Українська політика та ЗМІ очима молоді

Українська політика та ЗМІ очима молодіНещодавно стартувала Міжнародна акція «Українська політика та ЗМІ очима молоді», що має на меті активізувати участь української молоді, яка мешкає в Україні та за кордоном у громадському та суспільно-політичному житті держави. Методом жеребкування 40 студентів з понад 21-ї країни світу та України обрали собі депутатів та ЗМІ, з якими протягом 10 днів стажуватимуться, вивчаючи українські реалії.

 

У рамках цієї акції народний депутат України Григорій Тіміш разом із студентами-стажерами відвідав Глибоччину. У читальному залі Глибоцької районної дитячої бібліотеки відбулася тепла зустріч талановитої учнівської та студентської молоді району з гостями - Аліною Саєнко (Німеччина), Романом Корбутом (Польща), Едуардом Романченком (Україна, Луганська область). Приєдналися до молодіжного кола й імениті наставники - відомі люди краю: заступник голови Глибоцької ОТГ Іван Веклич, поетеса Олександра Приходько-Возняк, поетеса і композитор Галина Семенюк разом із своїми гуртківцями туристської і патріотичної пісні Центру туризму, викладач Чернівецької філії МАУП, завідувач бібліотеки села Коровія Руслан Назаришин, поетеса, бібліотекар села Просіка, дружина учасника АТО та мати кіборга Родіка Зегря з сином, представники місцевих ЗМІ – Лариса Дущак, Петро Митранюк, керівники структурних підрозділів відділу культури Глибоцької РДА Анжела Жижиян, Ольга Ковальчук та ін.

 Напередодні четвертої річниці Революції Гідності учасники молодіжної зустрічі згадали ті буремні події, вшанували хвилиною пам`ять полеглих Героїв Небесної Сотні. Григорій Іванович – учасник Помаранчевої Революції та Євромайдану поділився своїми спогадами та повідомив цікавий факт: виявляється, що три перших палатки, поставлених на Майдані у 2013 році - палатки мітингувальників з Глибоччини. Про сприйняття Євромайдану у світі розповіли присутнім гості. Роман Корбут розповів про потужний волонтерський рух, учасником якого він був особисто. Роман зауважив, що й зараз свідомі поляки добре розуміють: «Без незалежної України немає незалежної Польщі». Стажер Едуард Романченко, голова студентського парламенту одного з Луганських ВНЗ поділився історією подій у Донецьку в 2013 році. Учасники зустрічі жваво обговорювали здобутки Євромайдану, перспективи реформ, зокрема, реформи децентралізації влади, розвиток громад.

Григорій Іванович презентував бібліотеці сучасну тематичну пізнавальну настільну гру, завдяки якій усі переваги реформи стають очевидними і зрозумілими. Молодь за кавою та цукерками співала пісень, читала вірші, презентувала свої досягнення та обмінювалася контактами. Студентам-стажерам на згадку про зустріч на Глибоччині вручили подарунки – картини, вишиті бісером, які виготовили майстрині району. Теплу атмосферу заходу доповнили й учасники проекту «Бібліоняня: виховуємо націю читачів разом». Маленькі хлопчики і дівчатка разом із своїми мамами цікаво проводили час в облаштованому куточку для наймолодших відвідувачів бібліотеки. Така ігрова зона, створена у дитячій бібліотеці за сприяння Григорія Тіміша, згодом стане окремою дитячою кімнатою, в якій змалку зовсім юні мешканці краю долучатимуться до книжкових скарбів держави. На завершення зустрічі гості ознайомилися з експозицією Глибоцького районного краєзнавчого музею та залишили свої відгуки.