Відбулися онлайн-курси директорів базових клубних закладів

allЗ 22 по 31 березня відбулися дистанційні курси підвищення кваліфікації директорів базових клубних закладів територіальних громад області на тему: «Пріоритетні напрями діяльності клубного закладу в територіальних громадах».

Розпочалося навчання онлайн-спілкуванням слухачів з очільником Буковинського центру культури і мистецтва, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Шкрібляком. Тема спілкування: «Впровадження інноваційних моделей клубних установ, зорієнтованих на громаду». Він висвітлив питання ефективної взаємодії закладів культури та органів місцевого самоврядування, говорив про вимоги до професійного рівня керівника клубного закладу, а також наголосив на необхідності нового бачення діяльності закладів культури. Клубні установи, зокрема, будинки культури та сільські клуби – головні осередки, навколо яких вирує культурне життя. Сучасний відвідувач, глядач потребує іншого підходу до роботи, - нестандартного, креативного, змістовного та цікавого. Під час розмови зі слухачами обговорювалася й проблема співпраці та спільної діяльності клубного закладу з місцевою громадою, бібліотекою, школою та іншими громадськими організаціями.

Детальніше...

Нормативно-правове та документаційне забезпечення діяльності клубних закладів культури

unnamed-3Нормативно-правові акти, які регламентують діяльність клубних закладів:

- Закон України «Про культуру»;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 12.11.1998 № 1775 «Про нормативи забезпечення населення клубними закладами»;

- Постанова Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2020 р. № 1183 «Про перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, що не є орендою»;

- Наказ Міністерства культури України від 20.09.2011 № 767/0/16-11 «Про затвердження типових штатних нормативів клубних закладів»;

- Загальне положення про клубне формування закладу культури  системи Міністерства культури і мистецтв України, затверджене наказом Міністерства культури і мистецтв України від 07.12.2004 № 835;

- Примірне Положення про любительське об'єднання, клуб за інтересами системи Міністерства культури України (наказ Міністерства культури України № 171 від 05.07.1993 р.);

- Наказ Міністерства культури і мистецтв України від 23.06.1999 № 415 «Про Положення про народний (зразковий) аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України» (зі змінами внесеними наказами Міністерства культури України від 15.12.2003 № 779 та від 11.10.2013 № 96. 

Детальніше...

МКІП закликає органи місцевого самоврядування відповідально ставитися до забезпечення населення культурними послугами

img6МКІП дедалі більше стикається з проявами неналежного дотримання законів через надмірну зацікавленість у майнових комплексах, які в разі ліквідації закладу культури становлять додатковий комерційний інтерес. Особливо це стосується районних закладів культури.

Непоодинокими є випадки звернень районних державних адміністрацій для погодження ліквідації районних клубних закладів чи бібліотек. Однак відповідно до законодавства (закони України №1009-ІХ та № 1081-IX), районні державні адміністрації не мають права ліквідовувати районні заклади культури і зобов’язані передати їх на баланс територіальної громади, на території якої вони знаходяться, а відповідні місцеві ради не можуть відмовитися прийняти у комунальну власність територіальних громад такі заклади.

ТІЛЬКИ після передачі закладів, в разі прийняття рішення про необхідність ліквідації чи реорганізації зазначених закладів, до МКІП має звернутися територіальна громада, якій будуть передані ці заклади культури.

Детальніше...

Переліку платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури

180px-Logo of Ministry of Culture of Ukraine.svgПро затвердження переліку платних послуг,

які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури,

що не є орендою

Відповідно до частини восьмої статті 2 Закону України “Про оренду державного та комунального майна” Кабінет Міністрів України постановляє:

Затвердити перелік платних послуг, які можуть надаватися державними і комунальними закладами культури, що не є орендою, що додається.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Перелік платних послуг.doc)Перелік платних послуг 55 kB
Детальніше...

Забезпечення культурними послугами, фінансування культурних інституцій в умовах децентралізації

180px-Logo of Ministry of Culture of Ukraine.svg(за результатами розширеного засідання у форматі круглого столу)

У порядку контролю за виконанням законодавства України у сфері культури в ході проведення реформи децентралізації, з метою напрацювання ефективних законодавчих механізмів державної культурної політики, зокрема щодо надання культурних послуг, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики 4 листопада 2020 року провів розширене засідання у форматі круглого столу на тему «Забезпечення культурними послугами, фінансування культурних інституцій в умовах децентралізації». У засіданні взяли участь представники Міністерства культури та інформаційної політики, Міністерства розвитку громад та територій, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, асоціацій органів місцевого самоврядування.

З 2014 року в Україні здійснюється реформа децентралізації влади, одним із завдань якої є забезпечення якісних і доступних послуг населенню, в тому числі культурних. Це вимагає розроблення механізму фінансування системи забезпечення населення культурними послугами та прийняття політичних рішень щодо його впровадження.

Детальніше...