Новини

Виставка юних художників, присвячена життю і творчості Ольги Кобилянської

 

виставка

З нагоди 150-річниці від дня народження Ольги Кобилянської 20 листопада у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт учнів художніх шкіл Буковини.

У виставці взяли участь 37 юних митців з 12 художніх шкіл та Іспаської школи мистецтв. Вони представили 46 творів, виконаних у різноманітних живописних та графічних техніках: акварель, гуаш, акрил, олія, гратографія, малюнки пером, олівцем та ін. Темами учнівських робіт стали ілюстрації до повісті О. Кобилянської «Земля» та до інших творів письменниці. На виставці також представлені образки, натурні замальовки музею-садиби у селі Димка, місць перебування Кобилянської в Чернівцях, сцени з життя письменниці, тематичні композиції тощо.

виставка

Ця виставка – своєрідний підсумок проведення у художніх школах області тематичних уроків з композиції та осіннього пленеру, присвячених життю і творчості Ольги Кобилянської.

Справжньою окрасою виставки стали роботи учнів Чернівецької художньої школи імені М. Івасюка Вадима Поставікова та Ванесси Масливець. Привернув увагу й портрет письменниці, який намалювала пером одинадцятирічна учениця Іспаської школи мистецтв Анна Дойчук, а також чудовий краєвид «Липа в саду Кобилянських» Оксани Заяць з Кіцманської художньої школи.

виставка

На згадку про пленер учениця 4 класу Герцаївської художньої школи Кармела Кучуряну подарувала свою роботу музею-садибі письменниці. Дарунок отримав директор музею Янош Дан, а його онука, учениця 11 класу Димківської ЗОШ, прочитала свою поему, присвячену видатній землячці.

виставка

На відкритті виставки з вітальним словом до юних митців звернулися головний спеціаліст управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації Ігор Сорокоумов, директор учбово-методичного центру культури Буковини, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, письменниця, головний редактор газети «Буковинське Віче», заслужений працівник культури України Віра Китайгородська, директор Чернівецької художньої школи імені М. Івасюка, заслужений працівник культури України Віктор Макогон, заступник директора Чернівецького обласного краєзнавчого музею Валентина Танащик.

виставка

Виставка експонуватиметься з 20 листопада по 3 грудня 2013 року.