Новини

Вперше в Чернівцях: Відродження буковинського ліжникарства

lijnukarstvo

АНОНС

22 листопада 2018 р. у Чернівецькому обласному художньому музеї відбудеться відкриття виставки "Відродження буковинського ліжникарства" в рамках однойменного проекту, що реалізується Учбово-методичним центром культури Буковини за підтримки Українського культурного фонду.

Проект покликаний відродити традицію гуцульського ліжника на Путильщині, де колись було його масове виробнитцтво.

Відкриття виставки відбудеться о 14.00 за адерсою: м.Чернівці, Центральна площа, 10. 

На цій самобутній виставці будуть презентовані творчі роботи мастринь-учасниць проекту з Путильщини та Косівщини, а також багата колекція ліжників, створених впродовж минулих ста років. Під час заходу на відвідувачів виставики та всіх охочих чекають унікальні майстер-класи з ліжникарства. Непропустіть такої виняткової нагоди!

Технічний розвиток учнів – гітаристів

P157042515 листопада у музичній школі №2 м. Чернівців працівники методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ провели обласний методичний семінар викладачів народних відділів по класу гітари на тему: «Технічний розвиток учнів-гітаристів».

На семінар був запрошений викладач Чернігівської школи мистецтв І. Євтушенко. Він провів 8 майстер-класів з учнями різних вікових категорій музичних шкіл №1,2, 3, 4 м. Чернівців. Всі учні виконували технічний матеріал (етюди). Викладач звертав увагу на постановочні моменти, штрихи та фразування. Після проведення майстер-класів І. Євтушенко цікаво та професійно розкрив тему «Розвиток лютні в контексті ренесансної та барокової музики», ілюструючи музику авторів XVIXVII століть.

У пісні доля і душа народу…

na titulНемає жодного куточку в нашому краї, де б не співали пісень. Саме пісня надихає на добрі справи, додає наснаги і, навіть, віри у завтрашній день. Та найпереконливіше пісня звучить у хоровому виконанні. На Буковині живуть та розвиваються хорові традиції.

17 листопада у великій залі Центрального палацу культури м. Чернівців відбувся обласний конкурс аматорських хорових колективів ім. С. Воробкевича, який традиційно проводиться раз на два роки.

Бандура – символ національної культури

DSC 755013 листопада у музичній школі №1 м. Чернівців відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів по класу бандури на тему: «Бандура – символ національної культури». На семінарі висвітлювалися наступні теми:

-         «Пісня і бандура в історичному поєднанні» (І. Старик, викладач музичної школи №4 м. Чернівців);

-         «Історичні пісні і думи» (О. Гук, викладач музичної школи №2 м. Чернівців);

-         «Історія народної пісні в бандурному мистецтві: козацькі, стрілецькі пісні» (Г. Хаврик, викладач-методист музичної школи №2 м. Чернівців);

Різнобарвність творів Ольги Кобилянської

DSC 71916 листопада у Чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка відбулося відкриття обласної виставки творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв з нагоди 155-ти річчя від дня народження видатної української письменниці, громадської діячки Ольги Кобилянської. Цей мистецький захід - спільний проект Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки ім.М.Івасюка та учбово-методичного центру культури Буковини.

У рамках проекту відбулася презентація творчих робіт учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв області під назвою: «Різнобарвність творів Ольги Кобилянської». Юні митці представили 41 твір.