Герої нашого часу

             1 114 березня, попри повітряну тривогу та перебої зі світлом, у Хотинському будинку народної творчості та дозвілля відбулася важлива подія – благодійна патріотична програма «Герої нашого часу». Емоції зашкалювали. Біль і сльози, гордість і любов до рідної країни... Програма заходу була направду насичена, а найбільше серця присутніх переповнювала величезна вдячність хоробрим захисникам і захисницям, які стоять на передовій заради безпеки України.

Важко повірити, що за 10 років війни тисячі добровольців не повернулися додому. Їхню пам'ять всі присутні вшанували хвилиною мовчання. У березні 2014 року, усвідомлюючи високий ризик військового вторгнення, тисячі українців кинули свої справи – навчання, роботу, бізнес, родини та стали на захист незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Завдяки їхній мужності та відданості вдалося зупинити російського агресора і дати змогу мобілізувати сили в тилу. Ціною власного життя, вірою і правдою вони стали на захист рідної землі.

Під час заходу зібрали 14 000 грн, які згодом передали на потреби ЗСУ. Організатори висловлюють щиру вдячність усім, хто долучився до акції. Окрема вдячність Хотинській міській раді за допомогу в організації акції.

Низький уклін всім українським добровольцям, керівникам колективів, а особливо тим, хто став на захист рідної землі. Нехай зійде над Україною світле сонце перемоги!

Конкурс-огляд "Кобзарем його ми звемо"

1 221 березня у Хотинському будинку народної творчості та дозвілля відбувся конкурс-огляд читців-декламаторів «Кобзарем його ми звемо», присвячений 210-річчю від дня народження великого Тараса Шевченка.

У конкурсі взяли участь 28 талановитих учасників різного віку, які вражали своєю віртуозністю та глибиною виконання творів Тараса Шевченка, творів про Великого Кобзаря та авторських поезій.

Вітаємо переможців!

 

Гран-прі конкурсу

- Катерина Козак (Хотинський опорний академічний ліцей);

- Валерія Каланча (Хотинська ЗОШ 1);

- Олександр Іванов (ВСП Хотинський фаховий коледж "Подільський державний університет").

Вітаємо з Міжнародним днем рідної мови

 21 лютого ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови - свято, яке нагадує нам про важливість та красу нашої мови, про нашу ідентичність та культурну спадщину. Мова - не лише засіб спілкування, вона є джерелом нашої самосвідомості та національної гідності. Мова не лише об'єднує нас як націю, але й дарує можливість виражати свої почуття та думки найточніше й найвиразніше.

Нехай це свято стане нагадуванням про те, наскільки важливо берегти та розвивати рідну мову, передавати її багатство та красу майбутнім поколінням.

Вітаємо всіх з Днем рідної мови! Нехай українська мова завжди звучить гідно та мелодійно у наших серцях!

Небесній Сотні присвячується...

 2024-02-20 125249346Пам'яті та вдячності до тих, хто став символом непохитної віри в мир, свободу та гідність – Небесній Сотні присвячується... Історія України запам'ятала подвиг сотень людей, які у 2014 році виступили на Майдані Незалежності в Києві, щоб відстояти право на гідне життя, свободу та справедливість. Вони віддали свої життя за мрію про краще майбутнє для нашої країни. Сьогодні, ми не лише вшановуємо їхню пам'ять, але й беремо на себе зобов'язання продовжувати їхню справу – будувати країну, де права та свободи кожного громадянина будуть захищені.

За Небесну Сотню, за героїв, за Україну! Пісня "За живих і чужих" (П'ятий океан) виконує Богдана Главацька - учасниця зразкової аматорської вокальної студії "Щасливі діти" (керівник - Альона Татарчук) Звукозапис - студія Expromt (О.Раренко) Зйомка та монтаж - творча студія CoolKids Дякуємо Хотинській міській публічній бібліотеці та особисто Майї Мазур за надану локацію для зйомки відеосюжету.

 

Пам'яті "кіборгів" присвячується

  Оборона Донецького летовища тривала 242 дні – з 26 травня 2014 року до 23 січня 2015-го. ДАП героїчно обстоювали люди, які виявилися сильнішими за бетон. Їх стали називати «кіборгами». Так про захисників ДАП казали вороги, які не могли інакше пояснити, чому гарнізон неможливо взяти штурмом. 20 січня 2015 року терористи підірвали бетонні перекриття нового терміналу аеропорту, а 21 січня вщухли останні бої за ДАП.

Оборона Донецького аеропорту – це тисячі історій хоробрості та звитяги. Одна з них – утримування протягом двох днів будівлі пожежного депо. Це була група відчайдухів із 90-го аеромобільного батальйону - вони стали останнім бойовим підрозділом, який вийшов із ДАП. У боях за Донецький аеропорт загинули 97 українських захисників, ще троє вважаються зниклими безвісти. Серед загиблих є наші земляки - Юрій Кушнір та Олександр Боднарюк.