Новини

Хотинський театр юного глядача знову вражає яскравою постановкою

1_4Прем’єра відомої народної казки в обробці братів Грімм «Білосніжка та семеро гномів» у постановці зразкового аматорського театру юного глядача відбулася на сцені Хотинського будинку народної творчості та дозвілля до Міжнародного дня захисту дітей. Всесвітньовідома казка про принцесу Білосніжку, яка через свою лиху мачуху змушена покинути рідний замок і знайти притулок у добрих гномів… Постановнику вистави-казки Лесі Микитенко та режисерській групі у складі Тетяни Корчак, Оксани Кульчицької, Олександра Раренко, Тетяни Федоруци вдалося переконати юного глядача, що казка – саме той твір, з яким ми вчимося любити, вірити, перемагати, розрізняти добро і зло.

Вітаємо Мирославу Черней!

chernКолектив Буковинського центру культури і мистецтва щиро вітає з ювілеєм викладачку Берегометської школи мистецтв Мирославу Василівну Черней. Ювілярка вже понад 34 роки працює викладачем та успішно керує учнівськими хоровими колективами школи, які неодноразово ставали переможцями районних та обласних оглядів, конкурсів. З 1991 року Мирослава Черней також керує жіночим вокальним ансамблем вчителів школи «Перлина Карпат», який під її вмілим керівництвом у 2004 році отримав звання «Народний аматорський». Колектив – неодноразовий учасник і переможець багатьох конкурсів та фестивалів.

Бажаємо Мирославі Василівні мирного неба, міцного здоров'я, добра, благополуччя та невичерпного натхнення.

З роси і води Вам!

Вітаємо Юрія Візнюка!

8971 червня свій славний козацький ювілей святкує талановитий музикант, художній керівник Центру культури та дозвілля села Мамаївці Мамаївської сільської ради, який понад 30 років працює в сфері культури, Юрій Степанович Візнюк.

Колектив Буковинського центру культури і мистецтва щиро вітає ювіляра та зичить йому міцного здоров’я, мирного неба, родинної любові та довгих щасливих років життя.

З роси і води Вам!

БУКОВИНСЬКЕ ПОМИНАЛЬНЕ ДЕРЕВЦЕ СТАЛО ЕЛЕМЕНТОМ НЕМАТЕРІАЛЬНОЇ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

6Дар на той світ – ошатне поминальне дерево у ріст дорослої людини чи дитини, прикрашене символічною випічкою, фруктами, свічками. На Буковині поминальне деревце з дарами називають пом, парастас, деревце, коливце, прутчик. Кожна фігурка має глибоку духовну семантику – птахи небесні, драбинка на небо, ключ від Царства Небесного тощо.

Експедиційне вивчення даної традиції ми розпочали п’ять років тому і за цей час завдяки нашим дослідникам етнографії у громадах ми здійснили класифікацію цього ритуального атрибута, зібрали фото- та відеоархів, опублікували кілька наукових та науково-популярних нарисів про цей звичай і систематично спільно з громадами-носіями займалися промоцією елемента та просуванням його до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Знято документальний фільм «Буковинський обрядовий хліб» та успішно його презентовано.

І ці зусилля увінчалися успіхом – рішенням експертної ради при Міністерстві культури та інформаційної політики України елемент «Буковинське поминальне деревце з дарами» внесено до списку національної культурної спадщини. Важливо також те, що цей елемент є спільним для українців Буковини, румунів та молдован. Охоронний номер елемента – 069 н.к.с.

ТЕЛЕМАРАФОН «ЄДИНІ НОВИНИ» ПРО МОВНЕ ПИТАННЯ У ЧЕРНІВЦЯХ

ivankНа жаль, це вже стало тенденцією – час від часу мережею ширяться ролики про конфлікти на мовному ґрунті. Одне з таких непорозумінь відзняли і запустили в мережу нещодавно у Чернівцях. І з цього приводу журналісти провели невелике бліц-опитування і поспілкувалися з тими, хто навчає української мови та тими, хто її зараз опановує.