Новини

Вічний смуток сьогоднішнього дня

Kiev BabiYar Children 07061329 вересня відзначають День памʼяті жертв масових убивств у Бабиному Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту .

Це біль не одного роду і не одної громади, і навіть не одного народу.

Роман Марії Матіос показує цю тему не тільки крізь призму етнічної зачистки одного народу іншим, а і показує безпрецедентний випадок: як правозахисник і тодішній мер міста Траян Попович разом із почесними дипломатами врятували від депортації 20 000 євреїв, хоча спочатку ішлося тільки про 200.

Цей невеличкий відеоспомин є спробою сучасного прочитання вічних тем. І спробою індивідуального прочитання глобального тексту. Авторка ідеї та режисерка – радниця голови ЧОДА Любов Добровольська, зйомки та відеомонтаж Віталія Гусакова, сценарій письменниці та науковиці, кандидатки філологічних наук Іванни Стеф`юк (Олещук), співробітниці Буковинського центру культури і мистецтва.

Висловлюємо щиру вдячність за втілення образу молодій письменниці Марині Горбатюк, а також журналістці Марині Шварцман та її донечці, щиро дякуємо адміністрації Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка (директор – Наталія Філяк) за сприяння процесові зйомок.

Обговорили діяльність клубних закладів в умовах децентралізації

119785030 2702585433388094 6437928055407996701 o18 вересня у столиці відбувся обласний семінар на тему: «Діяльність клубних закладів Київської області в умовах децентралізації – проблеми та їх вирішення». Організатор заходу - КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» за підтримки Київської обласної ради та управління культури Київської обласної державної адміністрації.

Вітаємо Миколу Шкрібляка!

shkribliakКолектив Буковинського центру культури та мистецтва вітає свого очільника, заслуженого діяча мистецтв України Миколу Миколайовича Шкрібляка з днем народження!

         Микола Шкрібляк - це справжній взірець людини, направду закоханої в народну культуру. Важко переоцінити вклад Миколи Шкрібляка у справу збереження та популяризації культури наших пращурів. Завдяки своєму організаторському та педагогічному таланту Микола Миколайович зумів запалити вогник у душах багатьох людей, які продовжують зберігати, розвивати і відтворювати безцінні духовні скарби українського народу.

         Зичимо Вам міцного козацького здоров’я, великого людського щастя та нових творчих здобутків на мистецькій ниві!

Наш шлях до Георгія Гараса

topmg115-та річниця від дня народження буковинського художника-орнаменталіста Георгія Гараса… Творчій спільноті – учасникам традиційних виставок «Вишиваний дивотвір» хотілося гідно відзначити цю знаменну дату і водночас – популяризувати творчість славетного земляка.

Можна багато говорити про особливості творчості Георгія Гараса. А можна самому взятися вишивати за Гарасом. З такою думкою запропонувала ідею колективного мистецького проєкту - «Обрус Гараса».

У проєкті взяли участь 35 майстрів вишивки. Кожен вишив фрагмент з альбому «Світ української вишивки. Феномен Георгія Гараса». Відтак усі фрагменти об’єднали у святковий обрус – празникову скатертину.

З нагоди Дня українського кіно

з днемУ день українського кіно Буковинський центр культури та мистецтва має нагоду активно долучитися до популяризації та об’єднання людей, небайдужих до вітчизняного кінематографу. Саме для цього 11 серпня 2020 року в Центрі розпочав свою роботу ще один сучасний мистецький арт-простір KINOHUB.

Він покликаний знайомити усіх охочих з кращими зразками українського та зарубіжного кіно. Це своєрідна презентація документальних, художніх, науково-популярних, сучасних фільмів та вільний діалог з присутніми.