Новини

Івану Миколайовичу Гемері присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України»

Талановитому художнику-аматору, народному майстру, атестованому Національною спілкою майстрів народного мистецтва України, Івану Миколайовичу Гемері з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва Указом Президента України № 632/2015 від 09.11.2015 р. «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва» за значний особистий внесок у розвиток національної культури і мистецтва, вагомі творчі здобутки та високу професійну майстерність присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

Шановний Іване Миколайовичу! Щиросердечно вітаємо Вас з присвоєнням почесного звання. Бажаємо нових творчих здобутків в образотворчому мистецтві!

Колектив учбово-методичного центру культури Буковини

Сторінки біографії

ГЕМЕРІ ІВАН МИКОЛАЙОВИЧ народився 9 червня 1945 року в живописному закарпатському селі Грушово на Тячівщині.

Мистецький талант Івана Гемері багатогранний. Упродовж шести років він співав у хорі інтернату, який у 60-х роках був лідером серед творчих колективів шкіл Закарпаття. Співав і в у хоровій капелі університету, вокально-інструментальному ансамблі гарнізону, в якому ж і служив. З юних літ грав на багатьох музичних інструментах.

Та найскравіше проявилися здібності Івана Миколайовича в царині образотворчого мистецтва. Здобувши початкові навики малювання в дошкільному віці, вже у молодших класах хлопець писав перші картини олійними фарбами та ікони на склі. В інтернаті розвивав графічні техніки, працював з аквареллю, гуашшю, робив інкрустації на дереві. Удосконалюватися у цьому напрямі продовжував в університеті, під час служби армії, як художник-оформлювач стінгазет, різних наочних стендів, кімнат, вечорів тощо. Художником-живописцем, який прагне досягти рівня професіонала, він формується з 1990 року. Працює митець як справжній реаліст станкового малярства та графіки у жанрах пейзажу, побутового, історичного живопису, натюрморту, геральдики.

Становлення Івана Миколайовича Гемері, як художника, тісно пов`язане з його життям, покликом серця та мріями. Завдяки систематичній самостійній роботі над собою, активному спілкуванню з людьми та природою, філософському осмисленню баченого й почутого. Картини автора – це пережите ним, знайдений у природі аналог того, що часто таїлося в його душі. Вони звернені до нащадків, друзів, усіх людей. Від них віє невимовною свіжістю повітря, здоровою енергією, бадьорістю. В своїх творах Іван Гемері нічого не вигадує, а відображає такі образи та явища природи, які споріднені з розумінням людини, як частки єдиного світу, розумної істоти, створеної Творцем і здатної на творчість, від якої залежить її майбутнє.

Сьогодні виставки Івана Гемері популярні завжди бажані в трудових колективах, установах, музеях. Поціновувачі живопису, як буковинці, так і гості Чернівців з різних регіонів області та України, Австрії, Німеччини, Польщі, Франції, США, представники громадських і професійних організацій, засобів масової інформації тепло відгукуються про творчість Гемері І. М. Вони відзначають витончену техніку та майстерність митця, уміле використання ним широкої палітри кольорів, тіней і відтінків при створенні картин, що робить їх глибокими, перспективними, живими, насиченими емоційно, такими, що викликають у глядача бажання реальної присутності в них.