На Сторожинеччині вшанували пам’ять жертв Голокосту

7-2-700x93329 вересня на Підгір’ї вшанували роковини трагедії Бабиного Яру та пам’ять жертв Голокосту. Присутні поклали квіти до меморіалу загиблим воїнам у Другій Світовій війні та пам’ятника загиблим євреям міста Сторожинець. Участь у заході взяли керівництво та працівники Сторожинецької районної державної адміністрації, районної та міської ради.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих - євреїв, ромів, караїмів, військовополонених, учасників українського визвольного руху, пацієнтів психіатричної клініки – представників різних національних чи соціальних груп, які стали жертвами нацистського режиму.

Взяли участь в акції

img30Працівники Cторожинецького районного будинку національних культур до Всесвітнього Дня вишиванки взяли участь в акції #ВишитаДоляУкраїни-2020. В цій акції брали участь представники 29 населених пунктів з 20 областей України.

Ми вдячні організаторам такого неймовірного проєкту за можливість взяти участь в ньому. Саме завдяки таким проектам ми зближуємося, допомагаємо один одному та ділимося своїм професійним досвідом.

Дистанційне навчання у Сторожинецькій художній школі

1 2Відповідно до методичних рекомендацій щодо дистанційного навчання на період карантину та з метою ефективного впровадження дистанційного онлайн-навчання викладачам було рекомендовано вибрати доступну і зручну онлайн-форму навчання для учнів, використовуючи освітні портали, сервіси онлайн-тестів, онлайн-інструктажі батьків та учнів. Велася роз’яснювальна робота по виконанню завдань.

Активно використовується месенджер «Viber», за допомогою якого учні поетапно надсилають фото виконання робіт, отримують консультації викладачів. Для окремих тем з історії мистецтв створені тести, а для отримання зворотного зв’язку з учнями використали додаткову можливість - функцію в месенджері «Viber» для проведення опитування. Під час тестування виявлено, що зручною у використанні в режимі конференції є програма «Zoom». Відмічено хорошу якість зв’язку, а також можливість демонстрації екрану. Тому почали проводити уроки з демонстрацією процесу роботи, використовуючи графічний планшет та безпосереднє малювання у програмі «Photoshop». Створено групу в соціальній мережі Facebook «Сторожинецька художня школа», де регулярно публікується відео до навчальних тем та роботи учнів.

Вшанували пам'ять жертв політичних репресій

FB IMG 15897963419851859З 2007 року, в кожну третю неділю травня українці вшановують пам’ять жертв політичних репресій. Для чого пам’ятати, для чого згадувати про шрами на тілі народу, для чого ворушити болюче?… Відповідь на це риторичне питання однозначна – не допустити такої біди знову.

Ніколи знову… Карантин вніс свої корективи у день вшанування і пам’яті. Коли карантин мине, віддати данину пам’яті можна біля пам’ятника жертвам політичних репресій, що на кладовищі по вул. Крейтера у Сторожинці, Меморіалу борцям за волю України, що в центрі міста і у пам’ятника, що біля церкви по вул. Б. Хмельницького. Так, болить і українцям, і румунам, і полякам, і багатьом іншим народам, які зазнали болю від терору.

1939-1945. Пам'ятаємо. Перемагаємо

main-1200x7298 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція підписала «Акт про беззастережну капітуляцію Збройних сил нацистської Німеччини». В цей день указом Президента України запроваджено День пам'яті та примирення.

Сьогодні ми схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув на полях битв і у таборах смерті, в містах і селах. Всі ми у неоплатному боргу перед полеглими у справедливій боротьбі за свободу і гідність людини. Віддаємо данину глибокої поваги ветеранам Другої Cвітової війни.