Новини

Нагородження юних художників

rozmaj-2019АНОНС

16 грудня о 10.00 у залі Центру культури «Вернісаж» м. Чернівців (вул. І. Франка, 15) відбудеться урочисте закриття та нагородження переможців ХХХVIII обласної виставки-конкурсу творчих робіт учнів мистецьких шкіл області «Буковинський розмай». Експозиція виставки налічує понад 1087 робіт більш ніж 600 учасників.

Організатори виставки – управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, учбово-методичний центр культури Буковини.

Виставка робіт учнів шкіл естетичного виховання є своєрідним творчим напрацюванням початкової професійної художньої освіти в області. Цей проект – один з наймасштабніших не тільки на Буковині, а й в Україні.

Проведення такої виставки – важливий захід по формуванню патріотичного виховання дітей та молоді. Прекрасно, що виставка набула таких масштабів, це ще раз говорить про те, що проект на часі. Українцям направду є чим пишатися, і не варто забувати про це.

Щиро запрошуємо підтримати мистецьке майбутнє нашої країни!

«Різдвяний подарунок» став справжнім святом хорового співу

DSC 2259Обласний конкурс хорових колективів учнів мистецьких шкіл, який відбувався у залі Центрального палацу культури м. Чернівцівяк переддень різдвяних свят. Натхненні та щирі колядки, різдвяні піснеспіви, добре відомі твори народного музичного мистецтва та їхні класичні обробки у новому прочитанні, авторські пісні сучасного трактування, невідомі перлини народного генія в новому інструментальному «обрамленні»… Всі учасники фестивалю-конкурсу - а це учні молодших та середніх класів музичних шкіл та шкіл мистецтв області - наглядно продемонстрували, як популяризують твори народного музичного мистецтва. Конкурс проводився у двох номінаціях: «Хори молодших класів» (всі школи) та «Хори середніх класів» (школи з контингентом до 150 учнів).

Навчалися викладачі вокально-хорового співу

212 грудня у музичній школі №1 м. Чернівців відбувся обласний методичний семінар викладачів вокально-хорового співу мистецьких шкіл на тему: «Методика звукоутворення в академічному співі та елементи інтерпретації виконання сучасних творів».

Семінар проводився з метою підвищення фахового рівня керівників хорових колективів та викладачів з предмету «Постановка голосу», який проводила викладач- методист Одеської дитячої школи мистецтв №3, диригент академічного хору Одеського коледжу мистецтв ім. К. Данькевича Інга Селіна.

Під час семінару відбулися майстер-класи на тему: «Покращення дикції за допомогою прийомів та вправ з техніки мовлення».

Обласний конкурс хорових колективів учнів мистецьких шкіл «Різдвяний подарунок» - 2019

podarunokАНОНС

11 грудня об 11.00 у залі Центрального палацу культури м. Чернівців (Театральна площа, 5) відбудеться обласний конкурс хорових колективів учнів мистецьких шкіл «Різдвяний подарунок».

Організатори конкурсу – управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації, учбово-методичний центр культури Буковини.

Захід покликаний популяризувати твори народного музичного мистецтва серед юних буковинців. У фестивалі візьмуть участь учні молодших та середніх класів музичних шкіл та шкіл мистецтв області. А компетентне журі визначить переможців серед хорових колективів.

Щиро запрошуємо на справжнє свято хорового співу!

У Києві відбулася Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи»

71857674 2235521433222916 8253922008895586304 n10 грудня у прес-центрі Міністерства культури України відбулася ІІ Всеукраїнська конференція «Імплементація Конвенції про охорону нематеріальної культурної спадщини: підсумки та перспективи». З вітальними словами виступили начальник Головного управління охорони культурної спадщини Директорату культурної спадщини Міністерства культури України Юлія Нечипоренко та директор Українського центру культурних досліджень Ірина Френкель.

«Нематеріальна культурна спадщина не раз переживала буремні часи. Часи глобальних змін. Але головна сутнісна мета роботи у цьому напрямку – зберегти первозданність і автентичність нашої традиційної культури», - зазначила Ірина Френкель.

Заступник директора УКЦД з наукової роботи Ілля Фетисов акцентував увагу на принципах звітування у сфері культури щодо виконання Конвенції про охорону НКС. Доповідач детально висвітлив перспективні методи інвентаризації елемента, вказав на сильні і слабкі сторони тих мір і заходів, які є традиційними у обласних програмах розвитку та збереження елементів НКС.