Уклонімося доземно ветеранам

1-14Минають роки, відлітають у вічність, але є дати, непідвладні часу. Пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях. 6 травня для учнів Герцаївської гімназії провели літературно-музичну годину «Уклонімося доземно ветеранам», присвячену дню пам’яті та примирення. Головна мета - вшанування подвигу ветеранів війни та виховати у підростаючого покоління поваги до захисників Батьківщини.

Під час заходу школярів ознайомили з історією Другої Світової війни, розповіли про роки окупації України. Присутні також дізналися про героїчні подвиги захисників України. На завершення заходу охочі мали змогу переглянути тематичну книжкову виставку «Пам’ятаємо. Славимо. Вшановуємо…».

На Герцаївщині відбулися урочистості з нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом

1-118 травня у Герцаївському районі відбулися урочистості з нагоди 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні. У заходах взяли участь діти війни, представники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських об’єднань ветеранів, учнівська молодь та усі небайдужі. На жаль в урочистостях вже не беруть участь ветерани району, душі яких відлетіли у найкращі світи.

На урочистостях перед присутніми виступили голова Герцаївської РДА Віорел Ястремський, голова районної ради Віктор Чукля, мер міста Василь Скрипкару.

Село Дяківці відзначило своє 470-ти річчя

1-77Нещодавно село Дяківці на Герцаївщині відзначило 470-ти річчя від дати першої писемної згадки. З цієї нагоди, а також з нагоди відкриття оновленого клубу в селі, історична назва якого Проботешть, відбувся концерт за участі місцевих аматорів та народного аматорського оркестру народних інструментів “Плаюл Херцей” (керівник – заслужений працівник культури України Ілля Кришмару).

Справжньою родзинкою свята став виступ відомого артиста-інструменталіста, скрипаля відомого на увесь світ Кишинівського оркестру “Леутарій” Віктора Мандалака разом з дружиною, артисткою Маріанною Добзеу-Мандалак. Віктор народився та провів свою юність у селі Проботешть, тож земляки давно чекали на виступ артиста у рідному селі. Глядачі гучно аплодували після кожної пісні у виконанні Віктора та Маріани. Але кульмінаційним став момент, коли артист підійшов з квітами до своїх батьків, став на коліна та подякував їм за турботу та підтримку у житті.

Розквітай, писанко!

1-62Нещодавно в Остриці на Герцаївщині відбувся фестиваль-конкурс «Розквітай, писанко». До створення писанок та рушників долучилися найталановитіші учні ЗЗСО Острицької ОТГ, які вкладали у свої творіння душу, проявляли індивідуальний стиль, вміння працювати у команді, креативність, а також знання звичаїв українського народу.

У Герці вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС

1-6625 квітня у місті Герца відбулися районні заходи, приурочені 33-й річниці Чорнобильської катастрофи. Голови Герцаївської райдержадміністрації Віорел Ястремський та районної ради Віктор Чукля спільно з представниками Герцаївської ОТГ та громадської організації “Чорнобильці Буковини” поклали вінки та квіти до пам’ятної стели на честь ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС.

У районному будинку дозвілля для дітей та молоді відбулися урочистості, під час яких керівники районної влади та керівник громадської організації чорнобильців вручили грамоти, медалі та нагороди найактивнішим членам організації. Звертаючись до присутніх Віорел Ястремський зазначив, що молодшим людям важко зрозуміти відчай тих, хто упродовж декількох годин був змушений назавжди покинути місця, де жили їхні батьки, діди і прадіди. Але для нинішньої молоді ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС є прикладом мужності та відваги. «Ваш приклад надихає захисників України, які воюють з ворогом на Сході», - зазначив він.