Новини

Українські ремесла: знайомство зблизька

71912197 689627454876824 6161109794175320064 nТкацтво і бондарство, вишивка і кушнірство, відмінність між буденною та обрядовою одяговою традицією Буковини і України загалом, а також що спільного між королевою Вікторією і нареченою з Хотинського району - саме про це говорили ми з нашими гостями, студентами другого курсу Чернівецького обласного коледжу мистецтв імені Сидора Воробкевича, котрі відвідали нас разом із викладачем методистом і шанувальницею української традиції Ніною Іванівною Байдюк.

Також наші гості з приємністю познайомилися з персональною виставкою знаного буковинського майстра, справжнього подвижника на ниві відродження та популяризації народної вишивки Михайла Покиданця "TERRA вишивана". Відтак мали унікальну нагоду поспостерігати за народженням справжнього буковинського рушника (процес продемонструвала ткаля та педагог з Глибоччини Євдокія Візнюк).

Етнологічна мандрівка крізь трипільський портал

IMG 20191010 134652Переміститися у "золотий вік цивілізації", описаний Гесіодом? Так, саме таку мандрівку здійснили учні ЗОШ 3 міста Чернівці на спеціальній етнологічній студії "Трипільський портал". Провела заняття у Музеї трипільської культури у КРВ "Буковинська Троя" завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ, кандидат філологічних наук Іванна Олещук. Учні виявили всебічну ерудованість як у історії стародавнього світу, так і в звичаях та традиціях Буковини. Проаналізували разом з лектором ті ментальні риси сучасного українця, які, ймовірно, походять з Трипілля.

Логічним змістовним завершенням стало знайомство з археологічними артефактами трипільської культури, а також практичне заняття з кераміки.

Terra вишивана

DSC 084410 жовтня в залі учбово-методичного центру культури Буковини відкрилася виставка знаного буковинського майстра, справжнього подвижника на ниві відродження та популяризації народної вишивки Михайла Покиданця.

Михайло Григорович, незважаючи на свій поважний вік, не звик сидіти, склавши руки. Отже і свій ювілей майстер вирішив відзначити черговою виставкою творчих робіт. Ця виставка – своєрідний звіт, що якнайкраще презентує творчий світ майстра. Відвідувачі мають змогу переглянути вишивані роботи, створені за традиційними орнаментами Поділля, Лемківщини, Бойківщини, Гуцульщини, Покуття та, звичайно, Буковини, обрядову рідзвяну та великодню вишивку. Окремачастина експозиції присвячена роботам, створеним за мотивами поезій Великого Кобзаря.

Обласний семінар викладачів народних відділів по класу гітари

DSC 061810 жовтня на базі музичної школи №2 м. Чернівців відбувся обласний методичний семінар викладачів народних відділів по класу гітари мистецьких шкіл на тему: «Впровадження нового репертуару сучасних авторів у практику роботи мистецьких шкіл».

На семінар запросили заслуженого артиста України, професора Харківського Національного університету мистецтв ім. І.П.Котляревського Володимира Доценка.

У рамках семінару професор провів 4 майстер-класи. Ілюстрацію здійснювали учні музичних шкіл Чернівців: Тимофій Гуцул (музична школа №2, викладач - Ю. Федоряк). Вероніка Костишина (музична школа №4, викладач - В. Звягінцев),Ростислав Гірицун (музична школа №3, викладач - С. Мунтян),Тімотей Руснак (музична школа №1, викладач - Я. Гамаль).

Персональна виставка заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця «Terra вишивана»

terra

АНОНС

10 жовтня 2019 року о 14.00 в залі учбово-методичного центру культури Буковини (вул. Й. Главки, 1-а) відбудеться відкриття виставки творчих робіт заслуженого майстра народної творчості України Михайла Покиданця «Terra вишивана».

Організатори виставки – управління культури Чернівецької облдержадміністрації, учбово-методичний центр культури Буковини, Чернівецький обласний осередок Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

Михайло Григорович – знаний буковинський майстер, який професійно займається вишивкою вже понад півстоліття. Захоплення вишивкою передалося йому від матері, а поштовхом до його подальшої творчої діяльності стала зустріч з легендарним С. Параджановим під час зйомок фільму «Тіні забутих предків». Михайло Покиданець має одну з найбільших в Україні колекцій візерунків народної вишивки Поділля, Гуцульщини, Бойківщини, Лемківщини, Покуття й Буковини (понад 4 тисячі екземплярів). Найстарша з них датована XVІ століттям. А ще майстер - автор направду унікальної колекції рушників, що створені на теми поезій Великого Кобзаря. Нині продовжує працювати над відродженням вишивки Буковини.