У місті Дніпро відбувся III дистанційний Міжнародний багатожанровий чемпіонат мистецтв «Гаряче літо без кордонів» - 2024, в якому взяла участь завідувачка структурного підрозділу ЦКД Великокучурівської сільської ради філії села Снячів, заслужений працівник культури України Роза Сушинська. На цьому заході пані Роза здобула численні перемоги:
- Гран-прі у номінації «Розмовний жанр»;
- Гран-прі у номінації «Вокальний жанр».
Додатково вона була нагороджена дипломом «Національна премія» - 2024 за розвиток та популяризацію народного мистецтва.
Щиро вітаємо нашу талановиту краянку з черговими творчими перемогами!
Щасливий той, хто займається улюбленою справою. І подвійно щасливий той, хто присвятив себе цьому не за потребою, а тому що саме так вирішив...
Роза Сушинська - керівник аматорського колективу "Призабуті скарби фолькльорних джерел" Центру культури та дозвілля Великокучурівської сільської ради філії села Снячів", заслужений працівник культури України, з композицією "Буковина" мала честь представляти Великокучурівську громаду на фестивалі "Ехо Буковинських зустрічей", який відбувся 11серпня у місті Любань, Польща.
Композицію у виконанні пані Рози, а також вступну частину презентували дистанційно, що не вплинуло на можливість глядача доторкнутися до джерел буковинського фольклору.
Щиро дякуємо усім організаторам заходу за таку чудову можливість. Особливу вдячність висловлюємо пані Ксенії Коваленко за співпрацю та поєднання української та польської культур.
Учні та викладачі Великокучурівської музичної школи провели мистецький захід під назвою «Шевченко у серці кожного українця». Захід відбувся у Снячівському ЗЗСО та був присвячений життєвому і творчому шляху Великого Кобзаря. У виконанні учасників прозвучали інструментальні та вокальні композиції, глядачі мали змогу переглянути театралізоване дійство.
Мета заходу полягала у розкритті значення творчості Т.Г. Шевченка та її впливу на формування національної свідомості українського народу. Серед основних завдань, які ставили перед собою організатори:
-сформувати естетичні смаки підростаючого покоління;
-створити умови для самовираження кожної дитини;
-сприяти вихованню почуття співпереживання, шанобливого ставлення до національних культурних надбань.
30 грудня 2023 року на базі Сторожинецького центру національних культур відбувся семінар-практикум для завідувачів клубних закладів Сторожинецької міської територіальної громади на тему: «Основні вимоги щодо підготовки та надання звітної документації про діяльність КЗ «Сторожинецький ЦНК» у 2023 році та визначення основних напрямів роботи у 2024 році».
В рамках надання постійної методичної, практичної допомоги клубним закладам області, семінар провела методистка з питань діяльності клубних закладів відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг Буковинського центру культури і мистецтва Ніна Василашко, яка ознайомила присутніх зі структурою державної статистичної звітності по формі 7-НК, інших таблиць та надала роз’яснення щодо їхнього заповнення, а також звернула увагу на основні помилки, які допускають клубні працівники під час формування звітів. Надала консультацію, яка стосується проведення чергової атестації на підвердження звання «народний» («зразковий») аматорський колектив у 2024 році.
Учасники зразкового аматорського фольклорного колективу «Ізвораш», Будинку культури с.Ропча Сторожинецької міської ради (керівник-заслужена працівниця культури України Вікторія Костинян), взяли участь у мистецькому святі «А соняшник квітне!..», яке відбулося 6 серпня у Чернівецькому обласному музеї народної архітектури та побуту.
Головною метою заходу був збір коштів на підтримку ЗСУ, а саме буковинським воїнам, котрі боронять нашу землю на сході країни.