащадки, особливо молодь, знали про ті лихоліття, свято берегли їх у своїй пам’яті в ім’я того, щоб таке страшне минуле ніколи не повторилося.

 • Пам'яті тим, хто стояв за свободу

   Пам'яті тим, хто стояв за свободу21 листопада у Хотині відбувся вечір пам'яті, приурочений Дню Гідності та Свободи "Пам'яті тим, хто стояв за свободу". На площі біля Хотинської районної ради зібралися представники місцевої влади, широкі кола громадськості, учнівської та студентської молоді, учасники АТО, щоб урочистою смолоскипною ходою відзначити четверту річницю початку Революції Гідності та вшанувати тих, хто віддав своє життя заради свободи, європейського вибору, людської гідності, усіх тих, хто загинув за Україну під час Революції Гідності та у зоні проведення АТО.

 • Село моє, мій рідний краю

  Село моє, мій рідний краю«Село моє, мій рідний краю», - під такою назвою 19 листопада у клубі села Бурдей Кіцманського району відбувся творчий звіт аматорських колективів. Він був присвячений рідному селу, якому виповнилося 350 років. З нагоди святкування ювілею села присутніх вітали учасники аматорських колективів, завідувач місцевого клубу Наталія Венгренюк та голова сільської ради Василь Вудвуд.

 • Конкурс юних читців

  Конкурс юних читців21 листопада у Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка відбувся ХІVобласний конкурс юних читців, присвячений 100-річчю від дня народження Михайла Івасюка. Організатори конкурсу - Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка та обласна бібліотека для дітей. Захід проводився у номінаціях «Виконання віршів Михайла Івасюка зі збірки «Елегії для сина», «Виконання віршів-посвят Володимиру Івасюку».

 • З добром і піснею до людей

         З добром і піснею до людейТворчий звіт аматорських колективів відбувся у будинку культури села Малятинці Кіцманського району. Глядачі тепло сприймали виступи солістів Лізи Стрийської, Богдани Шумко, Насті та Надії Семенюк, Юлії Безерко, Люби та Андріани Одинських.

 • У Кельменецькому районі відзначили День Гідності та Свободи

  У Кельменецькому районі відзначили День Гідності та Свободи«Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, українці постали перед всім світом під час двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 – 2014 років), проявивши свою готовність до активності, єдності, і, заради майбутнього – відданої самопожертви», - з такими словами перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк звернувся до представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, громадських організацій.

 • Технічний розвиток учнів-баяністів, акордеоністів

  Технічний розвиток учнів-баяністів, акордеоністів22 листопада у Чернівецькій музичній школі №2 відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів (клас баяна, акордеона) мистецьких шкіл на тему: «Технічний розвиток учнів-баяністів, акордеоністів».

 • Мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у Кіцмані

  Мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи у Кіцмані 21 листопада біля обеліску Слави та пам’ятного Хреста у Кіцмані відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, який розпочався молебнем та промовою настоятеля Свято-Миколаївського храму отця Юрія Кав’юка, військового капелана, учасника обох революцій.

 • Танцюристи з Динівців - лауреати V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірського

   Танцюристи з Динівців - лауреати  V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла ВірськогоЗ 21 по 22 листопада у приміщенні Центру культури та мистецтв Національного авіаційного університету (м. Київ) проходив ІІІ заключний тур V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу народної хореографії ім. Павла Вірськогоу якому взяли участь понад 130 колективів – переможців обласних та регіональних турів.

 • Гідність і пам`ять

   Гідність і пам`ятьВ українському календарі з’явився ще один пам’ятний день –21 листопада – День гідності та свободи. У будинку культури села Бабин Кельменецького району того дня провели патріотичну годину - зустріч з учасниками АТО "Гідність і пам`ять".

 • Моя Україна - вільна країна

  Моя Україна - вільна країна22 листопада у Сокирянській районній бібліотеці відбулася відеопрезентація "Моя Україна - вільна країна", присвячена четвертій річниці Революції Гідності. Учасниками заходу було небайдуже юнацтво міста, яке, затамувавши подих, слухало ведучу Наталю Грубу, що повідала про трагічні події того періоду і наголосила, що ми, українці - свідомий і відповідальний народ, здатний відстояти свій вибір. Символом свободи, гідності, демократії та нескореності духу українського народу став Майдан, який засвідчив про нові зміни у свідомості суспільства.

 • В Учбово-методичний центр культури Буковини завітали майбутні медики

  В Учбово-методичний центр культури Буковини завітали майбутні медики14 та 15 листопада Учбово-методичний центр культури Буковини, зокрема майстерню-світлицю установи, відвідали студенти І та IV курсів Буковинського державного медичного університету разом із своїми академічними наставниками.

 • Українська політика та ЗМІ очима молоді

  Українська політика та ЗМІ очима молодіНещодавно стартувала Міжнародна акція «Українська політика та ЗМІ очима молоді», що має на меті активізувати участь української молоді, яка мешкає в Україні та за кордоном у громадському та суспільно-політичному житті держави. Методом жеребкування 40 студентів з понад 21-ї країни світу та України обрали собі депутатів та ЗМІ, з якими протягом 10 днів стажуватимуться, вивчаючи українські реалії.

   

 • У Кельменцях відбувся благодійний фестиваль «На крилах надій»

  У Кельменцях відбувся благодійний фестиваль «На крилах надій»17 листопада у святково прикрашеному фойє Кельменецького районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся обласний благодійний фестиваль народної творчості для людей з обмеженими фізичними можливостями «На крилах надій». Захід організувала Чернівецька обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів СОІУ (голова – Микола Рошко).

 • Інформаційна година, присвячена Революції Гідності

  Інформаційна година, присвячена Революції Гідності21 листопада у Сокирянській районній бібліотеці відбулася інформаційна година, присвячена четвертій річниці Революції Гідності. Присутні на заході ще раз усвідомили, що ми - українці в єдності здатні відстояти свій вибір.

 • У Чернівцях вп’яте відбувся обласний конкурс «Пісенний краю, Буковино»

  У Чернівцях вп’яте відбувся обласний конкурс «Пісенний краю, Буковино»У Чернівцях відбувся V обласний конкурс аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино», який вкотре засвідчив, що традиції вокально-пісенного жанру добре зберігаються та дбайливо передаються учасниками аматорських колективів з покоління в покоління.

 • Сучасні підходи до методичного та інформаційного забезпечення діяльності клубних закладів області

  Сучасні підходи до методичного та інформаційного забезпечення діяльності клубних закладів області16 листопада на базі Сторожинецького районного будинку національних культур відбувся обласний семінар-практикум для директорів, провідних методистів районних та базових клубних закладів на тему: «Сучасні підходи до методичного та інформаційного забезпечення діяльності клубних закладів області».

 • На Кельменеччині вітали аграріїв

  На Кельменеччині вітали аграріївЩедрий на свята останній місяць осені подарував нам День працівників сільського господарства – професійне свято усіх селян, творців народного добробуту, опори країни. Це свято віншує напружений, сповнений клопотами хліборобський рік.

 • На Кіцманщині вшанували працівників культури та майстрів народного мистецтва

  На Кіцманщині вшанували працівників культури та майстрів народного мистецтва10 листопада на Кіцманщині вшановували працівників культури та майстрів народного мистецтва з нагоди професійного свята. Урочистості розпочалися хореографічними номерами учасників аматорського колективу народного танцю «Барвінок» Кіцманського РБНТД (керівник – Марина Аврам).

 • Успішний виступ аматорів у Бузовиці

  Успішний виступ аматорів у Бузовиці16 листопада у Бузовицькому НВК відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів початкових класів. На гостину до закладу освіти завітав аматорський жіночий ансамбль «Горлиця», який успішно виступив у концертній програмі та взяв участь у зустрічі гостей свята.

 • «Читаємо» орнаменти буковинської сорочки

  «Читаємо» орнаменти буковинської сорочки«Читаємо» орнаменти буковинської сорочки», -таку тему для обговорення зініціювали учасники виставок «Вишиваний дивотвір» на старті підготовки до наступної, шістнадцятої експозиції. Її лейтмотив - буковинська сорочка і, відповідно, новий проект, який логічно продовжує попередній - «Вишиті сторінки альбому Е.Кольбенгаєра» «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині». Цей колективний мистецький доробок зареєстровано у Книзі рекордів України як «Найбільший вишитий літопис традиційного орнаментального мистецтва Буковини» у категорії "Мистецтво, розміри, вперше".

 • На Сокирянщині привітали з професійним святом працівників сільського господарства

  На Сокирянщині привітали з професійним святом працівників сільського господарстваЩорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Напередодні свята привітати аграріїв зібралися представники влади, установ, організацій та громадськості Сокирянщини. Щирі слова подяки лунали на адресу винуватців свята. Голова Сокирянської районної державної адміністрації Петро Бескупський привітав представників цієї благородної професії із їхнім професійним святом, побажав миру, добробуту та кар’єрних успіхів. Приєднався до привітань й керуючий справами районної ради Сергій Горн.

 • Зустріч з поетом

  Зустріч з поетом 15 листопада у Будинку культури творчої молоді «Автограф» м. Чернівців відбувся творчий вечір-зустріч студентів II курсу Чернівецького транспортного коледжу та викладача української мови і літератури Ганни Кравченко з поетом та автором – виконавцем Богданом Ільницьким.

   

 • Звітний концерт народного аматорського оркестру єврейської музики

  Звітний концерт народного аматорського оркестру єврейської музики15 листопада у будинку культури мікрорайону "Роша" м. Чернівців відбувся концерт народного аматорського оркестру єврейської музики (засновник і диригент - заслужений діяч мистецтв України Лев Фельдман.

 • День села Дихтинець

   День села Дихтинець12 листопада у храмі Святого Димитрія села Дихтинець Путильського району відбулося соборне богослужіння з нагоди 140-річчя церкви. Літургія Божа звершувалася за участі архімандрита Никити, секретаря Чернівецько-Буковинської Митрополії, архімандрита Аарона Івано-Франківської єпархії, священників смт. Путила та сіл Сергії, Плоска, Мириничі, Конятин, Тораки, Дихтинець.

