«Запали свічу пам’яті»

        З нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів у закладах культури Сокирянського району за участю представників органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості відбулися скорботні та поминальні заходи. Бібліотекарі району оформили книжково-ілюстровані виставки на тему: «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні: документи і матеріали». У бібліотеці-філії с. Гвіздівців відбувся вечір пам’яті «Пам’ять. Скорбота. Єднання», на який запросили очевидців тої страшної трагедії - Надію Василівну Козороз та Зінаїду Михайлівну Бурченко. На вечір-реквієм «Пам’ять про голодні роки», який відбувся у с.Кулішівка, було запрошено й очевидців - Івана Григоровича Чорноморця, Ольгу Григорівну Кирилович та Ганну Никифорівну Гусар. Вечір пам’яті «Запали свічку пам’яті» провели також у с. Ожеве, на якому вшанували пам'ять усіх невинно убієнних українців.

Працівники центральної районної бібліотеки м. Сокиряни провели історичну годину «У пам’ять про скорботний 1933-й…». Під час заходу вони презентували художні та публіцистичні матеріали, архівні документи, фотоматеріали, висновки досліджень про причини й наслідки страшного голоду в Україні.

В інших населених пунктах району також відбулися скорботні заходи на тему: «Великий голод - вічний гріх», «Геноцид – голгофа голодної смерті».

Раїса ГОРН,

начальник відділу культури Сокирянської РДА