ХТО ПОБУВАВ НА МАЙДАНІ – НЕСТИМЕ ТОЙ ДУХ ДО СКОНУ

ХТО ПОБУВАВ НА МАЙДАНІ – НЕСТИМЕ ТОЙ ДУХ ДО СКОНУ21 листопада на центральному майдані Сторожинця відбувся імпровізований Майдан з нагоди річниці початку Революції Гідності. Захід розпочався з ходи вулицями міста. Центральні вулиці майоріли жовто-блакитними прапорами, стрічками, патріотичними лозунгами. Імпровізований Майдан дуже нагадував справжній. Стояли бочки, де можна було погрітись біля вогнища, намети з гарячим чаєм, кавою, солодощами, колеса, шини, на яких розташувалися учасники дійства; а на екрані висвітлювалися тогорічні події Революції Гідності. В центрі майдану у вигляді тризубця горіли лампадки.

 Сторожинчани зібралися у той день, щоб й через рік знову відчути дух свободи, дух єдності, дух гідності нашого народу. Хвилиною мовчання, покладанням квітів та лампадок до пам’ятника борців за волю України та пам’ятного знаку Герої Підгір’я вшановували пам’ять Героїв Небесної Сотні та загиблих у зоні АТО. Ведучі закликали усіх присутніх приєднатися до проведення Всеукраїнської акції «Запали свічку». Також було відправлено панахиду за героями України та жертвами голодомору 1932-1933 років.

До громади звернулася голова Сторожинецької районної ради Катерина Гуцуляк, яка зауважила, що Указом Президента України Петра Порошенка, 21 листопада проголошено Днем Гідності та Свободи. Вона закликала присутніх памятати усіх, хто віддав життя за незалежну Україну. «Хай Господь опікується нашим багатостраждальним народом, кожним патріотом України, який нині виборює у терористів та зовнішніх недругів цілісність Батьківщини, наше квітуче майбутнє», - ще раз наголосила пані Гуцуляк. Учасники Майдану Михайло Дорош та Олесь Кожелянко поділилися власними спогадами й враженнями. Михайло Дорош зокрема зауважив: «Нажаль сьогодні ще проливається кров, ціна майбутнього росте з кожним новим днем, але ми впевнені твердо - назад дороги немає. І допомагати перемозі може та повинен кожен з нас. Тоді не буде ситуації, коли обіцяне вчора забувається вже сьогодні. Ми нагадаємо, бо маємо обов’язок перед пам’яттю своїх синів, які є славою України. Народ вже змінився й на крок випереджає владу!»