Віншуємо радість всім людям на добро

IMG 358713 січня пролунала у Заставні коляда та весела маланка, яка зібрала чимало мешканців та гостей міста. У Заставні вже стало доброю традицією проводити конкурс колядок, щедрівок та маланок «Коляда і маланка ідуть, всім радість несуть», в якому беруть участь колективи, що представляють різні куточки Заставнівщини.

13 січня на центральній площі міста працівники Заставнівського районного палацу культури провели фольклорно-етнографічне свято «Віншуємо радість всім людям на добро». Свою творчість присутнім дарували колядники, учасники влаштували й чудернацьку переберію з кумедними персонажами, з якими охоче фотографувалися діти та дорослі.

Різдвяне свято у Заставні

IMG 35267 січня у Заставні вже стало доброю традицією збиратися біля міської ялинки, щоб зустрітися із знайомими, родичами, друзями, привітати з чудовими зимовими святами і найголовніше — послухати колядки. Для багатьох різдвяні свята — світлі, гарні та зворушливі. Вони асоціюються із запахом ароматної куті, з приємними спогадами дитинства, урочистим зібранням за багатим родинним столом.

Зворушливі вітання із різдвяними святами дарували настоятелі Свято-Миколаївської церкви та церкви Різдва Пресвятої Богородиці — благочинний протоієрей отець Дмитро та отець Василь, які всім заставнівчанам і гостям міста бажали людського щастя, міцного здоров’я, добробуту та миру. Усіх присутніх з Різдвом Христовим щиро й від душі вітав Заставнівський міський голова Василь Радиш.

Вікнянська громада провела велелюдне колядницьке свято

2Вікнянська об`єднана територіальна громада велелюдно провела фестиваль колядок «Небо і земля нині торжествують», участь у якій взяли дитячі та дорослі колядницькі колективи із сіл Вікно, Онут, Брідок, Мосорівка, Самушин, Юрківці, Ржавинці, Товтри Заставнівського району.

«Коляда споконвіку об`єднувала не тільки родини, а й цілі громади. Сьогоднішній захід – це не забава і не розвага, це повага до традиції. Адже Різдво – найсвітліше свято року, тож хочеться розділити з вами світло цього дня. Щиро раді всім гостям, що ви сьогодні з нами», - з такими словами звернувся господар свята, голова Вікнянської ОТГ Іван Ковалюк.

Дитячі та дорослі колективи тільки умовно змагалися за перемогу, оскільки кожен виступ був направду самобутнім.

З неба в буковинський край їде Святий Миколай

IMG 2387В Україні здавна шанують Миколая Чудотворця – захисника, наставника і покровителя дітей. Він дарує віру у здійснення найзаповітніших мрій, вселяє у дитячі душі світлі почуття. У день Святого Миколая в Заставнівському районному палаці культури відбулася ХХIV дитяча благодійна акція «З неба в Буковинський край їде Святий Миколай».

Свято розпочали казкою«Пригоди Миколаївської ночі» аматори зразкового дитячого театру юного глядача «Мандрівник», режисер – заслужений працівник культури України Лідія Гайдей.

Виробнича нарада у Заставні

IMG 204411 грудня у методичному кабінеті Заставнівського районного палацу культури відбулася чергова виробнича нарада працівників культури. Начальник відділу культури Заставнівської районної державної адміністрації Василь Барабащук у своєму виступі наголосив на важливості галузі культури у нашому суспільстві, проблемні питання, які потребують пильної уваги та допомоги, адже виникла загроза ліквідації палацу культури та звільнення працівників.