Дослідження системи оплати праці в закладах культури на місцевому рівні

134157892 817896702089902 2348995786265649635 nМета: сприяти редизайну системи оплати праці в закладах культури на місцевому рівні шляхом визначення актуальних проблем та можливостей впровадження системи стимулювання для працівників з урахуванням показників результативності, якості та ефективності їх роботи.

Завдання: визначити основні проблеми та «вузькі місця», які існують в умовах оплати праці працівників сфери культури;

визначити можливості щодо вдосконалення системи оплати праці та розробити відповідні практичні рекомендації;

провестиоцінкурівня таструктуриоплатипраці врізнихтипахзакладівкультури на місцевому рівні;

з’ясувати, які супутніпроблемив діяльностізакладівкультури єрезультатом проблем з оплатою праці.

Детальніше...

Громадське обговорення проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг»

img1-1З метою визначення порядку та умов надання субвенції зі спеціального фонду державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг, передбаченої Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» за бюджетною програмою 3811060 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг», Міністерство культури та інформаційної політики України виносить на громадське обговорення проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення центрів культурних послуг» (далі – проект акта).

Зауваження і пропозиції до проекту акта приймаються до 20 червня 2021 року включно у письмовому та/або електронному вигляді на адреси МКІП: вул. І. Франка, 19, м. Київ, 01601, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Детальніше...

Онлайн-година професійного спілкування

изображение viber 2021-06-03 15-37-383 червня на платформі Google Meet відбулася онлайн-година професійного спілкування на тему: «Клубні заклади і громада: взаємодія у новому форматі», що проходила у формі відкритого діалогу за участю спеціалістів структурних підрозділів у сфері культури територіальних громад та працівників клубних закладів області.

Під час онлайн-зустрічі розглядалися питання про впорядкування умов оплати праці клубних працівників на основі єдиної тарифної сітки, освітньо-кваліфікаційні рівні та ступені освіти, які висвітлювала методист з питань діяльності клубних закладів відділу формування творчих просторів та надання культурних послуг Ніна Василашко.

Детальніше...

МКІП: Верховна Рада прийняла закон про надання населенню культурних послуг

img1-1Верховна Рада внесла зміни до Закону України «Про культуру» щодо загальних засад надання населенню культурних послуг. За прийняття законопроекту № 4318 у другому читанні та в цілому проголосував 281 народний депутат України.

«Культурні послуги мають бути доступні всім жителям України без виключень. Тому мета МКІП – надати можливості для цього. Незалежно від того, чи це місто або маленьке село. Даний закон – поштовх для розвитку або трансформації існуючих культурних закладів і убезпечення їх від нераціональної ліквідації. А також крок до впровадження центрів культурних послуг в місцях, що цього потребують», - прокоментував прийняття закону Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Цей закон дозволить надавати громадянам якісні та доступні культурні послуги, сприятиме модернізації наявної культурної інфраструктури відповідно до потреб конкретної громади, підвищить спроможність територіальних громад у наданні культурних послуг.

Детальніше...

Відбулися онлайн-курси директорів базових клубних закладів

allЗ 22 по 31 березня відбулися дистанційні курси підвищення кваліфікації директорів базових клубних закладів територіальних громад області на тему: «Пріоритетні напрями діяльності клубного закладу в територіальних громадах».

Розпочалося навчання онлайн-спілкуванням слухачів з очільником Буковинського центру культури і мистецтва, заслуженим діячем мистецтв України Миколою Шкрібляком. Тема спілкування: «Впровадження інноваційних моделей клубних установ, зорієнтованих на громаду». Він висвітлив питання ефективної взаємодії закладів культури та органів місцевого самоврядування, говорив про вимоги до професійного рівня керівника клубного закладу, а також наголосив на необхідності нового бачення діяльності закладів культури. Клубні установи, зокрема, будинки культури та сільські клуби – головні осередки, навколо яких вирує культурне життя. Сучасний відвідувач, глядач потребує іншого підходу до роботи, - нестандартного, креативного, змістовного та цікавого. Під час розмови зі слухачами обговорювалася й проблема співпраці та спільної діяльності клубного закладу з місцевою громадою, бібліотекою, школою та іншими громадськими організаціями.

Детальніше...