Етнографічна студія і вивчення тонкощів традиційної культури Берегометської громади – ці два завдання ми вирішили об’єднати у межах візиту до селища Берегомет та села Лопушна Вижницького району. Виїзне заняття про містичні традиції буковинців у Берегометському будинку культури (розмова про буковинське поминальне деревце з дарами, парастас, традиції Святвечора, "гріти діда" та ін.) провела на запит громади завідувачка науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури Іванна Стеф’юк. Частина аудиторії - гості-переселенці, котрі співпрацюють з будинком культури та Ольгою Іпатій, очільницею цього закладу культури. Інтерактивна частина заняття полягала в тому, що практично кожен учасник розмови щось доповнював, щось міг тут же розпитати. Насамкінець лекторка зачитала кілька своїх образків, які стосуються наших містичних традицій - "Сидонія", "Міхялове чудо".
До Міжнародного дня нематеріальної культурної спадщини у Хмельницькому упродовж двох днів (13-14 листопада) відбувався Всеукраїнський симпозіум «Нематеріальна культурна спадщина: можливості, ресурси, виклики». Організатори події – Хмельницька обласна військова адміністрація, Департамент інформаційної діяльності, культури, національностей та релігій та Хмельницький обласний науково-методичний центр культури і мистецтва.
Буковину на симпозіумі представляв заслужений діяч мистецтв України, член Експертної ради з питань нематеріальної культурної спадщини при Міністерстві культури та стратегічних комунікацій, директор Буковинського центру культури і мистецтва Микола Шкрібляк. Тема доповіді – «Роль обласних центрів народної творчості в інвентаризації та просуванні елементів НКС». Спікер розповів про основні елементи нематеріальної культурної спадщини Чернівецької області, специфіку їхнього дослідження та популяризації.
13 листопада у залі Чернівецького обласного художнього музею відбулося відкриття виставки викладачів художніх шкіл "Барви буковинського краю". Основна мета заходу – демонстрація творчих напрацювань педагогів-художників різних поколінь. В експозиції цьогорічної виставки представлені живописні та графічні роботи: міська ведута, сільські пейзажі та живописні краєвиди Буковини. Вони майстерно зображені викладачами мистецьких шкіл області, які вчать творити прекрасне молоде покоління. Кожен учасник продемонстрував власну творчу індивідуальність, як і належить професійному художнику.
АНОНС
13 листопада 2024 року в залі Чернівецького обласного художнього музею (Центральна площа, 10) о 16:00 відбудеться відкриття виставки творчих робіт викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв «Барви буковинського краю». Педагоги-художники вже вкотре презентують свої авторські твори. В експозиції - графічні та живописні роботи, на яких зображені краєвиди Буковини. Серед учасників – як знані митці Чернівецької області з великим педагогічним досвідом, так і зовсім молоді викладачі. Всі вони - наставники, які прививають любов до мистецтва молодому поколінню. Та водночас педагоги – творчі особистості, які бачать навколишній світ крізь призму натхнення, перетворюючи прості речі на справжні витвори мистецтва. Виставка репрезентує постать педагога, який вміє не тільки навчити учнів – майбутнє української національної культури, а є для своїх вихованців гарним прикладом для наслідування.
Мета вернісажу – активізувати творчий процес у мистецьких школах, популяризувати діяльність навчальних закладів краю, зміцнити авторитет педагогічних працівників.
Запрошуємо чернівчан та гостей нашого міста відвідати цьогорічну виставку!
«У стилі Петра Яковенка», - під такою назвою в залі Буковинського центру культури і мистецтва відкрили ХІV виставку творчих робіт учнів мистецьких шкіл області, присвячену видатним особистостям України та Буковини. 14 вересня 2024 року виповнилося 110 років від дня народження Петра Максимовича Яковенка. За мотивами його творчості учні художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв області під керівництвом своїх наставників спробували відтворити роботи митця, а також відтворити за його стилем й власні твори. Чи вдалося це нашим юним художникам? Можемо поглянути на створені ними роботи, яких на вернісажі налічується 125. В експозиції представлені портрети художника і звичайних людей, копії натюрмортів і власні учнівські інтерпретації, а також мальовничі пейзажі буковинського краю.