 • На Путильщині працівників культури вітали із професійним святом

  На Путильщині працівників культури вітали із професійним святомЗ професійним святом працівників культури та майстрів народного мистецтва Путильщини привітали перший заступник Путильської районної державної адміністрації Михайло Ямницький, начальник фінансового управління райдержадміністрації Тетяна Назарова та керуюча справами районної ради Руслана Скидан. Посадовці щиросердно привітали присутніх зі святом, побажали усім міцного здоров’я, родинного тепла, творчої наснаги і особистого щастя. «Це свято стосується кожного з нас, адже всі ми - носії традицій, звичаїв країни, в якій живемо. Культура робить людину особистістю, незримою силою вона формує національну спільність, робить нас неповторними, несхожими на інших», - відзначили у своїх виступах представники влади.

 • Мистецтво – безмежний простір нашого життя

   Мистецтво – безмежний простір нашого життя9 листопада у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся урочистий концерт з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва «Мистецтво – безмежний простір нашого життя».

 • Конкурс «Міні-міс та міні-містер»- 2017» у Драчинцях

  Конкурс «Міні-міс та міні-містер»- 2017» у Драчинцях12 листопада у будинку культури села Драчинці Кіцманського району відбувся конкурс дитячої краси і творчості, на якому обирали Міні-містера та Міні-міс -2017 у різних номінаціях. Основні цілі конкурсу - заохочення творчого та естетичного розвитку дитини, виявлення талановитих дітей, здатних гідно брати участь в інших цікавих творчих проектах, розвиток в учасників творчих навичок, артистизму, вміння тримати себе на сцені, спілкуватися з глядацькою аудиторією.

 • Реформація та її вплив на розвиток людства

  Реформація та її вплив на розвиток людства14 листопада у Кельменецькій центральній районній бібліотеці відбулася просвітницька година «Реформація та її вплив на розвиток людства». Бібліотечні працівники Н. Яковинчик, Н. Бабина, Р. Борденюк, А. Городецька розповіли про історію виникнення Реформації, початком якої прийнято вважати виступ німецького професора богослов’я Мартіна Лютера.

 • Іскри творчості запалюють серця

  Іскри творчості запалюють серцяЯк говорять у народі: «Добрий сусід — найближча родина». Теплі та дружні стосунки між працівниками культури Кельменецького та Сокирянського районів зав’язалися давно і постійно підтримуються. Черговим доказом цього стало спільне відзначення професійного свята – Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва, яке відбулося 10 листопада на Сокирянщині.

 • З піснею по життю

  З піснею по життюНещодавно у будинку народної творчості та дозвілля села Коболчин Сокирянського району відбулося пісенно-мистецьке свято. Односельчани, чисельні гості, поціновувачі мистецтва щиро вітали з 65-ти річним ювілеєм народний аматорський хор «Любисток». Цей колектив – один з кращих хорових колективів Буковинського краю і давно відомий за межами області.

 • Глибоччиною продовжує крокувати творчий звіт «Про хліб, про мир, про Україну»

  Глибоччиною продовжує крокувати творчий звіт «Про хліб, про мир, про Україну»Нещодавно творчий звіт перед населенням «Про хліб, про мир, про Україну» відбувся у селі Горбівці Глибоцького району, програму якого підготувала завідувач клубу Родіка Кучер. У вступній частині присутнім розповіли про хліб, його значення у житті людини та про страшні роки голодоморів, пам'ять про жертв яких вшанували хвилиною мовчання.

 • Вижниччани відвідали з концертами мужніх українських воїнів

  Вижниччани відвідали з концертами мужніх українських воїнівНа запрошення ТВО командира військової частини, підполковника В. Ю. Котлика взяти участь у культурно-мистецькій акції з нагоди святкування Дня ракетних військ та артилерії України, для підтримки культурно-мистецького життя та підняття бойового духу військовослужбовців, художній керівник Вижницького районного будинку культури Ольга Дроняк, методисти Наталія Шолєва, Ганна Ватаманюк у складі НА ВІА «Смерічка» дали низку концертів у військових частинах та привітали українських воїнів з Днем ракетних військ та артилерії України.

   

 • Година поезії «Любов`ю земною наповнене слово»

  Година поезії «Любов`ю земною наповнене слово»9 листопада, у день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, наша держава відзначає День української писемності та мови. Це один з тих днів, коли кожен народ має змогу відчути себе частинкою своєї великої країни, посіяти у своєму серці хоча б одну зернину любові до рідної мови.

 • Здобутки працівників культури села Бузовиця

  Здобутки працівників культури села БузовицяНезважаючи на важку працю, недофінансування, демографічну кризу, село було, є і буде осередком автентичної української культури, адже воно живе і дихає піснями бабусі, жартами батьків і простим народним епосом. Є ще на селі люди, які говорять маминими піснями, вишивають народними барвами та групуються навколо будинку культури. За останній місяць працівники Народного дому села Бузовиця Кельменецького району ще раз підтвердили: культура на селі є!

 • Душі людської доброта

  Душі людської доброта3 листопада у Хотинському РБНТД традиційно відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня працівника соціальної сфери. Концертна програма розпочалася хореографічною композицією "Місто" (керівник - В. Тамазликар) та відеосюжету про Хотин.

 • Мова – оберіг людини і нації

  Мова – оберіг людини і нації6 листопада, напередодні свята української писемності та мови у читальному залі Сокирянської районної бібліотеки відбулося засідання читацького клубу «Меридіан». Засідання відбулося у формі свята української мови і літератури «Мова – оберіг людини і нації» за участі учнів 8-Б класу Сокирянської гімназії (класний керівник – С. Швець).

 • І знову перемога!

  І знову перемога!Солістки зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір" будинку культури села Драчинці Кіцманського району (керівники - Октавіан та Ніна Верстюки) Крістіна Ткачук та Марина Нявчук вибороли перемогу на ІІІ Всеукраїнському хореографічному фестивалі-конкурсі «Вukovina fest» та стали учасниками гала-концерту серед кращих номерів фестивалю.

 • Колективи Кельменеччини на «Родославі» - 2017

  Колективи Кельменеччини на «Родославі» - 20173 листопада у місті Кам’янець–Подільський вже втретє відбувся фестиваль родин «Родослав» – 2017. Участь у фестивалі взяли ансамбль народної музики Кельменецького РБНТД (керівник - О. Волошин), аматорський жіночий вокальний ансамбль «Горлиця» (керівник - І. Довганчин) та директор Кельменецького РБНТД А. Ілаш.

 • Лише тоді живе народ, коли нащадки пам’ятають своє коріння…

  Лише тоді живе народ, коли нащадки пам’ятають своє коріння…31 жовтня у палаці «Академічний» народний аматорський ансамбль пісні та танцю «Трембіта» та народний аматорський студентський театр ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» феєрично підтвердили своє звання «Народний аматорський».

 • Я вклоняюсь тобі, буковинська земля!

   Я вклоняюсь тобі, буковинська земля!3 листопада на центральній площі міста Заставна біля пам’ятнику Т.Г.Шевченка відбулися святкові урочистості «Я вклоняюсь тобі, буковинська земля!», присвячені 99–й річниці Буковинського віча.

 • Районний огляд-конкурс відбувся у Заставні

  Районний огляд-конкурс відбувся у Заставні1 листопада у Заставнівському районному палаці культури відбувся огляд – конкурс аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино».

 • Лекція Пауля Пшенички відбулася в обласній бібліотеці

  Лекція Пауля Пшенички відбулася в обласній бібліотеці2 листопада у відділі документів іноземними мовами Чернівецької обласної наукової бібліотеки ім. Михайла Івасюка відбулася відкрита лекція переможця національного конкурсу Global Teacher Prize Ukraine-2017 Пауля Пшенічки. На прямому зв'язку з учасниками цієї важливої та цікавої події були дипломати Посольства США в Україні, освітяни зі Сходу (м. Слов'янськ) та Півдня України (м. Одеса). Модерувала захід завідувач відділу Тетяна Микитюк.

 • Нову виставу презентували у Будинку культури мікрорайону «Роша»

  Нову виставу презентували у Будинку культури мікрорайону «Роша»2 листопада у Будинку культури мікрорайону «Роша» м. Чернівців відбулася прем’єра вистави за новелою Стефана Цвейга «Лист Незнайомки» (триптих у трьох картинах). Виставу презентував народний аматорський театр малих форм «Фрагмент» (керівник - Анастасія Венців). Двічі у житті вони зустрічалися, і кожен раз він не впізнавав ту, хто кохала його більш всього на світі.

 • На Кельменеччині відзначили 99-у річницю Буковинського віча та вшанували працівників соціальної сфери

  На Кельменеччині відзначили 99-у річницю Буковинського віча та вшанували працівників соціальної сфериУрочисті збори з нагоди 99-ї річниці Буковинського віча відбулися 3 листопада у залі засідань Кельменецької районної державної адміністрації. В урочистостях взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудові колективи і громадськість райцентру.

 • Путильській музичній школі – 50!

  Путильській музичній школі – 50!Про досягнення працівників Путильської музичної школи можна говорити багато… У цьому мистецькому навчальному закладі сьогодні працює 29 викладачів, а навчаються 222 учні. Діти мають змогу навчатися гри на різних музичних інструментах. За останні п’ять років у школі відкрито навчання по класу гри на гітарі, флейті, кларнеті, саксофоні, академічного та естрадного співу, відновлено навчання по класу сопілки та бандури.

 • Фестиваль документального кіно мандрував Глибоччиною

  Фестиваль документального кіно мандрував ГлибоччиноюXIV фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA тема якого «4o Прощавай, людино!», присвячена проблемі зміни клімату й захисту довкілля. Саме така цифра до кінця століття стане причиною катаклізмів на Землі, позначаючи середню температуру планети. Місія мандрівного фестивалю - створювати можливості для кожної людини в Україні дивитися найталановитіше та найактуальніше документальне кіно з усього світу.

 • На Хелловін…

  На Хелловін…Гамірною, веселою та цікавою денс-вечіркою відзначила святкування магічного Хеллоувіна молодь Сербичан на Сокирянщині.

 • Звітують працівники культури Глибоччини

  Звітують працівники культури ГлибоччиниВідзвітували перед населенням працівники культури села Синівці. На святі були присутні голова Тереблеченської ОТГ Валерій Сака, староста села Синівці Іван Дучук, директор Глибоцького РБТД Роман Нагірний та бібліотекарі Глибоцької ЦРБ. Зал був прикрашений вишитими рушниками місцевих майстринь та квітами.

