Новини

Клуб української мови запрошує на практичні заняття

1664260763751822Кажуть, що один з найкращих вчителів – це практика. Саме тому учасники Клубу української мови перейшли до розмовних практикумів. Про що ми говорили на занятті? А про все на світі – від фірмового рецепту борщу по-харківськи і до опису доброго лося з дитячих спогадів.

Хтось у нашому клубі вивчає мову практично заново, хтось – удосконалює, і нас поєднує бажання вчитися, обмінюватися досвідом і відкривати для себе рідну країну щодня.

Якщо бажаєте приєднатися до нас – просимо залишати заявку за номером 095 244 95 79 (вайбер). Заняття відбуваються двічі на тиждень, вони безкоштовні. Керівниця клубу - кураторка етнографічного проєкту "Спадщина" БЦКМ, кандидатка філологічних наук Іванна Стеф'юк.

Вишиване розмаїття у Буковинському центрі культури і мистецтва

1 20Українська вишивка, зокрема буковинська, має багату і славну історію. Її цінують у всьому світі. Відомі будинки моди все частіше використовують мотиви української вишивки у своїх колекціях. Вишиванки наші бабусі й дідусі одягали не тільки у святкові дні, наприклад коли йшли до храму, а також і у будні. Сьогодні ця традиція не переривається, навпаки вишиті сорочки – це надсучасний бренд. День української вишиванки, який було започатковано у столиці буковинського краю, набув статусу Всесвітнього.

З метою подальшої популяризації буковинської вишивки 29 вересня у виставковій залі Буковинського центру культури і мистецтва відбулося відкриття персональної виставки відомих майстринь нашого краю. Свої твори презентували заслужений майстер народної творчості України, викладачка Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка та художнього відділення Банилівської школи мистецтв Віра Андрич і викладачка художнього відділення Подвірненської школи мистецтв Тетяна Скорокиржа.

ВИШИВАНЕ РОЗМАЇТТЯ

Vyshyte-rozm

АНОНС

Українська вишиванка - відомий та міжнародний бренд. Вишитий одяг чи аксесуари українці одягають у будні та свята. Це символ українського духу і славних традицій.

З метою подальшої популяризації української, зокрема буковинської вишивки, у Буковинському центрі культури і мистецтва відбудеться відкриття виставки творчих робіт викладачів художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області – заслуженого майстра народної творчості України Віри Андрич з Банилова і Тетяни Скорокиржи з Мамалиги.

Щиро запрошуємо поціновувачів української вишивки 29 вересня о 12.00 до виставкової зали Центру (м. Чернівці, вул. Й. Главки, 1-а).

Крилата і символічна етнографічна студія

1 3Як відомо, у нашої установи гарна традиція по четвергах проводити для гостей-переселенців та загалом усіх зацікавлених етнографічні студії. Аби відбулося повне заглиблення у традиційну культуру, гості приходять у майстерню-світлицю народних ремесел та декоративного мистецтва БЦКМ, де знайомляться з етнологією зблизька. Ці заняття відбуваються в рамках роботи Клубу української мови (організатори – наша установа та МКУ «Резиденція молоді»).

Як правило, кожен із таких заходів має приємні несподіванки для учасників, але цей був особливим. Річ у тім, що проводився він 22 вересня, а рекламувався, відповідно, раніше – 20 вересня. Абсолютно не підозрюючи про те, що саме 21 вересня відбудеться обмін полонених і наша героїчна Катерина Поліщук («Пташка») опиниться на волі, організатори сформулювали анонс таким чином: «Образ птаха в українській традиції. Трохи крилатої лексики і фольклору».

«ПРО ВАС» У ОБЛАСНІЙ ФІЛАРМОНІЇ – МОНОВИСТАВА НА ПЕРЕТИНІ ЧАСІВ

1 1Цього літа наша колега, кураторка етнографічного проєкту «Спадщина» БЦКМ, кандидатка філологічних наук Іванна Стеф'юк поділилася новиною: у видавництві «DISCURSUS» вийшла її нова книжка «Про вас», у основі – реальні родинні історії українців, євреїв, румунів та німців-колоністів. Обравши формат «художній образок», авторка намагається якнайточніше передати тонкі біографії та непрості долі.

Саме за цією книжкою культурна діячка Любов Добровольська поставила моновиставу «Про вас», де головну роль виконала сама авторка – Іванна Стеф’юк. Пані Любов та пані Іванна обрали сугестивну концепцію, і головний задум – навіяти гостеві заходу настрій іншої епохи. Власне, синергія втілювалася діалектом і музикою.