Ювілей Дмитра Гнатюка

DHnatДмитро Гнатюк - український оперний співак (баритон). Його голос впізнаваний серед тисяч інших голосів. Через творчість Дмитра Гнатюка світ пізнавав Україну в часи її радянської окупації та з відновленням незалежності у 1991 році. Народився Дмитро Михайлович 28 березня 1925 року в селі Мамаївці Чернівецької області, на той час - Румунське Королівство. Завдяки своєму таланту і невтомній праці став відомим і улюбленим співаком, режисером, педагогом. За свою діяльність отримав звання заслужений артист України (1958), Народний артист України (1999), неодноразово обирався депутатом. Почесний громадянин міст Києва, Чернівців, Чернігівської області.

З метою гідного вшанування пам'яті земляка-буковинця викладачі та учні Мистецької школи Вижницької міської ради провели низку заходів. Серед них - виставка учнівських робіт "Всюди буйно квітне черемшина". Саме Дмитро Гнатюк вперше познайомив світ з піснею Василя Михайлюка на вірші Юрія Юрійчука "Черемшина". Викладачі музично-теоретичних дисциплін організували уроки-портрети та заохотили учнів до проведення дослідницьких робіт на тему: "Дмитро Гнатюк – видатний діяч України".

Пам'ять героїв священна

1_426 березня відбувся національно-патріотичний захід "Пам'ять героїв священна". Участь у заході взяли заступник голови Чернівецької обласної ради Микола Гуйтор, перша заступниця начальника Вижницької районної військової адміністрації Анна Гринчук, заступник голови районної ради Сергій Вірста, членкиня Обласного товариства політв’язнів та репресованих Любов Лапко, керівниця Вижницького районного товариства політв'язнів і репресованих Ольга Анич, голова Вашківецької міської територіальної громади Микола Перч.

Урочистий захід в Іспаській школі мистецтв

1_6Викладачі та учні Іспаської школи мистецтв знову підтвердили свій високий рівень майстерності та згуртованість, відзначивши 211-у річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка та прихід весни. Урочистий захід відбувся у приміщенні місцевого СБНТД, зібравши учнів, викладачів, батьків та усіх поціновувачів мистецтва. Під час заходу панувала атмосфера глибокої шани до української культури. У концертній програмі взяли участь провідні творчі колективи школи, зачаровуючи глядачів своєю майстерністю та відданістю мистецтву.

Вижниччани переглянули виставу «Табула раса»

1_10"Нас там ніхто не чекає..." - такими словами завершується вистава за сценарієм Івана Миколайчука "Табула раса (чиста дошка)" у виконанні театральної трупи Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича. П'єса розказує правдиву й трагічну історію заробітчанки з Карпат першої хвилі української еміграції до Америки Катерини Юсипчук. За океаном в героїні викрадають сина Ясика. З того горя Катерина втратила пам'ять. Упродовж 60-ти років вона перебуває в лікарні для хворих душею. До її ліжка прикріплена чиста дощечка, де мало би бути вказано її ім'я. Мови, якою говорить Катруся, ніхто не розуміє. І тільки випадкове наспівування пісні медичною сестрою (онуки українських емігрантів) повертає її до життя. Катерина все згадала.

Творчі успіхи вихованців Іспаської школи мистецтв та їхніх наставників

1_4Педагоги Іспаської школи мистецтв Вижницької міської ради знову довели свою високу майстерність. На ІІ Міжнародному європейському багатожанровому чемпіонаті мистецтв «ART-LIFE-FEST»-2025 юна музикантка Інна Дячук здобула гран-прі, а також почесний диплом «Золота зірка України» -2025. Її творча відеоробота стала справжнім відкриттям фестивалю, зачарувавши журі та глядачів своїм артистизмом. За кожною перемогою стоїть мудрий наставник, який вкладає свої знання, душу та натхнення в учнів. У нашому випадку – це старший викладач Ольга Стефанюк, яка отримала високу відзнаку – сертифікат «Найкращий викладач України» - 2025. Ця нагорода є беззаперечним визнанням її творчої праці, професіоналізму та відданості власній справі.