День Гідності та Свободи на Вижниччині

21 листопада з нагоди Дня Гідності та Свободи на Вижниччині відбулася низка заходів. У храмах району від самого ранку молилися за єдність українців.

У Вижниці на площі Героїв Майдану зібралися представники районної влади, громадськості, студентської молоді, учасники АТО, щоб вшанувати тих, хто віддав своє життя заради свободи, європейського вибору, людської гідності, тих, хто загинув за Україну під час Революції Гідності чи захищаючи нашу державу на східних кордонах.

Відзначення третьої річниці Революції Гідності розпочалося хвилиною мовчання на знак пам’яті про загиблих Героїв Небесної Сотні та українських воїнів. Почесну місію підняття Державного Прапора України виконали студенти Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка. Саме студенти цього навчального закладу три роки назад активно долучилися до мирних акцій, підтримуючи європейський вибір українського народу. Про ті буремні події розповідав Вижницький міський голова Олексій Чепіль. До присутніх звернулися голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк та перший заступник голови Вижницької районної державної адміністрації Ілля Романюк.

Учасник Євромайдану Роман Єрема пригадав події у Києві та на Вижниччині. Ніколета Пападопоулу виступила від імені студентів Вижницького коледжу декоративно-прикладного мистецтва ім. В. Шкрібляка, зауваживши, що молодь цього навчального закладу завжди виявляла активну громадянську позицію. Під час мітингу студенти, серед яких була й донька загиблого у зоні проведення АТО українського воїна Івана Діяконюка Тетяна, поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку. Працівники Вижницької районної бібліотеки підготували тематичну виставку.

Урочистості згодом продовжилися у Вижницькому районному будинку народної творчості та дозвілля, де вихованці та викладачі Вижницької школи мистецтв Ігор Лучик, Тарас Онисим'юк, Раїса Прокоп'юк, а також студенти Яна Савчук, Евеліна Дорош, Людмила Гаманюк з Берегометського СБК,  вокальна група НА ВІА «Смерічка» (керівник - Антоніна Клоцька) та працівники Вижницького РБНТД підготували тематичний концерт.

«Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на Сході України, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній й суверенній державі. Всі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь», - зазначили ведучі Наталія Шолєва та Антоніна Клоцька.

 

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД