Новини

В Учбово-методичний центр культури Буковини завітали майбутні медики

В Учбово-методичний центр культури Буковини завітали майбутні медики14 та 15 листопада Учбово-методичний центр культури Буковини, зокрема майстерню-світлицю установи, відвідали студенти І та IV курсів Буковинського державного медичного університету разом із своїми академічними наставниками.

Для гостей Центру навчальну етнографічну екскурсію провела завідувач науково-методичного кабінету дослідження та збереження традиційної культури УМЦКБ Іванна Стеф’юк, котра розповіла про сакральну знакову систему буковинських шийних прикрас, космогонічне прочитання традиційних візерунків, філософське підґрунтя звичаїв та повір’їв.

 Присутні гості були приємно вражені автентичними костюмами Кіцманщини, Путильщини, Заставнівщини, Герцаївщини та інших районів Буковини, котрі є експонатами приватної колекції старожитностей директора Учбово-методичного центру культури Буковини, заслуженого діяча мистецтв України, етнографа Миколи Шкрібляка.

 Нагадаємо, у майстерні-світлиці експонуються старовинні комплекти буковинських традиційних костюмів, а також предмети хатнього начиння, обрядова атрибутика, деякі з експонатів є на сьогодні справжнім раритетом (як, наприклад, перемітка, виконана у техніці поштучного бурунчукового ткацтва, старовинні сальби тощо).

 Приємно відзначити, що попри свій відносно молодий вік (5 років) майстерня-світлиця практично щоденно приймає відвідувачів не тільки з усієї України, але й інших країн світу. Тішить також і те, що самим буковинцям цікаво дізнаватися про витоки української етнокультури. Разом зі співробітниками Центру упродовж екскурсії гості активно долучаються до читання кодів та символів народних строїв.