 • Цікаві факти про Хелловін

  Цікаві факти про ХелловінДедалі популярнішою серед українців стає традиція святкуванняХелловіну. Це свято особливо полюбляє молодь та дітлахи. У Сокирянській центральній районній бібліотеці в рамках щотижневої тематичної середи спільно з дитячою районною бібліотекою відбуласяонлайн–мандрівка «Цікаві факти про Хелловін», яку підготувала та провела бібліотекар дитячої районної бібліотеки Тетяна Овчар.

 • Театральні гастролі аматорів Хотина

  Театральні гастролі аматорів Хотина 28-29 жовтня зразковий аматорський театр юного глядача Хотинського РБНТД (керівник - Леся Микитенко) гастролював у місті Нетішин на Всеукраїнському фестивалі-конкурсі аматорського театрального мистецтва "Золота маска".

 • Насичені канікули учасників "Вelli dance" та "Крок вперед"

  Насичені канікули учасників "Вelli dance" та "Крок вперед"Нещодавно відразу на двох всеукраїнських конкурсах побували колективи Хотинського РБНТД. 28 жовтня студія східного танцю BelliDance" (керівник - Уляна Топала) представляла Хотин на конкурсі кубкуліги професіоналів східного танцю "АМІРА"-2017. У конкурсі взяли участь всі групи колективу. Серед майже двохсот конкурсантів хотинські красуні змогли вибороти для себе призові місця.

 • Атестація творчих колективів Хотинського району

  Атестація творчих колективів Хотинського району27 жовтня на сцені Хотинського районного будинку народної творчості та дозвілля відбулася чергова атестація творчих колективів району, що носять звання "Народний аматорський" та "Зразковий аматорський". Під час атестації враховувалася виконавська майстерність, підбір репертуару, стабільність творчої діяльності колективів.

 • Успішний виступ солісток зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір" на Міжнародному фестивалі-конкурсі

  Успішний виступ солісток зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір" на Міжнародному фестивалі-конкурсіСолістки зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір" будинку культури села Драчинці Кіцманського району Крістіна Ткачук, Марина Нявчук та солістка-вокалістка Вікторія Піц успішно виступили на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Джерело надій».

 • Вітально-обрядовий гурт вітав Василя Туржанського

  Вітально-обрядовий гурт вітав Василя ТуржанськогоНещодавно відзначив ювілей колишній голова Кельменецької районної ради Василь Туржанський. Вітально-обрядовий гурт Кельменецького РБНТД у складі Наталії Білобрицької, Христини Єрофєєвої та Миколи Ганіна також долучився до привітань.

 • Твоє здоров'я у твоїх руках

   Твоє здоров'я у твоїх руках31 жовтня у БНТД села Зелена Кельменецького району відбувся тематичний вечір "Твоє здоров'я у твоїх руках". На вечір був запрошений завідувач Зеленецькою амбулаторією Іван Андрійчук. Розпочала вечір ведуча Світлана Дроник.

 • У Тернавці відзначили день села

  У Тернавці відзначили день села27 жовтня у селі Тернавка Герцаївського району урочисто відзначили День села. Після турніру з міні-футболу мешканці зібралися у місцевому будинку культури, де відбувся святковий концерт за участі місцевих аматорських колективів та народного аматорського оркестру народних інструментів Герцаївського РБДДМ “Плаюл Херцей” (керівник-заслужений працівник культури України Ілля Кримшмару).

 • У Заставні відбулася чергова атестація аматорських колективів

   У Заставні відбулася чергова атестація аматорських колективів28 жовтня у Заставнівському районному палаці культури відбулася атестація народних аматорських колективів.

 • У Маморниці запрацював оновлений клуб

  У Маморниці запрацював оновлений клуб22 жовтня у селі Маморниця Герцаївського району відбулося урочисте відкриття оновленого клубу. Завдяки зусиллям сільської ради, районної ради, районної державної адміністрації, народного депутата України Максима Бурбака, директора клубу та небайдужих жителів села клубний заклад гостинно відчинив двері для усіх бажаючих. Перерізали символічну стрічку народний депутат України Максим Бурбак, голова сільської ради Лілія Ястремська та голова Герцаївської райдержадміністрації Віорел Ястремський.

 • «Слово рідне, пісне мила, лунай над землею!»

  кіцмн27 листопада у будинку культури села Малятинці Кіцманського району відбувся звітний концерт під назвою «Слово рідне, пісне мила, лунай над землею!»

  Перед концертом організатори провели тематичний вечір до Дня Гідності та Свободи, на якому ведучі О.Тумак та Ю.Темофійчук розповіли про трагічні події в Україні, починаючи з листопада 2013 року.

 • Музей «Світовий центр старообрядництва» відзначив свій ювілей

  Глибока25 листопада музей «Світовий центр старообрядництва», що у селі Біла Криниця Глибоцького району, відзначив свій молодий ювілей – 5 років від дня заснування.

 • Благодійність – найбільший вияв гуманності

  hCONBPJqX9oНещодавно з ініціативи та за сприянням глибочанки Олександри Рубанець благодійний концерт «Врятуй дитині життя» відбувся у Глибоцькому РБТД. Сповнені ентузіазму та любові до дітей, творчі працівники місцевого закладу культури підтримали ідею та активно долучилися до його підготовки.

 • ПОДЯКА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

       ПОДЯКА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ 

   

           подякаГолові Чернівецької обласної     

           державної адміністрації

           Фищуку О. Г.

   

   

             

   

  Шановний Олександре Георгійовичу!

   

  Міністерство культури України користується нагодою, щоб поновити запевнення у своїй високій повазі і висловлює щиру вдячність за підтримку у проведенні Всеукраїнської наради директорів обласних центрів народної творчості з питання: «Народна творчість і аматорське мистецтво - реалії сьогодення і перспективи розвитку», яка відбулась 18-20 листопада поточного року на базі Учбово-методичного центру культури Буковини за фінансової підтримки Мінкультури України.

 • У Вижниці вшанували пам'ять жертв голодоморів

  ВижницяВ історії бурхливого XX століття голодомори в Україні посідадають особливе місце. Масове фізичне знищення українських хліборобів штучним голодом було свідомим терористичним актом сталінської політичної системи проти селян як класу, проти мирних людей, проти українців як нації.

 • «Свіча пам’яті» у Заставні

  Заставнівщина25 листопада у Заставнівському районному палаці культури відбувся вечір-реквієм «Свіча пам’яті» з нагоди Дня пам’яті жертва голодоморів в Україні. Ведуча заходу Ольга Цимбалюк розповіла про ті жахливі події, що призвели до масового вимирання працелюбного українського народу. Метроном відбивав хвилини скорботи, а присутні на заході учні Заставнівської гімназії, ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчителі, працівники освіти, культури низько схилили голови на знак пам’яті про усіх невинно убієнних.

 • Наймолодший керівник – найкращий «Майстер клубної справи»

  Сокирянщина25 листопада у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів «Майстер клубної справи».

 • «Голодомор: його уроків людство не забуде»

  Кельменці голодоморГолодомори – одні з найбільших лих, які довелося пережити українцям через свідомі та спрямовані дії тоталітарного режиму. Україна переживала їх тричі. 25 листопада у Кельменцях відбулася година пам’яті «Голодомор: його уроків людство не забуде», ведучим якої був Вадим Базь.

 • За душі жертв голодоморів молилися в Кіцмані

  кіцмань голодомор26 листопада сумні церковні дзвони у Кіцмані дзвонили за упокій мільйонів душ українців, які були заморені голодом у 1932-1933 та 1946-1947 років.

 • У Драчинцях згадували жертв голодоморів

  Драчинці голодоморНа підвіконні палахтить

  Скорботи полум’я священне –

  То свічка пам’яті горить

  За всіх безвинно убієнних.

   

  В Україні 26 листопада на знак пам'яті про мільйони жертв голодоморів після загальнонаціональної хвилини мовчання розпочалася громадська акція «Запали свічку пам'яті», до якої активно долучилися і в селі Драчинці Кіцманського району.

 • Працівники Сокирянської районної дитячої бібліотеки провели зустріч із свідком Голодомору

  Бібліотека Сокиряни ГолодоморПам'ять - нескінченна книга, у якій записано все - життя людини й життя країни. Багато сторінок вписано криваво - чорним кольором. Читаєш і подумки здригаєшся від жаху. Особливо вражають сторінки, де викарбовано слова про ГОЛОД.

 • «Народна творчість і аматорське мистецтво – реалії сьогодення і перспективи розвитку»

  Всеукраїнська нарада директорівНа виконання Плану роботи Міністерства культури України на 2016 рік, затвердженого наказом Міністерства культури України від 01.02.2016 р. № 30, з 18 по 20 листопада 2016 р. на базі Комунального учбово-методичного центру культури Буковини у Чернівцях та в районах області (Вижницькому Герцаївському, Кіцманському, Новоселицькому, Сторожинецькому, Хотинському) відбулася Всеукраїнська нарада керівників обласних центрів народної творчості з питання: "Народна творчість і аматорське мистецтво – реалії сьогодення і перспективи розвитку".

 • День Гідності та Свободи на Вижниччині

  Драчинці21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на Вижниччині відбулася низка заходів. У храмах району від самого ранку молилися за єдність українців.

 • Вечір-зустріч з учасником АТО у Драчинцях

  АТО бляСкажи, солдате, як ти там на Сході?

  У зиму цю, чи добре вдітий ти?

  Що сниться у холодному окопі?

  Як часто рідні шлють тобі листи?

   

  Сьогодні на Сході України відбуваються трагічні події. Кожного дня гинуть наші співвітчизники, але опускати руки і залишати все напризволяще не сміє ніхто. Тисячі українців відгукуються на заклики захищати волю і незалежність нашої держави. Серед них учасниками АТО є десятки мешканців сіл Драчинці та Нові Драчинці Кіцманського району.

 • «Щедра толока»

  Щедра толока20 листопада до Дня працівників сільського господарства України у Банилові на Вижниччині відбувся районний фестиваль «Щедра толока». Організаторами заходу стали відділ культури Вижницької РДА (начальник – Наталія Додяк), Банилівська сільська рада та відділ агропромислового розвитку Вижницької райдержадміністрації.

 • Вижниччина гостинно приймала учасників Всеукраїнської наради керівників обласних центрів народної творчості України

  Вижниця нарада керівників19 листопада Вижниччина гостинно приймала учасників Всеукраїнської наради керівників обласних центрів народної творчості України. Шановні гості мали змогу помилуватися виставкою робіт майстрів народного мистецтва Наталії Андрицуляк, Марії Клим, Ганни Ватаманюк Галини Бенько.

