Новини

Запрошуємо запалити з нами «Вогонь Трипілля»

16082019АНОНС

28 серпня в селі Реваківці Кіцманського району на території Клубу родинного відпочинку «Буковинська Троя» відбудеться   науково-мистецький семінар «Вогонь Трипілля» за участі науковців та митців із Нью-Йорка, Києва, Житомира, Івано-Франківська, Чернівців та ін. Вивчаючи прадавню археологічну культуру буковинського села Шипинці і назвавши його «буковинською Троєю», Олег Ольжич відкрив світові унікальні глибинні корені рідної культури, тож саме в його честь започатковано  традиційний всеукраїнський науково-мистецький захід, котрий має на меті консолідувати фахівців і поціновувачів навколо трипільської культури, постаті Олега Ольжича тощо.

У школі буковинської тайстри побували поважні гості

я тримбач добреУчасниці школи буковинської тайстри, другий етап якої відбувається на базі УМЦКБ, приймали поважних гостей: кінокритик, кінознавець, кіносценарист, старший науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, етнології НАН України Сергій Тримбач, титулований драматург і режисер Павло Ар’є, знаменитий кінооператор (який працював у фільмах Івана Миколайчука «Небилиці про Івана», «Вавилон ХХ», «Така пізня, така тепла осінь») Юрій Гармаш.

Школа буковинської тайстри

діти клубочкиТриває другий етап

«Сьогодні побувала на урочистому відкритті другого етапу Школи буковинської тайстри. У виставковій залі учбово-методичного центру культури Буковини організатори розмістили ткацькі верстати, за якими працюватимуть вісім учениць. Верстатів сім. Нічого подібного ніколи не довелося бачити. Зрештою вперше на Буковині, та й в Україні, започаткована така унікальна школа ткацтва, яка, сподіваємося, відродить і розвиватиме давню традиційну одягову річ – буковинську тайстру», - читаємо в Книзі відгуків Школи буковинської тайстри.

Справді бо. Для роботи другого етапу Школи буковинської тайстри, який розпочався 5 серпня, було попередньо облаштовано робочі місця для восьми учениць в УМЦКБ на двох локаціях – виставковій залі та світлиці народних ремесел. Попередньо було підготовлено до складання ткацькі верстати. То був справжній окремий урок! Разом з учителями ШБТ - майстрами народного ткацтва Оленою та Михайлом Прокоп’юками учениці «з нуля» зібрали один ткацький верстат, підготували до роботи решту верстатів – для ткання бесагового і килимового полотна, а також верстатів для ткання боярків (поясів), почали заправляти верстати нитками основи.

Етнографічні асоціації: гості з Бердянська вивчали буковинський колорит

67842139 2376844215738117 1616689564968026112 nГуцульщина і Покуття, Наддністрянщина і Бессарабія – такі різні етнографічні колорити увібрала у себе Чернівецька область, саме тому її по праву можна вважати Україною в мініатюрі. Спеціально для гостей із Бердянська Запорізької області завідувачка науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури, кандидат філологічних наук Іванна Олещук провела заняття «Етнографічні асоціації», де висвітлила локальні особливості нашої області.

Промовисто про патріотизм: "Сьпіваник українських Січових Стрільців" (1918)

66036862 2380314395345699 3753936592209707008 n"Українські Сїчові Стрїльці зібралися в роцї 1914 і пішли в бурю світової війни, щоби дати доказ, що український нарід стремить до самостійного розвою і бажає рішати сам про свою долю" - саме такими словами звертається до читача упорядник "Сьпіваника українських Січових Стрільців" (Відень, 1918), оригінал котрої нещодавно поповнив нашу книгозбірню.

Книга потрапила до нас від унікальної родини - українського піаніста, композитора, педагога, Заслуженого діяча мистецтв України, володаря Золотої медалі ЮНЕСКО та звання «Золоте ім'я світової культури» Йосипа Ельгісера. "Сьпіваник" з колекції батька передала нам мистецтвознавиця, художниця, дизайнерка Вікторія Тучинська-Ельгісер, за що ми щиро вдячні.