Не забувають українці своїх трагічних сторінок історії

Не забувають українці своїх трагічних сторінок історіїПам’ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок написано кривавим чорним кольором. Це страшне слово повертає нас у далекі 1932-1933 роки. І в останні дні листопада весь український народ у смутку і скорботі схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

27 листопада у Сокирянській центральній районній бібліотеці відбувся вечір-реквієм «Час, зупинись… Люде, слухай…Слухай і пам’ятай…» за участі учнів групи №45 Сокирянського ВПУ (майстер виробничого навчання - Валентина Кушнір, класний керівник - Інна Кушнір).

 Ведуча - провідний бібліотекар Людмила Тимчук ознайомила присутніх з трагічними сторінками тих страшних подій. Гостя заходу – вчитель-пенсіонер, жителька села Коболчин, очевидець голодомору 1946-1947 років Ганна Кучінік поділилася своїми спогадами про тяжку долю українського народу, на яку випали страшні випробування голодом.

          Хвилиною мовчання учасники та гості заходу вшанували пам’ять невинно убієнних голодною смертю. Присутні ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Трагічні сторінки історії», на якій були представлені книги, публікації, документи, фотографії про геноцид українського народу, спогади і свідчення очевидців, усіх тих, хто у своїй пам’яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинений тоталітарним режимом. Мультимедійну презентацію на цю тему підготував та провів Євген Гончар.

Валентина ВЕРЕГА,

директор Сокирянської ЦБС