 • Виставка творів Олеся Семерні

  виставкаПрацівники Сокирянського історичного музею продовжують проведення циклу заходів, присвячених талановитим людям краю. 24 листопада у музеї відбулося відкриття виставки картин Олеся Семерні (1936-2012). Художник народився у Запорізькій області, під час Другої Світової війни мешкав у Середній Азії, а останні роки свого життя провів у Сокирянах.

 • «Душа моєї Буковини»

  СторожинецьБуковина – безперечно унікальне місце. У столиці краю - Чернівцях свого часу розмовляли сімома мовами, і на диво всі чудово розуміли один одного. Католицький костьол стояв майже поруч з православним храмом, а порядні українські родини охоче вітали з «Мерцішором» своїх румунських сусідів і так само раділи приходу весни.

 • День аматорського театру на Буковині – 2016

  День театру на БуковиніДев’ятий рік поспіль завершальним заходом обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» став День аматорського театру на Буковині. Він проводиться на обласних та районних сценах закладів культури.

 • Акція «Милосердя» відбулася у Заставні

  Заставна милосердя21 листопада у Заставнівському районному палаці культури відбулася акція «Милосердя» та урочистості з нагоди Дня Гідності та Свободи.

 • Урочистості з нагоди річниці Революції Гідності у Глибоці

  день гідності21 листопада, коли все українське суспільство відзначало чергову річницю доленосних для України подій Помаранчевої революції та Революції Гідності, глибоччани зібралися у районному будинку творчості та дозвілля, щоб віддати шану громадянському подвигу, вшанувати тих людей, які виступили на захист демократичних цінностей, відстояли національні інтереси та європейський вибір нашого суспільства.

 • Лауреати стипендії Президента України презентували свої творчі доробки

  виставка лауреатів премії Президента18 листопада у рамках проведення Всеукраїнської наради керівників обласних Центрів народної творчості України в учбово-методичному центрі культури Буковини  відкрилася виставка творчих робіт лауреатів стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва.

 • «Майдан. Україна. Шлях до свободи»

  КельменціДо Дня Гідності та Свободи у Кельменецькій центральній районній бібліотеці відбулася вахта пам’яті «Майдан. Україна. Шлях до свободи».

 • У Кіцмані відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи

  Иітинг Кіцмань21 листопада у Кіцмані біля Пам’ятного хреста «Борцям за волю України» відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи. Розпочався захід богослужінням та молитвою за мир в Україні.

 • «Тільки тим історія належить, хто сьогодні бореться й живе»

  День гідності СокиряниВідзначення Дня Гідності та Свободи на Сокирянщині розпочалося церемонією покладання квітів до могили загиблого українського воїна Степана Загребельного на цвинтарі села Коболчин. Церемонію очолили т.в.о. голови Сокирянської райдержадміністрації Петро Бескупський, голова Сокиряснкьої районної ради Василь Козак, голови ГО «Братське плече» Тарас Гайдей та ГО «Ніхто крім нас» Андрій Чосик.

 • Глибоцькому ДНЗ «Сонечко»- 50!

  Глибоцькій ДНЗ - 50Є свята, що об’єднують людей певного кола, професії, роду занять, а є й такі, що єднають незалежно від сфери діяльності. Глибоцький дитячий навчальний заклад «Сонечко» днями відзначив своє 50-ти річчя. Під час урочистостей лунали присвяти рідному садочку і віншування гостей, дотепні коломийки про будні і свята у стінах рідного «Сонечка». Присутніх потішили  народними танцями та патріотичними флеш-мобами.

 • Павло Дворський із синами дав концерт у Глибоцькому РБТД

  Павло Дворський у Глибоці19 листопада у Глибоцькому районному будинку творчості та дозвілля вітали легенду української пісні, корифея української естради, народного артиста України Павла Дворського, який виступив разом із синами – Павлом та В`ячеславом.

 • Обласний методичний семінар викладачів сольного співу та керівників хорових колективів

  семінар мазурик17 листопада у Чернівецькій музичній школі №2 відбувся обласний методичний семінар викладачів сольного співу та керівників хорових колективів музичних шкіл та шкіл мистецтв на тему: “Зміст та методи роботи над хоровими творами”, “Презентація вокальних творів сучасних композиторів”.

 • Семінарське заняття у “Школі молодого викладача”

  seminar16 листопада у Чернівецькій музичній школі №4 відбувся обласний семінар в “Школі молодого викладача” на тему “Сучасний урок: основні вимоги щодо підготовки та проведення”.

  Під час першої частини методичну доповідь на тему “Сучасний урок: основні вимоги щодо підготовки та проведення”зробилазавідувач кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ, заслужений працівник культури України Любомира Мазурик.

 • На Кельменеччині аграріїв вітали з професійним святом

  КельменціЗ нагоди Дня працівників сільського господарства України в залі засідання Кельменецької райдержадміністрації відбулися урочистості. Всіх аграріїв району зі святом щиро привітав голова Кельменецької районної державної адміністрації Віталій Швець. Про здобутки та завершення сільськогосподарського року доповів начальник відділу агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Василь Ганжелюк. Участь в урочистостях взяв й голова Кельменецької районної ради Віктор Ілаш.

 • «Щедра палітра» Дмитра Бескубського

  Сокирянська ЦБССело Романківці багате талановитими людьми, які прославляли й продовжують своєю працею прославляти Сокирянщину.

 • «Від майстра учневі»

  Від майстра - учневіЗ метою збагачення знань про мистецтво рідного краю у Виженській ЗОШ І-ІІ ст. відбулася зустріч із заслуженим майстром народного мистецтва України, членом НСМНМУ, завідувачем кафедри декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича Дмитром Куриком. У невимушеній та дружній атмосфері учні познайомилися з творчістю майстра. Дмитро Миколайович щиро ділився своїм досвідом, розповідав про народне мистецтво Вижниччини та важливість збереження мистецьких традицій рідного краю.

 • Моє село - моя бібліотека

  Бібліотека15 листопада на базі Сокирянської центральної районної бібліотеки відбулася презентація бібліотеки-філії села Гвіздівці у рамках обласного інформаційно-краєзнавчого проекту «Моє село-моя бібліотека».

 • У Чернівцях відбувся ювілейний конкурс аматорських хорових колективів ім. С. Воробкевича

  ВоробкевичХто співає -

  Той щасливий!

  Порфирій Демуцький

   

  Українську ментальність направду вирізняє любов до пісні народної, яка закладається ще в дитинстві, - від маминої колискової, такої доброї, трохи тужливої та водночас ніжної.

 • «Кумоньки» відсвяткували молодий ювілей

  кумонькиНародний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Кумоньки» з села Веренчанка Заставнівського району добре відомий у нашій області. Нещодавно цей колектив відсвяткував молодий ювілей – 10 років з дня створення. Керує «Кумоньками» Марія Костик, наполеглива, ініціативна, творча людина, яка приділяє багато уваги автентичності репертуару.

 • У Вижниці відкрили символічний знак всесвітньовідомому живописцю, скульптору Темістоклю Вірсті

  памятний знакСимволічний знак всесвітньовідомому художнику, скульптору, архітектору Темістоклю Вірсті відкрили у місті Вижниця. Освятив знак настоятель Свято-Михайлівської церкви отець Михайло.

 • Творчий звіт у селі Тереблече

  Глибока13 листопада у будинку національних культур села Тереблече Глибоцького району відбувся творчий звіт аматорських колективів та окремих виконавців під назвою «Свою Україну любіть». У фойє закладу охочі мали змогу переглянути книжкову виставку «В кожнім серці зернини – ми єдина родина, і одна Україна на великій землі».

 • «Пісня буде поміж нас» – 2016

  Пісня буде проміж нас3-6 листопада на Вижниччині проходив відкритий фестиваль-конкурс виконавців естрадної пісні ім. Назарія Яремчука «Пісня буде поміж нас». У конкурсній частині фестивалю взяли участь 33 виконавці з різних куточків України: з Черкаської, Івано-Франківської, Сумської, Київської, Донецької та Чернівецької областей. Конкурсна програма складалася з двох частин. Першого конкурсного дня учасники виконували пісні з репертуару Назарія Яремчука, другого – пісні українських авторів за власним вибором. Конкурсанти змагалися у трьох вікових категоріях.

 • Щиро вітаємо!

  Щиро вітаємо!Указом Президента України за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесні звання:

  "ЗАСЛУЖЕНИЙ АРТИСТ УКРАЇНИ" - СТАХАНОВУ В’ячеславу Анатолійовичу, артистові драми Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О.Кобилянської,

  ВАХНЮК Оксані Олександрівній, провідному майстрові сцени Чернівецького академічного обласного українського музично-драматичного театру імені О.Кобилянської;

  "ЗАСЛУЖЕНИЙ ДІЯЧ МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ" - ГОРДІЦІ Івану Дмитровичу, художникові-монументалісту, м. Чернівці;

  "ЗАСЛУЖЕНИЙ МАЙСТЕР НАРОДНОЇ ТВОРЧОСТІ УКРАЇНИ"- ВАСКУЛ Любові Василівній, майстрині народної вишивки, Чернівецька область;

  "ЗАСЛУЖЕНИЙ ПРАЦІВНИК КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ" - МОРОЗУ Георгію Васильовичу. директорові Кіцманської художньої школи, Чернівецька область.

  Колектив учбово-методичного центру культури Буковини сердечно вітає відзначених митців з присвоєнням почесних звань та бажає творчих успіхів і неперебутного натхнення на нові мистецькі здобутки!

 • Своє професійне свято відзначили працівники культури Глибоччини

  день працівника культури9 листопада у залі засідань Глибоцької районної ради було святково та велелюдно. Тут зібралися керівники структурних підрозділів, працівники будинків культури Глибоччини, бібліотекарі, педагоги шкіл естетичного виховання, директори музеїв, методисти, працівники відділу культури і туризму Глибоцької РДА, щоб урочисто відзначити Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва.

 • Творчий звіт працівників культури у селі Черепківці

  «Люблю Україну – всім серцем люблю»Нещодавно у селі Черепківці Глибоцького району відбувся творчий звіт працівників бібліотек і місцевого будинку творчості та дозвілля. У фойє закладу розмістилася виставка робіт 23-х майстрів народного мистецтва сіл Черепківці та Новий Вовчинець. Була розгорнута й книжково-ілюстративна виставка «Україно, моя Україно», на якій були представлені документи про історію сіл, церкви, школи, панського будинку, видатних особистостей та історичні матеріали про нашу державу.

