Новини

«МИСТЕЦТВО ПІДГІР’Я» виставка творчих робіт народних майстрів Сторожинеччини

afisha 4-hПрес-реліз

Буковина – край поліетнічний. Кожен етнографічний регіон славиться тут своїми народними майстрами. Працівники учбово-методичного центру культури Буковини прагнуть постійно ознайомлювати широкі кола громадськості з унікальними та неповторними зразками народного мистецтва різних куточків нашого краю.

27 лютого 2020 року о 13 00 в залі учбово-методичного центру культури Буковини (вул. Й. Главки, 1-а) відбудеться відкриття виставки творчих робіт Михайла Геви (лозоплетіння), Лариси Броски (соломоплетіння), Марії Остафійчук (лялькарство, текстильна аплікація) з м. Сторожинець та заслуженого працівника культури України Трандафіри Сушинської (народна вишивка, ткацтво) з села Снячів Сторожинецького району.

Ця виставка покликана привернути увагу до проблеми збереження та відродження традиційних народних ремесел, що здавна побутували на Буковині, а також узагальнити досягнення майстрів і розповісти про творчий шлях кожного з них. Цікаво, що у своїх роботах майстри Сторожинеччини використовують як зразки традиційних орнаментів, так і власні розробки.

Виставка «Переспів поколінь» ілюструє генеалогію лужанської сорочки

дженикай квiти чудовоУ новій експозиції Чернівецького обласного краєзнавчого музею представлено вишиті сорочки великої лужанської родини. В конкретному й широкому розумінні. Найперше - створені майстринею Галиною Дженикай впродовж життя – з часу навчання у Вижницькому коледжі прикладного мистецтва, роботи на Чернівецькій фабриці художніх виробів ім.Ю.Федьковича, завідувачкою відділу художньої вишивки на фірмі «REROM», викладачем трудового навчання та методики Чернівецького педагогічного коледжу. По-друге, фамільні реліквії-рукотвори матусі, бабусі, прабабусі пані Галини. По-третє, найхарактерніші – святкові сорочки лужанських майстринь, які створені впродовж позаминулого й минулого століть.

Змагалися учні-бандуристи

DSC 494721 лютого у музичній школі №4 м. Чернівців відбувся обласний конкурс технічної майстерності учнів відділів народних інструментів по класу бандури. Конкурс проводився з метою підвищення технічного рівня, виконавської майстерності учнів.

У конкурсі взяли участь 58 учнів з 18 мистецьких шкіл області. Не взяли участі учні Усть-Путильської, Глибоцької музичних шкіл та Вижницької школи мистецтв. Конкурс проводився у різних вікових категоріях. І категорія – до 9 років (6 учнів), ІІ категорія – від 10 до 12 років (34 учні), ІІІ категорія – від 13 років (18 учнів).

Згідно програмних вимог учні усіх вікових категорій виконували по 2 етюди на різні види техніки. До складу журі були залучені провідні фахівці Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С.Воробкевича.

НЕПОПРАВНА ВТРАТА

212Пішов з життя вчитель трудового навчання Підзахаричівського НВК «Перлина Гуцульщини», майстер бондарства малих форм з випалюванням, знавець народних традицій, душевна і промінна людина Марко Миколайович Томюк.

Він - один з двох майстрів на усю Чернівецьку область, які ревно берегли традицію виготовлення посуду, "писаного вогнем" - бондарство з випалюванням. У своїй майстерні в самому серці гір він з радою душею розповідав усім зацікавленим, на чому тримається світ правдивого гуцула.

Ще зовсім недавно - два місяці тому - у нашому центрі відбувалося знайомство зблизька з гуцульським бондарством - «Повертаємося до ґарчика». Марко Миколайович дав прекрасний майстер-клас, багато жартував і ділився планами на майбутнє. Ніхто тоді не знав, що та зустріч була останньою.

Щиро співчуваємо родині Марка Томюка, а також його колегам, учням, землякам і всім, хто знав цю світлу і непересічну людину. Світла пам`ять...

Ознайомлення з навчально-методичною роботою

IMG 20200218 162613Мистецька освіта розглядається як частина художньої культури суспільства, зокрема початкова художня освіта, якої на Буковині навчають у 14-ти художніх школах. Хотинська художня школа, що знаходиться у новому центрі старовинного міста, заснована в серпні 1973 року. Має окреме пристосоване приміщення з великими просторими навчальними кабінетами. Проте вони потребують капітального ремонту. У приміщенні знаходиться виставкова зала, у якій на даний час проводяться ремонтні роботи. У закладі сформовано 12 навчальних груп, в яких навчаються 140 осіб. Навчальний процес забезпечують 7 викладачів з вищою професійною мистецькою освітою. Очолює педагогічний колектив директор Олександр Піхут.