У Кельменецькому районі відзначили День Гідності та Свободи

 

У Кельменецькому районі відзначили День Гідності та Свободи«Сьогодні ми відзначаємо День Гідності та Свободи, встановлений Указом Президента України Петра Порошенка на знак вшанування патріотизму та мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей і європейського вибору нашого народу. Обираючи для себе за найвищу цінність – честь, гідність, свободу свого народу, українці постали перед всім світом під час двох революцій: Помаранчевої революції (2004 року) та Революції Гідності (2013 – 2014 років), проявивши свою готовність до активності, єдності, і, заради майбутнього – відданої самопожертви», - з такими словами перший заступник голови Кельменецької райдержадміністрації Ігор Урсуляк звернувся до представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, трудових колективів, громадських організацій.

 Вони зібралися, щоб віддати шану загиблим героям Небесної Сотні, згадати ті буремні події, які назавжди змінили свідомість та політичний курс України, дали поштовх державі до проєвропейського майбутнього.

 «Цей день – незаперечний доказ відродження української нації та держави, утвердження того, що події на Майдані змінили життя українців, їхнього бачення світу, своєї держави і себе», - наголосив Ігор Урсуляк. Прикладом є мужні сучасні захисники України, які стоять на обороні суверенітету та незалежності нашої держави.

 Відкриваючи нову сторінку в історії, не маємо права забувати про наше минуле. Перший заступник голови райдержадміністрації згадав про трагічні сторінки нашої історії, коли Україна перебувала під комуністичним тоталітарним режимом. «Голодомор 1932-1933 рр. був наймасовішим і найжорстокішим, який підірвав генетичні, інтелектуальні, творчі сили нації і поставив її на межу необоротного цивілізаційного зламу».

 У глибокій жалобі присутні схилили голови на знак пошани у пам`ять про загиблих героїв Небесної Сотні та невинно убієнних співвітчизників, які загинули голодною смертю, стали жертвами репресій тоталітарного режиму.

 Трагізм народу, біль та страждання простих людей, особливо маленьких дітей, зуміли передати учні Кельменецького ліцею. Під час їхнього виконання літературно-музичної композиції на очах присутніх бриніли сльози.

 По завершенню відбулася церемонія покладання квітів до меморіальної дошки Героїв Небесної Сотні та загиблих учасників АТО Олександра Паламаря і Сергія Ковальчука.