 • Творча зустріч сокирянців та кельменчан з нагоди професійного свята

  зустріч11 листопада у будинку культури села Іванівці Кельменецького району відбувся ще один спільний захід працівників культури Сокирянського та Кельменецького районів - творча зустріч з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури і майстрів народного мистецтва.

 • Працівників культури Кіцманщини привітали з професійним святом

  професійние свято9 листопада у Кіцманському РБНТД вітали з професійним святом працівників культури району. Кращих з них нагородили почесними грамотами, подяками та, звичайно, гарячими оплесками.

 • День села Луковиця

  глибокаПідтримувати традиції, знати історію й шанувати свою маленьку Батьківщину – ось основні завдання святкування Дня села. 6 листопада таке свято відбулося в селі Луковиця Глибоцького району. До цієї події готувалися заздалегідь, ретельно, а головне – усією громадою. Недільного дня луківчани зібралися у місцевому храмі, щоб помолитися за рідну домівку.

 • У Хотині відбувся святковий концерт, присвячений дню працівника соціальної сфери

  хотин4 листопада у Хотинському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості з нагоди Дня працівника соціальної сфери України.

 • День працівника соціальної сфери у Глибоці

  соц сфера свято4 листопада з нагоди Дня працівника соціальної сфери у залі засідань Глибоцької районної ради відбулися урочистості. Працівників соціальної сфери району привітали голова Глибоцької РДА Георгій Придій та голова Глибоцької районної ради Петро Панчук.

 • «Любіть Україну, всім серцем любіть!»

  Любіть УкраїнуНещодавно у селі Слобідка Глибоцького району відбувся творчий звіт працівників культури місцевого клубного закладу під назвою «Любіть Україну, всім серцем любіть!».

 • День працівників соціальної сфери

  свято4 листопада у Кіцмані урочисто відзначили День працівника соціальної сфери. З професійним святом працівників соціальної сфери привітали голова Кіцманської районної ради Петро Лумей, в.о.керівника апарату Кіцманської райдержадміністрації Віктор Литвинюк, начальник управління праці та соціального захисту населення Кіцманської РДА Руслана Височина.

 • На Кіцманщині урочисто відзначили 98-му річницю Буковинського віча

  віче3 листопада мешканці Кіцманщини разом з усіма буковинцями святкували 98-му річницю знакової і доленосної події — Буковинського віча.

 • Колективи з Вижниччини на відкритті пам’ятника Великому Кобзарю у Румунії

  Шева29 жовтня на запрошення Товариства зв'язків з українцями за межами України «Товариство-Світ» народний аматорський ансамбль танцю «Смеречина» (керівник - заслужений працівник культури України Геннадій Звягінцев) та народний аматорський оркестр народних інструментів (керівник - Петро Садовий) Вижницкого РБНТД у місті Сигет-Мармацієй (Румунія) біля україномовного навчального закладу - ліцею імені Тараса Шевченка брали участь у відкритті пам’ятника Тарасу Шевченку.

 • У Вижниці відзначили 98-му річницю Буковинського віча

  віче3 листопада на Вічовому Майдані у Вижниці представники районної та міської влади, студентська молодь, громадськість взяли участь у мітингу з нагоди 98-ї річниці Буковинського віча.

 • Урочистості з нагоди відзначення 98-ї річниці Буковинського віча та Дня працівників соціальної сфери у Сокирянах

  сокиряни3 листопада у Сокирянському РБНТД відбулися урочистості з нагоди відзначення 98-ї річниці Буковинського віча та Дня працівників соціальної сфери.

 • Творчий звіт у Драчинцях

  драчинці       До всього треба дотику душі –

          Корінням – в землю, крилами – у небо.

          Де вічний пошук, там нема межі,

          Там вічний рух – життя потреба.

   

  Саме цими рядками можна охарактеризувати життя, що вирує у будинку культури села Драчинці Кіцманського району. Тут для усіх відкриті двері до місця, де живе чарівна казка творчості, фантазії, майстерності, таланту, любові до дітей та постійного пошуку…

 • Обласний методичний семінар на тему: «Звуковидобування – основа виконавського мистецтва»

  скрипка2 листопада у Чернівецькій музичній школі № 2 відбувся обласний методичний семінар викладачів струнно-смичкових відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Звуковидобування – основа виконавського мистецтва».

 • Обласний методичний семінар викладачів народних інструментів по класу цимбал

        цимбали2 листопада у Чернівецькому обласному училищі мистецтв ім. С.Воробкевича відбувся обласний методичний семінар викладачів народних інструментів по класу цимбал музичних та мистецьких шкіл на тему: «Робота над звуком у класі цимбал».

 • Курси підвищення кваліфікації директорів базових сільських клубних закладів

  курсиЗ 24 жовтня по 2 листопада відбулися курси підвищення кваліфкації директорів базових сільських клубних закладів області на тему: «Формування иа задоволення інтересів і потреб людини в сфері культури та дозвілля».

 • Обласний методичний семінар на тему: «Робота над звуком у класі бандури»

        бандура1 листопада у Чернівецькій музичній школі № 4 відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів музичних та мистецьких шкіл по класу бандури на тему: «Робота над звуком у класі бандури».

 • Гельсінські угоди – Мінські домовленості: кола історії

  глибока9 листопада минає 40 років з дня створення Української Громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Кругла дата, про яку суспільству треба нагадувати, як про важливу сторінку сучасної історії. В час оновлення історичної пам`яті народу бібліотечні працівники активно долучаються до висвітлення цих подій, вони прагнуть, щоб у майбутнього покоління були власні, непохитні, усталені погляди представників сучасної нації, які презентують Україну в новому форматі – без війни і розколу, з своєю правдою і честю.

 • У Вижниці вшановували ветеранів Другої Світової війни

  вшанували ветеранів28 жовтня з нагоди 72-ї річниці з дня визволення України від фашистських загарбників у Вижниці відбулися заходи, під час яких вшанували ветеранів та полеглих українських воїнів у роки Другої Світової війни.

 • Обласний семінар та Рада директорів художніх та мистецьких шкіл

  семінар25 жовтня у художній школі ім. М.Івасюка м. Чернівців відбувся обласний семінар викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв на тему: «Педагогічні принципи та правила постановки натюрморту».

 • Творчий звіт у селі Йорданешти

  Йорданешти29 жовтня у будинку культури села Йорданешти Глибоцького району відбувся творчий звіт працівників культури перед населенням. Першу частину заходу під назвою «Свою Україну любіть» презентувала завідувач бібліотеки-філії Ауріка Кирчу. Захід розпочався аеровідеозйомкою села Йорданешти, під час якої присутні на заході дізналися про цікаві події та історичні факти з життя громади села. Завідувач бібліотеки також презентувала книжкову виставку «Свою Україну любіть».

 • Члени журі визначили переможців виставки-конкурсу «Лиш боротись – значить жить!»

  Виставка ЧернівціЗ 11 по 25 жовтня у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї проходила обласна виставка-конкурс творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв, присвячена 160-ти річчю від дня народження та 100-річчю від дня смерті видатного українського письменника, вченого та громадського діяча Івана Франка «Лиш боротись – значить жить!».

 • Розмаїття буковинських краєвидів

  Розмаїття буковинських краєвидівНещодавно усі охочі мали змогу відвідати І обласну виставку-конкурс робіт викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв за підсумками осінніх пленерів «Барви Буковинського краю». Виставка-конкурс проводилася з метою удосконалення професійної майстерності викладачів, обміну досвідом, активізації творчого процесу в школах естетичного виховання.

 • Творчий звіт аматорів у селі Стерче

  Творчий звіт аматорів у селі Стерче У будинку культури села Стерче Глибоцького району відбувся творчий звіт працівників культури. На початку заходу ведучі Марина Ярчук і Наталя Данілюк закликали присутніх вшанувати хвилиною мовчання пам’ять восьми жителів Глибоччини, які загинули у зоні проведення антитерористичної операції.

 • «Запали свічу пам’яті»

  запали свічку пам'ятіЗ нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів у закладах культури Сокирянського району за участю представників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості відбулися скорботні та поминальні заходи. Бібліотекарі району оформили книжково-ілюстровані виставки на тему: «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні: документи і

 • Юні митці вшановують пам’ять видатного буковинського художника

  виставкаЦього року Буковина вшановує пам’ять видатного художника Миколи Івасюка. Він – автор багатьох, вражаючих детально виписаними історичними реаліями, полотен: «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Богдан Хмельницький і кримський хан під Кам'янцем-Подільським», «Іван Богун у бою під Берестечком»…Роботи нашого земляка були на сторінках журналу “Кіно”, на плакатах до фільмів, на поштових марках УНР. Недарма Чернівецька художня школа носить його ім’я, адже саме Микола Івасюк започаткував мистецьку освіту на Буковині.

 • «Наш дух не зламати, свободу не вбити!»

  наш духНещодавно у селі Драчинці Кіцманського району відбувся масовий захід, присвячений річниці Революції Гідності та Свободи. Його організували та провели працівники місцевого будинку культури О. П. Верстюк, О.О. Верстюк, викладачі місцевої школи Г. М. Колесник та Г.М.Чорней.

 • Ювілей недобоївських гармошкарів

      гармошкарі   У листопаді цього року народний аматорський ансамбль гармошкарів Недобоївського сільського будинку культури по дозвіллю та відродженню національних традицій Хотинського району відсвяткував свій ювілей – 40 років від дня створення.

 • По-сусідськи, з новими традиціями – на храм

  11У Сокирянському районі 21 листопада, в день Святого Архистратига Божого Михаїла і всіх Небесних Сил безплотних храмували в селах: Сербичани, Романківці, Вашківці, Ломачинці, Олексіївка. В церквах відбулися великі Богослужіння, керівники територіальних громад щиро вітали сельчан зі святом.

 • «Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі…»

  1У Кельменецькій центральній районній бібліотеці відбулася година-реквієм, присвячена Дню Гідності та Свободи під назвою«Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі…». Бібліотекарі запросили на зустріч із молоддю людей, які творять сучасну історію України - координатора волонтерського руху в Кельменецькому районі Юрія Цуркана, учасника Революції Гідності Ярослав Чебана, учасників антитерористичної операції на Сході України Юрія Ковальчука та Анатолія Гебріна. Участь у заході також взяли керівник апарату Кельменецької райдержадміністрації Еліна Петіченко, начальник відділу культури Кельменецької райдержадміністрації Наталія Чепурняк, голова смт. Кельменців Сергій Буняк, а також представники засобів масової інформації.

