Новини

«Витоки. Мозаїка генетичного коду»

           1 1Це промовиста і знакова назва виставки, яка 22 лютого відкрилася в залі Буковинського центру культури і мистецтва. В експозиції представлено 122 дипломні та курсові роботи студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка. Усі твори – результат мистецьких візій здобувачів освіти на спеціалізаціях «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу». Роботи цікаві насамперед тим, що виготовлені за давніми традиційними зразками та технологіями. Тут є гобелени, доріжки, вишиті рушники, купони чоловічих і жіночих сорочок, ляльки-мотанки, сучасні костюми, традиційні горбатки, запаски, плахти, тайстри, крайки.

Завдяки активній і наполегливій творчій та педагогічній праці викладачів професійної майстерності художнього ткацтва та художньої вишивки, моделювання та конструювання одягу відвідувачі виставки побачили різнопланові й різножанрові студентські роботи, які є вдалим поєднанням кращих традицій нематеріальної культурної спадщини, зокрема, колись популярних традиційних художніх ремесел та сучасних пошуків у дизайні. Щоразу кожен такий вернісаж викликає захоплення творчими доробками майбутніх фахівців, демонструє їхній мистецький пошук, врешті - стає визначною подією у культурному житті краю. Для закладу – це чудова нагода продемонструвати творчість колективу викладачів і студентів, привернути увагу молоді, яка також може поповнити ряди художників-майстрів.

Щиро запрошуємо!

                   27  15.00 1Річний підсумок експедицій та іншої наукової роботи дослідницького етнографічного проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва вийшов окремою книжкою. У видавництві «Брустури» вийшла книжка етнографічних нарисів та есеїв «Місце сили» авторства завідувачки науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури БЦКМ, кандидатки філологічних наук, докторки філософії у галузі філології Іванни Стеф’юк.

Під палітуркою – цікаві епізоди традиційної культури українців та національних спільнот краю.

 Початок презентації – о 15.00 і ми щиро запрошуємо усіх, хто залюблений у звичаї та традиції.

#Борітеся Поборете210

           2024-02-23 120534"Немає гірше, як у неволі..."
Марфя Шевчук, учениця 1-А класу Опорного закладу Михальчанського ліцею
Керівник: Харик Інна Богданівна

 

Немає гірше, як в неволі

Про волю згадувать. А я

Про тебе, воленько моя,

Оце нагадую. Ніколи

Ти не здавалася мені

Такою гарно-молодою

[І] прехорошою такою,

Так, як тепер на чужині,

Та ще й в неволі. Доле! Доле!

#БорітесяПоборете210

                2024-02-21 154211Робота Кизими Дарьї, учениці 9-А класу Опорного закладу Михальчанського ліцею Камʼянської ТГ

Керівник Ткачук Роза Іванівна.
Тарас Григорович Шевченко – великий поет, неймовірний художник, драматург та, безсумнівно, геній українського народу. Він, син кріпака, став палким патріотом України, зробивши неоціненний вклад у духовну скарбницю людства, в духовну силу української нації.
Челендж #БорітесяПоборете210

Запрошуємо!

call us for travel plan 7Методисти науково-методичного відділу дослідження та популяризації традиційної культури у 2024 році продовжують популяризувати народне мистецтво Буковини.

22 лютого в залі Буковинського центру культури і мистецтва відбудеться презентація виставки «Витоки. Мозаїка генетичного коду» дипломних та курсових робіт студентів Вижницького фахового коледжу мистецтв та дизайну імені Василя Шкрібляка спеціалізацій «Художнє ткацтво» та «Художня вишивка, моделювання та конструювання одягу. Творчі роботи цілком сучасні, вирізняються чіткою, грамотною композицією, оригінальним трактуванням декоративних мотивів.

Знаний далеко за межами навчальний заклад має свій унікальний  обшир тих набутих та збережених традицій, які побутують на Буковині і цей факт складає основу народних художніх промислів. Так, за багато років в коледжі створили самобутню мистецьку школу, в якій достойно розвиваються сучасні викладачі та студенти.

В експозиції будуть представлені експонати виготовлені за давніми традиційними зразками та технологіями: гобелени, вишиті рушники, доріжки, купони чоловічих і жіночих сорочок, ляльки-мотанки, сучасні костюми, традиційні горботки, запаски, плахти, тайстри, крайки. Кожен такий вернісаж в області викликає захоплення тими творчими доробками майбутніх спеціалістів і демонструє мистецький пошук та стає визначною подією у культурному житті краю.