Новини

Семінар-практикум для викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв

 

Семінар-практикуму для викладачів художніх  шкіл та шкіл мистецтв З метою відродження, популяризації та впровадження художньої кераміки на уроках «Предмет за вибором» у художніх школах, в майстерні-світлиці народних ремесел та декоративного мистецтва УМЦКБ 24 жовтня 2014 року було проведено семінар-практикум для викладачів художніх шкіл, Берегометської та Іспаської шкіл мистецтв. На семінарі були присутні 30 викладачів та 11 директорів художніх шкіл та шкіл мистецтв області.

 З великою цікавістю присутні прослухали доповідь викладача Путильської ХШ Марію Василівну Лікар , яка розповіла про творчий підхід до викладання кераміки, як предмета за вибором для старших класів художніх шкіл та шкіл мистецтв.

 Викладач Сокирянської художньої школи Віктор Андрійович Гонца виступив з темою: «Таємниці формотворення та декорування прадавнього ремесла кераміки». Під час його виступу учениця 3 класу Сокирянської художньої школи Ангеліна Аузяк наносила ангоб на попередньо заготовлений керамічний виріб. Викладачі також привезли вироби художньої кераміки своїх учнів.

 Директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Миколайович Шкрібляк виступив з темою: «Роль занять з художньої кераміки у розвитку творчого бачення учнів художніх шкіл та шкіл мистецтв». Пластичність матеріалів, оптимальна складність процесу ліплення, варіативність смислового навантаження і різноманітність образного вирішення виробу, особливості процесу творчої діяльності при створенні кераміки, що задіює різні психічні якості учня, – усе це зумовлює та передбачає успішний розвиток творчих здібностей юних художників.

 Також на семінар були запрошені член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергій Петрович Богопольський та директор галереї Sweet-ART у Чернівцях Наталя Володимирівна Богомаз. Сергій Петрович розповідав про сучасні пошуки нових технологій декору керамічних виробів. Наталя Володимирівна виступила з темою: «Від галереї – до поціновувача. Динаміка модернового розвитку та попиту на керамічні вироби».

 Присутні на семінарі ознайомилися не лише з ґенезою кераміки, а й з її типологією, стилістикою та формологією. Мистецтво художньої кераміки Буковини є вагомою складовою української культури, відкриває перспективи для юних майстрів, містить своєрідні форми, різновиди, декор, орнаментальні мотиви, технологію виконання, сушку, випал. Усе це виділяє кераміку з усіх інших видів мистецтва. Доповідачі також ознайомили присутніх з авторськими програмами.

 У кінці семінару відбувся круглий стіл на тему «Художня краміка на уроках «Предмет за вибором». Під час круглого столу були обговорені питання щодо умов проведення уроків художньої кераміки в школах. Цей «Предмет за вибором» вимагає спеціального приміщення, обладнання та матеріалів.

 По закінченню семінару викладачі мали змогу відвідати виставкову залу «Вернісаж», де о 15.00 відбулося урочисте відкриття виставки Вищого професійного художнього училища №5 м. Чернівців з нагоди 70-річчя з дня його заснування.

 

В. Беженар

 методист КУМЦКБ