 • «Квітує талантами, як розмай наш Сокирянський рідний край»

    сокиряни  13 листопада 2015 року на Центральній площі міста Сокиряни відбулося святкове дійство «Квітує талантами, як розмай наш Сокирянський рідний край» з нагоди відзначення 75 –ї річниці утворення Сокирянського району. На вулицях Т. Шевченка та Центральній було оформлено тематичні виставки, які розповідали про розвиток галузей народного господарства та населених пунктів протягом 75 років існування Сокирянського району. Перед початком заходу прозвучала історична довідка з історії Сокирянщини.

 • «Специфіка роботи з духовим оркестром»

  семінарТакою була тема обласного методичного семінару керівників духових оркестрів музичних шкіл та шкіл мистецтв, який відбувся 20 листопада 2015 року в Чернівецький музичній школі №4 та Чернівецькому обласному училищі мистецтв ім. С.Воробкевича.

 • «НАВІКИ СЛАВА УКРАЇНІ, ГЕРОЯМ СЛАВА НА ВІКИ»

  кельменціНапередодні відзначення Дня Гідності і Свободи у приміщенні Сокирянської центральної районної бібліотеки відбувся тематичний захід «Навіки слава Україні, героям слава на віки!». Його учасниками були представники громадськості та засобів масової інформації, учні загальноосвітніх навчальних закладів, воїни АТО.

 • Лідії Іванівні Гайдей присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

  ГайдейРежисеру, актору народного аматорського театру, члену Чернівецької обласної організації Національної спілки театральних діячів України, головному спеціалісту відділу культури Заставнівської райдержадміністрації Лідії Іванівні Гайдей Указом Президента України № 632/2015 від 09.11.2015р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

 • Івану Миколайовичу Гемері присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України»

  гемераТалановитому художнику-аматору, народному майстру, атестованому Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, Івану Миколайовичу Гемері з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Указом Президента України № 632/2015 від 09.11.2015 р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» за значний особистий внесок у розвиток

 • Виїзна рада директорів художніх шкіл та шкіл мистецтва у Герцах

  119 листопада 2015 року в Герцаївській художній школі відбулася виїзна рада директорів художніх шкіл та шкіл мистецтва. Із матеріально-технічною базою цієї школи ознайомив присутніх директор Дмитро Дмитрович Сонік.

  Голова ради директорів Світлана Іванівна Побережна відкрила засідання ради директорів, оголосивши питання порядку денного. Першим виступив начальник відділу культури, національностей та релігій Герцаївської РДА Адріан Васильович Медведь, який розповів про стан мистецької освіти та культури на Герцаївщині.

 • НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «ІЗВОРАШ» СВЯТКУВАВ ПОВАЖНУ ДАТУ

  НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ АНСАМБЛЬ ТАНЦЮ «ІЗВОРАШ» СВЯТКУВАВ ПОВАЖНУ ДАТУ    12 листопада Глибоччина гостинно зустріла шанувальників хореографічного мистецтва з усієї Буковини, які зібралися привітати ансамбль танцю «Ізвораш» з 25-ою річницею присвоєння йому почесного звання «Народний аматорський».

 • «МУЗИКА У ВАШІЙ ОСЕЛІ»

  «МУЗИКА У ВАШІЙ ОСЕЛІ»18 листопада 2015 року в Сокирянській музичній школі відбулося традиційне родинне свято «Музика у вашій оселі». Це свято проводиться щорічно з метою популяризації музичного мистецтва серед мешканців району. Його організатором та незмінною ведучою вже понад 20 років є викладач місцевої музичної школи Ольга Василівна Мафтуляк.

 • Етапи розвитку учня-гітариста у музичній школі»

  «Етапи розвитку учня-гітариста у музичній школі»17 листопада у приміщенні Чернівецької музичної школи № 4 відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів (гітара) музичних та мистецьких шкіл на тему: «Етапи розвитку учня-гітариста у музичній школі». В роботі семінару взяли участь викладачі музичних та мистецьких шкіл, а також студенти та викладачі Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича.

 • ЗВІТУЮТЬ АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ НОВОСЕЛИЧЧИНИ

  ЗВІТУЮТЬ АМАТОРСЬКІ КОЛЕКТИВИ НОВОСЕЛИЧЧИНИЗгідно плану роботи відділу культури, національностей та релігій Новоселицької районної державної адміністрації у Новоселличині стартували творчі звіти аматорських колективів клубних закладів культури району. Вони розпочалися 8 листопада 2015 року в клубних закладах культури сілЗелений Гай, Мамалига, Кошуляни, Форосне, Щербинці, Маршинці, Драниця, Ванчиківці, Стальнівці, Довжок.

 • Працівників культури Кельменецького району привітали

  Працівників культури Кельменецького району привітали        Нещодавно у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочисті заходи з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва. Працівників галузі з професійним святом привітав перший заступник голови Кельменецької районної державної адміністрації Ігор Урсуляк.

 • Святкування 110-річчя Заставнівського повіту

  Святкування 110-річчя Заставнівського повітуУ п’ятницю, 13 листопада, у Заставнівському районному палаці культури відзначали 110-річчя утворення Заставнівського повіту. На це урочисте й величне свято зібралися представники територіальних громад району. У просторих фойє палацу кращі підприємства, фірми та організації, які успішно трудяться на Заставнівщині, презентували свої здобутки, зразки продукції, розповідали про плани на перспективу.

 • АГРАРІЇВ КЕЛЬМЕНЕЧЧИНИ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМ

  АГРАРІЇВ КЕЛЬМЕНЕЧЧИНИ ПРИВІТАЛИ З ПРОФЕСІЙНИМ СВЯТОМЗ нагоди професійного свята - Дня працівників сільського господарства у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості та святковий концерт. Усіх аграріїв Кельменеччини щиро вітали голова районної державної адміністрації Віталій Швець та заступник голови районної ради Анатолій Горобець. Про здобутки агропромислового комплексу доповів начальник управління агропромислового розвитку Кельменецької райдержадміністрації Василь Ганжелюк.

   

 • «ПІСЕННИЙ КРАЮ, БУКОВИНО» - 2015

   

  «ПІСЕННИЙ КРАЮ, БУКОВИНО» - 2015Пісня супроводжувала наш нарід з давніх-давен. Змінювалися часи, а з ними й держава, проте українці продовжували радіти життю, боротися й перемагати разом з піснею. Вона лунала над бойовими стягами, кружляла з молоддю у танцях, проводжала в останню дорогу, заколисувала діточок…

   

 • «Етапи розвитку учня-цимбаліста в музичній школі»

  «Етапи розвитку учня-цимбаліста в музичній школі»13 листопада у приміщенні Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича відбувся обласний методичний семінар викладачів відділів народних інструментів (цимбали) музичних та мистецьких шкіл на тему: «Етапи розвитку учня-цимбаліста в музичній школі».     

 • АМАТОРИ КЕЛЬМЕНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ «РОДОСЛАВ» - 2015

  АМАТОРИ КЕЛЬМЕНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ «РОДОСЛАВ» - 2015 АМАТОРИ КЕЛЬМЕНЕЧЧИНИ ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У ФЕСТИВАЛІ «РОДОСЛАВ» - 2015 Нещодавно учасники аматорського ансамблю народної пісні «Родина»Кельменецького РБНТД та художник-аматор Дмитро Бескубський зі своєю донькою Юлією вперше стали учасниками фестивалю родинної творчості «Родослав» – 2015, який проходив у м. Кам’янці–Подільському Хмельницької області.

 • «ІМПРОВІЗАЦІЯ - СКЛАДОВА РОЗВИТКУ УЧНЯ-БАНДУРИСТА»

  «ІМПРОВІЗАЦІЯ - СКЛАДОВА РОЗВИТКУ УЧНЯ-БАНДУРИСТА»6 листопада у приміщенні Чернівецької музичної школи № 4 відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів (бандура) музичних та мистецьких шкіл на тему: «Імпровізація - складова розвитку учня-бандуриста». Його провела Віолетта Григорівна Дутчак, доктор мистецтвознавства, професор Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

 • Обласний методичний семінар викладачів струнно-смичкових відділів

  скрипка5 листопада у приміщенні Чернівецької музичної школи № 1 відбувся обласний методичний семінар викладачів струнно-смичкових відділів музичних та мистецьких шкіл на тему: «Інтонація – основа творчої інтерпретації музики». Його провела Оксана Василівна Цап, викладач-методист Львівської середньої спеціальної музичної школи – інтернату ім. С.Крушельницької. У роботі семінару взяв участь 61 викладач музичних та мистецьких шкіл, студенти Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича.

 • Обласний методичний семінар викладачів народних відділів

  баян4 листопада 2015 р. у приміщенні Чернівецької музичної школи № 2 відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів (баян, акордеон) музичних та мистецьких шкіл під назвою «Етапи розвитку учня-баяніста». У його роботі взяли участь 102 викладача, студенти та викладачі Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С.Воробкевича.

 • На Кельменеччині відзначили 97-у річницю Буковинського віча

  953 листопада у Кельменцях відбулися урочисті збори з нагоди 97-ї річниці Буковинського Віча. У заході взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудових колективів, громадських організацій та жителі міста.

 • Пісня у виконанні хору з Кельменців стала піснею тижня в передачі "Фольк-music"

  хорНародний аматорський хоровий колектив народного дому села Дністрівка Кельменецького району (керівник - Лариса Цекало) вже неодноразово брав участь у телепередачі Оксани Пекун «Фольк-music» на Першому національному телеканалі. Нещодавно родинно-побутову пісню «За городом качки пливуть» у виконанні наших земляків знову транслювали на телеекрані. Приємно, що цю пісню журі визнало переможцем тижня. Вітаємо учасників хору!

 • ЮНИЙ МИТЕЦЬ З СОКИРЯНЩИНИ ПЕРЕМІГ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ

  ЮНИЙ МИТЕЦЬ З СОКИРЯНЩИНИ ПЕРЕМІГ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІЗ 2005 року щорічно в Україні проводиться Всеукраїнська виставка-конкурс дитячого малюнка «Я хочу жити в якісному світі». Метою такого заходу є формування у свідомості наймолодших споживачів суспільства – наших дітей асоціативного уявлення про якісну, безпечну продукцію. Кожен учасник має можливість реалізувати власні візії якісного продукту через художню творчість.

 • ХТО ПОБУВАВ НА МАЙДАНІ – НЕСТИМЕ ТОЙ ДУХ ДО СКОНУ

  ХТО ПОБУВАВ НА МАЙДАНІ – НЕСТИМЕ ТОЙ ДУХ ДО СКОНУ21 листопада на центральному майдані Сторожинця відбувся імпровізований Майдан з нагоди річниці початку Революції Гідності. Захід розпочався з ходи вулицями міста. Центральні вулиці майоріли жовто-блакитними прапорами, стрічками, патріотичними лозунгами. Імпровізований Майдан дуже нагадував справжній. Стояли бочки, де можна було погрітись біля вогнища, намети з гарячим чаєм, кавою, солодощами, колеса, шини, на яких розташувалися учасники дійства; а на екрані висвітлювалися тогорічні події Революції Гідності. В центрі майдану у вигляді тризубця горіли лампадки.

   

 • ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ «НОВИХ ІМЕН»-2014!

  ВІТАЄМО ЛАУРЕАТІВ «НОВИХ ІМЕН»-2014!11-13 листопада у м. Києві відбувся Всеукраїнський конкурс-огляд за програмою «Нові імена України». Відкрили конкурс поет, Герой України, академік НАН України, лауреат державних премій СРСР та України ім. Т.Г.Шевченка, ряду Міжнародних літературно-мистецьких премій, голова попечительської ради програми УФК «Нові імена України» Борис Олійник та піаністка, народна артистка України, професор Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського, координатор програми УФК «Нові імена України» Світлана Глух. Вони побажали усім конкурсантам творчої наснаги й успіхів.

 • «НАПИСАНА ДОЛЕЮ КНИГА ЖИТТЯ»

  «НАПИСАНА ДОЛЕЮ КНИГА ЖИТТЯ»21 листопада у Вижницькій районній бібліотеці відбувся творчий вечір «Написана долею книга життя», присвячений 70-річчю від дня народження краєзнавця, поета, письменника, громадського діяча Михайла Софійчука. У вступному слові головний спеціаліст відділу культури Вижницької РДА Ангеліна Юрійчук розповіла присутнім про дитячі та юнацькі роки митця. Далі своїми спогадами поділився сам ювіляр.

   

 • Світлій пам'яті митця

  СВІТЛІЙ ПАМ’ЯТІ МИТЦЯПішов з життя відомий український педагог, хоровий диригент, композитор, фольклорист, громадський діяч, перший на Буковині з вчителів музики заслужений вчитель України, лауреат літературно-мистецької премії ім. С. Воробкевича, доцент ЧНУ ім. Ю. Федьковича, голова парафіяльної ради, регент хору у побудованому ним храмі Пресвятої Трійці м. Чернівців, член Всеукраїнської національної музичної спілки, секретар обласного об’єднання композиторів Андрій Володимирович Плішка (14.ХІ.1944-23.ХІ.2014).

  Все своє життя Андрій Плішка віддав служінню Її Величності - музиці та роботі з молоддю. За роки свого творчого життя він працював вчителем музики у багатьох школах, був керівником аматорських хорових колективів клубних закладів культури області. Андрій Володимирович також був незмінним членом журі обласних оглядів народної творчості, хорових конкурсів, членом обласної атестаційної комісії. Окремо варто відзначити працю музиканта на ниві збереження та популяризації народної пісенної творчості. Андрій Плішка – автор та упорядник багатьох збірок пісенних творів різної тематики.

  Колектив учбово-методичного центру культури Буковини глибоко сумує з приводу смерті великого буковинського музиканта та подвижника на духовній і мистецькій ниві.

  Нехай земля йому буде пухом!

 • «РОЗІП’ЯТА ДУША НА ХРЕСТІ»

  «РОЗІП’ЯТА ДУША НА ХРЕСТІ»21 листопада спільно з працівниками Сокирянської районної бібліотеки методистами Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля проведено вечір пам’яті, приурочений Дню пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій «Розіп’ята душа на хресті». У заході взяли участь керівники району, працівники районного будинку народної творчості та дозвілля, Сокирянської музичної школи, районної бібліотеки, Сокирянської ЗОШ №1 І – ІІІ ст., очевидці подій 1932 – 1933рр., представники засобів масової інформації.

 • Кельменчани вшанували пам`ять героїв Небесної Сотні та жертв голодомору

  кельменціУ Кельменцях відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи, а також вшанування пам`яті жертв голодомору та політичних репресій. Участь у заході взяли керівництво району, представники трудових колективів та засобів масової інформації.

 • День аматорського театру на Буковині - 2014

      театр  20 листопада 2014 року в приміщенні Заставнівського районного Палацу культури відбувся мистецький захід - «День аматорського театру на Буковині», приурочений 200-й річниці від дня народження геніального письменника, художника, гуманіста Т.Г. Шевченка, на якому були присутні керівники аматорських театральних колективів області та м.Чернівців.

 • Співають аматори Буковини

       воробкевичаОдним з найдохідливіших видів музичного мистецтва, що торкає найніжніші струни людського серця, є хоровий спів. У ньому людина  споконвіку висловлює свої найтонші почуття, переживання, мрії. Хорова культура, як інші види мистецтва сприяє естетичному вихованню людей, формуванню високих художніх смаків.

 • У ріднім слові цілий світ

  У РІДНІМ СЛОВІ ЦІЛИЙ СВІТ07 листопада у Вижницькій районній бібліотеці для дітей відбулося свято української мови «У ріднім слові цілий світ». У заході взяли участь учні 4-В та 9 класу Вижницької ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Ю. Федьковича.

 • Буковинські колективи успішно виступили на ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. П. Вірського

  Буковинські колективи успішно виступили на ІV Всеукраїнському фестивалі-конкурсі народної хореографії ім. П. ВірськогоУ 2013-2014 р.р. Міністерство культури України та Національна хореографічна Спілка України проводили ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної хореографії ім. Павла Вірського.

   

 • ВІДЗНАЧИЛИ ПАМ’ЯТНІ ДАТИ У НОВОСЕЛИЦЬКОМУ РАЙОНІ

  ВІДЗНАЧИЛИ ПАМ’ЯТНІ ДАТИ У НОВОСЕЛИЦЬКОМУ РАЙОНІ Урочистості з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва відбулися у малому залі Новоселицького районного будинку культури.

   

 • "ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ" НА СОКИРЯНЩИНІ

  «ДЖЕРЕЛА НАШИХ ОБЕРЕГІВ»5 листопада 2014 року на базі клубу села Ломачинці Сокирянського району відбувся семінар – практикум клубних працівників на тему: «Про роботу фольклорних колективів району в подальшому збереженні та популяризації автентичного співу краю».

 • Творчі звіти розпочато

          1У відповідності до наказу начальника відділу культури, національностей та релігій Новоселицької районної державної адміністрації в районі оголошено про початок проведення творчих звітів клубних закладів району.

 • Семінар-практикум для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв

  Семінар-практикуму для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв З метою відродження, популяризації та впровадження художньої кераміки на уроках «Предмет за вибором» у художніх школах, в майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ 24 жовтня 2014 року було проведено семінар-практикум для викладачів художніх шкіл, Берегометської та Іспаської шкіл мистецтв. На семінарі були присутні 30 викладачів та 11 директорів художніх шкіл та шкіл мистецтв області.

   

 • 96 річницю Буковинського народного віча відсвяткували у Сторожинці

  Буковинське віче3 листопада на центральному майдані міста Сторожинець відбулися урочистості, присвяченні 96-й річниці Буковинського народного віча. 3листопада 1918 року буковинці першими подали свій голос за неподільну, соборну, незалежну Україну. Сторожинецький майдан майорів жовто-блакитними стрічками, прапорами.

 • ВІДБІРКОВИЙ ТУР ФЕСТИВАЛЮ «ЧЕРВОНА РУТА - 2015» У ЧЕРНІВЦЯХ

  рута1 листопада 2014 року у місті Чернівці відбувся відбірковий конкурс XІV Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута - 2015», який проходив у жанрах рок, поп та акустичної музики. Учасниками були 4 рок-гурти, 12 виконавців у жанрі популярної музики та 1 виконавець у жанрі акустичної музики. Найбільше учасників було з Сторожинецькго (5), Хотинськог (3), Кельменецького (2), Новоселицького (2) районів та м. Чернівці (3). Глибоцький та Кіцманський райони представили по одному учаснику.

 • «Буковинський вінок Кобзареві» на Сторожинеччині

   

  сторожинець

   

  26 листопада у Сторожинці успішно відбувся ІІ етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

   

 • День аматорського театру на Буковині - 2013

  кобилянська25 листопада 2013 року в приміщенні Чернівецького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені О.Кобилянської відбувся мистецький захід «День аматорського театру на Буковині», присвячений 150-річниці від дня народження Ольги Кобилянської, який зібрав чимале коло шанувальників театрального мистецтва.

  На заході були присутні перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Георгій Костянтинович Галиць та керуючий справами обласної ради Микола Ярославович Борець.

 • «Між нас тобі, Тарасе, жить»

  кіцмань

   

  Естафету проведення культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, 24 листопада продовжила Кіцманщина.

   

   

 • Культурно-мистецька акція «Буковинський вінок Кобзареві» на Вижниччині

  вижниця

   

  21 листопада у храмовий для Вижниці день Святого Михаїла відбувся ІІ етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві».

 • Виставка юних художників, присвячена життю і творчості Ольги Кобилянської

  виставка

   

   

   

   

  З нагоди 150-річниці від дня народження Ольги Кобилянської 20 листопада у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт учнів художніх шкіл Буковини.

   

   

   

 • «Вінок Кобзареві сплітаємо»

  заставнаЕстафету проведення ІІ етапу культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200- річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка з успіхом продовжив Заставнівський район. До проведення культурно-мистецької акції були залучені найкращі аматорські колективи, окремі виконавці, майстри народної творчості Заставнівщини.

 • Хотинщина вшановує Великого Кобзаря

  хотин40 аматорських колективів та окремих виконавців Хотинського району стали учасниками ІІ етапу культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві», присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

           Учасників святкового мистецького дійства привітали керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Петро Вікторович Рева та голова Чернівецької обласної ради профспілок Володимир Шкварковський.

