8 травня українці відзначали особливий день, присвячений найдорожчій людині – Матері. Саме мама – перша людина, яка співає колискові та читає казки.
Напередодні свята у БНТД с. Горбова Острицької ТГ для діток та їхніх матусь, вимушених переселенців працівники БНТД та публічної бібліотеки організували і провели майстер-клас "Подаруймо мамі світ добра".
Юні відвідувачі мали чудову нагоду зробити подарунок рідній матусі - об’ємну 3D-листівку. На заході була також присутня староста села Соріна Паламарю, яка привітала матусь. Музичним дарунком для усіх присутніх стала «Пісня про маму» у виконанні Аріни Капалб.
Працівники бібліотек-філій - публічної бібліотеки с. Горбова Острицької сільської ради разом з волонтерами та працівниками місцевих установ культури згуртувалися, щоб разом плести маскувальні сітки для наших військових. Щоразу їх плетуть по-різному: хаотично, щоб густо й не дуже туго, щоб максимально було схоже на камуфляжну військову форму. До плетіння маскувальних сіток долучилися й усі небайдужі мешканці Горбова.
За допомогою сіток ми захищаємо наших воїнів. Сітка – це ще й своєрідний оберіг: вона об’єднує людей, які допомагають ЗСУ. Кожен вузлик на сітці ми зав’язуємо з певними побажаннями захисту українських солдатів.
8-9 травня в Україні відзначають День пам’яті та примирення та День Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. Вічна пам'ять жертвам Другої Світової Війни. Працівники Герцаївського районного будинку дозвілля дітей та молоді підготували онлайн-вітання на честь Дня Перемоги.
8 - 9 травня в Україні традиційно відзначають День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. З цієї нагоди працівники культури Герцаївщини розпочали цикл освітніх, творчих і пам’ятних заходів у режимі онлайн.
Так, нещодавно майстер-клас з виготовлення своєрідного символу цих скорботних днів - червоного маку провела методист Герцаївського РБДДМ Марина Заболотник разом зі своїми талановитими помічницями.
184 роки тому в Чернівцях народився Сидір Воробкевич. Його багатогранна діяльність як композитора, літератора, педагога мала значний вплив на розвиток української культури на Буковині. Пригадаймо декілька цікавих фактів про митця:
- в дитинстві осиротів і його виховували дідусь та бабуся в Кіцмані;
- отримав персональну мистецьку стипендію на навчання у Відні;
- свого часу був єдиним композитором на Буковині;
- Воробкевичу був присвоєний лицарський хрест ордену Франца Йосифа;
- був керівником товариства «Руська бесіда», що згуртовувало прогресивну молодь;
- був священиком у буковинських селах, де вивчав фольклор і побут місцевого населення;
- був викладачем університету в Чернівцях.