На Кельменеччині відзначили 99-у річницю Буковинського віча та вшанували працівників соціальної сфери

На Кельменеччині відзначили 99-у річницю Буковинського віча та вшанували працівників соціальної сфериУрочисті збори з нагоди 99-ї річниці Буковинського віча відбулися 3 листопада у залі засідань Кельменецької районної державної адміністрації. В урочистостях взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, трудові колективи і громадськість райцентру.

 З вітальним словом до присутніх звернувся голова Кельменецької районної державної адміністрації Віталій Швець. У своєму виступі він відзначив, що сьогодні ми віддаємо данину глибокої шани тим, хто 99 років тому виявив волю населення краю і проголосував за об’єднання української частини Буковини із Західноукраїнською державою та злуку з Великою Україною. «Події того вже далекого 3 листопада 1918-го року стали однією з найяскравіших сторінок літопису нашого краю. Ухвала Буковинського народного віча явила тогочасній Європі важливий правовий акт національно-державного самовизначення українців північної частини Буковини».

 Керівник виконавчої влади району висловив переконання, що відома буковинська толерантність дозволить нам й надалі знаходити компроміси і приймати ефективні рішення. «Не протистояння та поділ на політичні кольори, а добробут буковинців і розвиток, економіки, інфраструктури мають стати для нас орієнтиром».

 Буковинське віче задекларувало принцип рівноправності національних меншин на території краю, узагальнивши давні традиції міжнаціональної злагоди та порозуміння між людьми різних мов, звичаїв, культур та традицій.

 Віталій Швець привітав з професійним святом усіх працівників соціальної сфери та вручив кращим працівникам галузі подяку Міністерства праці та соціальної політики України, грамоти та подяки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

 Ведуча заходу Альона Лиходень відзначила, що працівники соціальної сфери це ті люди, чия праця сповнена гуманізму, милосердя, турботи, доброзичливості, а їхнє покликання – опіка конкретними долями людей, вирішення нагальних проблем найбільш вразливих верств населення. Для присутніх линули музичні вітання від працівників культури району та учасників аматорських колективів.

 По завершенню відбулася церемонія покладання квітів до підніжжя пам’ятника Тарасу Шевченку за участі голови районної державної адміністрації Віталія Швеця та керівника апарату Кельменецької райдержадміністрації Еліни Петіченко.