Великодні грають дзвони

img2-1Учасники аматорських колективів Народного дому с. Стрілецький Кут Мамаївської територіальної громади (завідувачка – Галина Якович) презентують обрядове дійство «Великодні грають дзвони».

Писанкове диво

Писанкове диво30 квітня у будинку культури села Драчинці на Кіцманщині відбувся майстер-клас «Писанкове диво». Ніна Верстюк поділилася своїми знаннями та вмінням створювати великодню писанку, пояснила принцип написання писанок воском, розкрила особливості розпису великоднього яйця. Усі з нетерпінням чекають на Великдень, а писанка - найкращий подарунок для рідних та друзів. Учасники заходу із великим задоволенням та натхненням розпочали розпис. У приміщенні відчувався запах гарячого воску та фарб. Навколо панувала тиша, і кожен з присутніх малював свою писанку, вкладаючи не тільки фантазію, але й душу. Майстер-клас приніс чимало позитивних емоцій його учасникам.

Чорнобиль - наш біль

img135 років минуло від дня страшної Чорнобильської трагедії, яку відчув на собі увесь світ. У пам'ять про ті події в селі Драчинці відбувся онлайн-захід «Чорнобиль - наш біль», який провели працівники та учасники аматорських колективів місцевого будинку культури.

Коріння лужанського роду

DSC 934015 квітня у Лужанському будинку народної творчості та дозвілля Мамаївської територіальної громади відбулося урочисте відкриття виставки «Коріння мого роду». Організатори мистецького заходу – Дмитро Семенович, директор Лужанського БНТД та Галина Семенович, художний керівник БНТД.

Експозиція виставки складається з творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва (живопис, художня вишивка, ткацтво, лозоплетіння, гончарство, бісеронанизування, народне вбрання, писанкарство тощо) місцевих художників та майстрів. Подружжя Семеновичів організували збір творів і самостійно сформували експозицію, грамотно та композиційно упорядкувавши всі експонати. Умовно виставка розділена на дві частини, де одну з них складають творчі роботи сучасних майстрів пензля та народних ремесл, а іншу - роботи майстрів попередніх поколінь. Цікавим доповненням до другої частини експозиції є інсталяція народного житла початку ХХ ст., мальовані та різьблені скрині, підводи, прялки, горизонтальний ткацький верстат (кросна). Шосту частину експозиції займають експонати з колекції Галини Семенович: сорочки, цурканки, кушини (киптарики), боярки і тайстри.

Привітання з днем сміху

img-91День сміху - найкращий привід зарядити всіх навколо позитивом, а тим, хто перебуває на відстані від вас, надіслати оригінальні листівки, смішні картинки з 1 квітня та прикольні гумористичні привітання. Листівки є незмінним атрибутом цього веселого свята по всьому світу.

От і свою відео-листівку створили учасники команд КВН "Полонина style" (доросла) та "НОУ-ХАУ" (дитяча) будинку культури села Драчинці. У своєму вітанні команди зазначили: "Сміх продовжує життя, а щира усмішка робить красивим кожне обличчя!"

Щиро вітаємо з днем сміху! Бажаємо море посмішок, чудового настрою, безперервного потоку позитивних емоцій, прекрасного почуття гумору та позитиву у всіх справах! Сміх продовжує життя, тож давайте жити вічно!