 • Народні таланти Новоселиччини – У «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ»

  НАРОДНІ ТАЛАНТИ НОВОСЕЛИЧЧИНИ – У «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ»14 листопада на сцені Новоселицького районного будинку культури відбувся ІІ етап культурно-мистецької акції, присвяченої 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Відкрив культурно-мистецьку акцію перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Георгій Костянтинович Галиць. На святі були присутні заступник голови Новоселицької районної державної адміністрації Юрій Васильович Стадійчук та заступник голови Новоселицької районної ради Василь Троянович Горбатюк.

 • Вижниччани стали призерами

  ВИЖНИЧЧАНИ СТАЛИ ПРИЗЕРАМИ13 листопада 2013 року танцювальні колективи Вижницької школи мистецтв та Вижницької школи хореографічного мистецтва взяли участь у І Всеукраїнському хореографічному фестивалі «ДансАВЕНЮ – 2013», проведення якого, окрім, власне, мистецьких цілей, мало за мету збір коштів для дітей, хворих на рак та лейкемію.

   

 • У Вижницькому районі тривають творчі звіти закладів культури у рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві»

  8 листопада у рамках літературно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» в Іспаському будинку народної творчості та дозвілля відбувся звітний концерт аматорів села.

  Книжкова виставка творів Т.Г.Шевченка та виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва були оформлені у глядацькому залі СБНТД. Свято розпочалося з позивних, які зосередили увагу всіх присутніх на сцені. Виступ чоловічого народного аматорського хору з піснями на вірші Т. Г. Шевченка «Думи мої» та «Реве та стогне Дніпр широкий» ознаменував початок концертної програми.  

  Словами І.Франка про Т.Г. Шевченка звернулася до глядачів Наталія Дарій, вчитель української мови та літератури Іспаської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Марфієвича. У своєму виступі Наталія Дарій розкрила роль великого митця у розвитку української мови. Свій вірш «Клятву Шевченкові» присвятила поетові мешканка с. Іспас Олена Швейко.

  Стежинами життя Т.Г.Шевченка провели глядачів ведучі свята Дмитро Мазуряк та Юлія Бойчук. Вихованці ДНЗ «Берізка» подарували усім присутнім вокально-хореографічну композицію «Ой цвіте калина», а найстарші учасники художньої самодіяльності, члени клубу «Хризантеми» виконали пісню на вірші Т.Г.Шевченка «Тополя».

  Шевченкові пісні у виконанні учасниць художньої самодіяльності Антоніни Кузик, Уляни Труфин та Олександри Денис перепліталися з його віршами, які читали Яна Любківська та Діана Юрійчук, а також танцями у виконанні вихованців Іспаської школи мистецтв під керівництвом Катерини Ткачук. Гарного настрою усім присутнім додала гумореска у виконанні Івана Мойсея.

  Цього дня увесь зал доторкнувся серцем до Шевченківських творів, пройнявся їхнім духом, співав його солов’їні пісні.

  10 листопада 2013 р. у приміщенні Карапчівського будинку народної творчості та дозвілля відбувся творчий звіт аматорів села у рамках районної культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві». Перед початком концерту, за допомогою керівника народної аматорської кіностудії «Черемош» Вижницького РБНТД Миколи Сушинського, відбувся перегляд телевізійної програми Першого Національного каналу «Фольк-мюзік», в якій брав участь фольклорний гурт Карапчівського СБНТД «Чорнобривці» (керівник колективу – Дмитро Зав’ялець. Після цього аматори представили цікаве та змістовне дійство, на якому свою творчість продемонстрували усі вікові категорії населення.

  Під час свята вірші Тараса Шевченка прочитала Василина Сорокан. Фольклорна група «Чорнобривці» заспівала українські народні пісні, у тому числі й пісні на слова Тараса Шевченка. У виконанні Галини Колотило, Михайла Зав`яльця, Дмитра Зав’яльця прозвучали сучасні українські естрадні пісні.

  Треба відмітити, що директор СБНТД Дмитро Зав’ялець активно залучає молодь села до творчої діяльності. Так, високий рівень виконавської майстерності на святі продемонстрував аматорський молодіжний оркестр народних інструментів, а віртуозна гра на акордеоні студента Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича Михайла Зав’яльця зачарувала усіх присутніх.

  Молодіжний чоловічий вокальний квартет виконанням української народної пісні «Чорні брови, карі очі» полонив усі жіночі серця в залі, а найменші учасники показали жартівливий танець «Карапузи» та веселий танець «Тік-так».

           Букет талантів Іспаса та Карапчева став гарним вплетенням у Буковинський вінок Кобзареві.

 • Виїзні курси для клубних та бібліотечних працівників у Кіцманському та Сторожинецькому районах

  Кабінет навчання та підвищення кваліфікації КУМЦКБ щорічно проводить виїзні курси з підвищення фахового рівня працівників культури області. Курси розкривають широкі можливості для проведення з працівниками усіх сільських закладів культури того чи іншого району змістовних теоретичних й практичних занять.

   

 • «БУКОВИНСЬКИЙ ВІНОК КОБЗАРЕВІ» НА ГЕРЦАЇВЩИНІ

  фото9 листопада у приміщенні будинку народної творчості та дозвілля села Горбова з успіхом пройшов ІІ етап культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві».

  Відкрив мистецьке дійство голова районної державної адміністрації Віктор Костянтинович Кришмару. З вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Георгій Костянтинович Галиць та голова районної ради Іван Михайлович Чорней. У святі взяв участь заступник голови, керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Петро Вікторович Рева.

 • НА СТРУНАХ КОБЗАРЕВОЇ ДУШІ

  НА СТРУНАХ КОБЗАРЕВОЇ ДУШІЛітературно–мистецький вечір «На струнах Кобзаревої душі», проведений у м. Чернівцях - ще одна яскрава сторінка обласної культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві».

 • Путильчани вшанували Кобзаря

  Путила7 листопада естафету проведення ІІ туру культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» продовжили на Путильщині.

  Відкрив культурно-мистецьку акцію голова Путильської районної державної адміністрації Василь Танасійович Сафроняк. Про результати проведення та підготовку до І та ІІ турів культурно-мистецької акції розповів голова Путильської районної ради Дмитро Миколайович Ославський. З привітальним словом до усіх присутніх звернувся заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Віталій В’ячеславович Темерівський.

 • Хору «Любисток» аплодували у Києві

     Любисток Важливою подією у мистецькому житті України став VII Всеукраїнський фестиваль-конкурс народного хорового співу імені Порфирія Демуцького, який проходив 1-2 листопада у м. Києві.

 • Літературна кав’ярня у Сторожинецькій районній бібліотеці

  Днями у Сторожинецькій районній бібліотеці за участю літературно-мистецької вітальні “Літературний вернісаж”, митців краю відбулася літературна кав’ярня “Краю мій, оспіваний у віршах і піснях”, під час якрї відбулась презентація поетичних збірок поета-сторожинчанина Омеляна Столяра.

 • Семінар бібліотечних працівників та представників органів місцевої влади на тему «Бібліотека і громадські організації: грані співпраці» у Сторожинці

  24 жовтня відбувся семінар бібліотечних працівників Сторожинецької централізованої бібліотечної системи на тему «Бібліотека і громадські організації: грані співпраці».

 • Слово про виставку

  СЛОВО ПРО ВИСТАВКУ
  Минуло понад 18 років, відколи викладачі художніх шкіл Буковини влаштували першу виставку своїх творів. Ця виставка вже давно стала традиційною й цьогоріч відкрилась в восьме.
 • «Червона рута» - фестиваль молодості й надії

  Червона рута

  У минулому сторіччі «Червона рута»  двічі сколихнула Україну – вперше як пісня у 1970-му році, а вдруге – у 1989 році як фестиваль української пісні. Відтоді «Червона рута» стала символом справжньої української пісні – і сучасної, і народної. І якщо буковинці сподівалися, що «Червона рута» отримає постійну прописку у Чернівцях, то організатори конкурсу вирішили по іншому. Починаючи з 1989 року фестиваль мандрує Україною і лише відбіркові тури відбуваються в обласних центрах, зокрема й у нас.

 • Обласний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів

  Обласний конкурс професійної майстерності працівників сільський клубних закладів24 листопада 2011 року в м. Чернівцях на базі Будинку культури мікрорайону «Роша» успішно відбувся перший обласний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів.

 • Творча лабораторія для аматорів

  Творча лабораторія для аматорів23 листопада 2011 року Учбово-методичний центр культури Буковини провів планову обласну творчу лабораторію керівників аматорських вокально-хорових колективів клубних закладів області.

   

 • Обласна лабораторія

  Обласна творча лабораторія Відповідно до плану роботи управління культури Чернівецької облдержадміністрації та Учбово-методичного центру культури Буковини        9 листопада 2011 року на базі Учбово-методичного центру культури Буковини проведена обласна творча лабораторія керівників народних та аматорських фольклорних колективів клубних закладів з питань: «Відродження та збереження автентичних фольклорних надбань Буковинського краю».

 • Конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів Заставнівського району

  1 листопада 2011 року в районному Палаці культури м. Заставна відбувся районний конкурс професійної майстерності працівників сільських клубних закладів.

 • Ганна Кривобок

  Ганна Кривобок24 листопада 2010 року в приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини було відкрито персональну виставку майстра народної творчості Ганни Кривобок.

 • VІІ обласний конкурс хорових колективів імені С. Воробкевича

  VІІ обласний конкурс хорових колективів імені С. Воробкевича

  20 листопада в приміщенні Центрального Палацу культури міста Чернівців відбувся VІІ обласний конкурс хорових колективів імені Сидора Воробкевича.

   

   

   

   

 • Творчий вечір Кузьми Смаля

  Творчий вечір Кузьми Смаля10 листопада 2010 року в приміщенні учбово-методичного центру культури Буковини пройшов творчий вечір відомого фольклориста, фольетномузиколога, заслуженого працівника культури України Кузьми Антоновича Смаля.

 • День аматорського театрального мистецтва в Чернівцях

  9 листопада 2010 року в приміщенні Чернівецького обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Ольги Кобилянської, в рамках «Дня аматорського театру на Буковині» відбувся показ вистави одного з кращих аматорських театрів Буковини, а саме народного аматорського театру районного Будинку народної творчості та дозвілля м. Вижниці.

 • Веселка Буковини

  Веселка БуковиниЗ метою розвитку та збереження скарбів національно-культурної спадщини, звичаїв та побуту етнічних груп багатонаціонального буковинського краю у 2007 році започатковано обласний дитячий Міжнаціональний фольклорний фестиваль «Веселка Буковини».