Новини

Самобутність культури буковинського краю презентували у Трускавці

DSC 8292 1 result14-16 червня творчі колективи Чернівецької області взяли участь у низці заходів з нагоди відзначення дня міста Трускавець на Львівщині. Увазі поважних делегацій, мешканців та гостей міста-курорту був представлений мистецький проект під красномовною назвою «Душа моєї Буковини». Учасники проекту продемонстрували високий виконавський рівень, автентичність матеріалу та збереження місцевих традицій. Основне завдання, яке ставили перед собою організатори заходу, дати можливість усім присутнім відчути неповторну красу, різнобарв'я та унікальність буковинського краю.

Культура буковинського краю понесла непоправну втрату

8502-rПерестало битися серце відомого буковинського музиканта, багаторічного керівника народного аматорського духового оркестру будинку культури села Кадубівці Заставнівського району, мистецького наставника народного аматорського ансамблю пісні і танцю «Веселка», учасника народного аматорського театру фольклору «Оберіг» Заставнівського РПК Юрія Івановича Марусяка.

Майже увесь трудовий шлях Юрій Марусяк пов'язав з музикою та вихованням молодого покоління. Завжди чуйний та уважний, він з оптимізмом дивився у майбутнє. Юрій Іванович пішов з життя як справжній митець, одразу після чудового виступу, на жаль останнього…

Колектив учбово-методичного центру культури Буковини висловлює щирі співчуття рідним та близьким Юрія Марусяка з приводу тяжкої втрати. Юрій Іванович назавжди залишиться у наших серцях, як колега, митець, добра і чуйна людина.

ХІІ обласний благодійний фестиваль народної творчості людей з інвалідністю «НА КРИЛАХ НАДІЙ»

kryla19 afisha

АНОНС

21 червня об 11.00 у ресторані «Мілена» (вул. Січових Стрільців, 37-б) відбудеться ХІІ обласний благодійний фестиваль народної творчості людей з інвалідністю «На крилах надій».

Організатори заходу – Чернівецька обласна державна адміністрація, Чернівецька обласна рада, управління культури Чернівецької облдержадміністрації, учбово-методичний центр культури Буковини.

Фестиваль проводиться з метою моральної підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями, створення належних умов для їхньої інтеграції у суспільстві та широкого залучення до народної творчості. У заході беруть участь аматорські колективи, окремі виконавці, майстри декоративно-ужиткового мистецтва віком від 17 років. Фестиваль проводиться у номінаціях: «Пісенний жанр», «Театрально-розмовний жанр», «Літературна творчість», «Декоративно-прикладне та образотворче мистецтво».

Відбулася рада директорів художніх шкіл

DSC 000413 червня в учбово-методичному центрі культури Буковини відбулася рада директорів художніх шкіл області. Під час роботи присутні обговорили питання виконання плану основних навчально-методичних заходів художніх шкіл та художніх відділів шкіл мистецтв області у 2018-2019 навчальному році.

Учасники обговорили та погодили проект плану основних навчально-методичних заходів художніх шкіл та художніх відділів шкіл мистецтв області на 2019-2020 навчальний рік і підвели підсумки роботи ради директорів художніх шкіл області за навчальний рік.

Мистецький контраст

DSC 000613 червня в залі учбово-методичного центру культури Буковини відкрилася виставка творчих робіт «Мистецький контраст» викладачів художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Буковини за підсумками курсів підвищення кваліфікації.

Педагоги-художники презентували своїх 40 авторських живописних та графічних робіт, виконаних у жанрі натюрморту, пейзажу і творчих композицій. Серед учасників - як шановані й знані в краї митці з великим педагогічним досвідом, та і молоді викладачі. Виставка репрезентує постать педагога, який вміє не тільки навчати учнів – майбутнє української національної культури, а й нерідко є для своїх вихованців високоосвіченою особистістю, наділеною талантом художника. Мета такого вернісажу – активізувати творчий процес у художніх школах, популяризувати діяльність мистецьких навчальних закладів краю, зміцнити авторитет педагогічних працівників.