Атестація народних аматорських колективів Вашківецької громади

1_57 травня в рамках благодійної мистецької акції «З піснею до Перемоги» відбулася чергова атестація народних аматорських колективів Вашківецької територіальної громади. Свої творчі надбання продемонстрували народний аматорський ансамбль народного танцю «Черемшина» Центру традиційної культури міста Вашківці (керівник – заслужений працівник культури України Орест Сірецький), народний аматорський хор (керівник – Юрій Подольчук), народний аматорський духовий оркестр (керівник – Іван Хачман) та народний аматорський вокальний ансамбль «Рута» Вашківецького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету (керівник – Орися Сірецька).

Детальніше...

До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війни

133678-1 largeУ 2023 році Верховна Рада України прийняла Закон про встановлення 8 травня як Дня пам’яті та перемоги у Другій світовій війні. Цей день відзначає перемогу над нацизмом та вшановує загиблих. Після Революції Гідності розгорнувся перехід до європейської традиції пам’яті, яка акцентує на внеску різних спільнот у подоланні нацизму та на стражданнях людей у війні. День пам’яті та перемоги нагадує про те, що Друга світова війна була наслідком домовленостей нацистського режиму в Німеччині, комуністичного у СРСР і мовчазного спротиву агресорам. Обидва режими вчинили численні злочини проти людяності на українській землі, призводячи до величезних втрат серед різних народів. З метою зміцнення єдності народів Європи та забезпечення миру і стабільності на континенті, Указом Президента України від 8 травня 2023 року № 266 в Україні встановлено День Європи.

Детальніше...

Розпочали чергову атестацію

1_2Відповідно до наказу управління культури Чернівецької обласної військової адміністрації, з метою розвитку аматорського мистецтва на Буковині, створення та надання якісних культурних послуг розпочалася чергова атестація народних (зразкових) аматорських колективів, студій клубних закладів області. 18 та 24 квітня у Центральному палаці культури міста Чернівці, в рамках мистецьких заходів відбувся перегляд атестаційних програм народного аматорського ансамблю народного танцю «Юність» (керівник - Вікторія Коржан, балетмейстер - Анастасія Москалова), зразкового аматорського колективу народного танцю «Весна» (керівник - Альона Гордей) та зразкової аматорської циркової студії «Капітошка» (керівник - Наталія Побіжан).

Детальніше...

Методичний день у Центрі традиційної культури «Рута»

1_419 квітня на запрошення директора КБУ «Чернівецький центр традиційної культури «Рута» Артура Боштана, методистка з питань діяльності клубних закладів відділу формування творчих просторів та надання культурних БЦКМ Ніна Василашко взяла участь у нараді із працівниками закладу.

Детальніше...

Методичні рекомендації з проведення чергової атестації аматорських колективів (студій) щодо присвоєння та підтвердження звання народний (зразковий) аматорський колектив (студія)

Детальніше...