Творчий звіт у Драчинцях

                             До всього треба дотику душі –

                             Корінням – в землю, крилами – у небо.

                             Де вічний пошук, там нема межі,

                             Там вічний рух – життя потреба.

 

Саме цими рядками можна охарактеризувати життя, що вирує у будинку культури села Драчинці Кіцманського району. Тут для усіх відкриті двері до місця, де живе чарівна казка творчості, фантазії, майстерності, таланту, любові до дітей та постійного пошуку…

Нещодавно відбувся творчий звіт колективів та окремих виконавців Драчинецького будинку культури. Вокально-хореографічною композицією “Перлина-Україна” учасники аматорських колективів та солістка Вікторія Піц розпочали святковий звітний концерт. Творчі колективи (а їх нараховується 14) дарували гостям свята різноманітні художні номери, що супроводжувалися презентацією до кожного концертного виконання.

Сільський голова Корниль Прокопець, головний спеціаліст відділу культури, національностей та релігій Кіцманської РДА Оксана Маколінець та провідний методист Кіцманського РБНТД Василь Зегря привітали учасників народного аматорського чоловічого хору "Буковинці" (керівник - Юрій Чорней, концертмейстер - Григорій Мельник) з двадцятою річницею присвоєння колективу звання «Народний аматорський».

Під час розповіді ведучих Октавіана Верстюка та Світлани Попович про історію створення цього хорового колективу лунали пісні у виконанні ювілярів. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих аматорів, які відійшли у вічність. Керівник Юрій Чорней у своєму виступі розповів про творчу діяльність хору. Колектив був неодноразово нагороджений дипломами та грамотами за участь у різноманітних фестивалях та конкурсах.

Концерт продовжився гумористичною сценкою "Хочу до хору", якою глядачу підняв настрій дитячий театральний колектив-супутник народного аматорського театру будинку культури села Драчинці (керівник – Людмила Верстюк). А кожний хореографічний номер у виконанні учасників зразкового аматорського танцювального колективу "Драчинецький сувенір", неодноразового переможця та призера міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів (керівники - Октавіан та Ніна Верстюки) супроводжувався бурхливими оплесками. З особливим хвилюванням глядачі слухали пісні у виконанні дуету Марії Крушельницької-Угренчук та Марії Лунгул та аматорського фольклорного колективу “Берегиня" (керівник - Марія Крушельницька-Угренчук).

Душевно та піднесено прочитали вірші Ірина Нявчук та переможець І обласного конкурсу читців творів Юрія Федьковича Крістіна Ткачук, учасниці гуртка художнього читання (керівник – Октавіан Верстюк). Дует "Вишеньки" своїми чистими мов дзвіночок голосами виконав пісню "Дідусь і бабуся".

Присутні в залі тепло зустрічали виступ призера Міжнародного фестивалю—конкурсу дитячої пісні і танцю “Перлина Черемошу“ — 2016 - танцювальний колектив “Сонечко”(керівник - Октавіан Верстюк), який виконав український народний танець “Одягну я черевички”.

Народний аматорський театральний колектив БК с. Драчинців (режисер – Октавіан Верстюк) презентував інсценівку "Легенда про дівчину Україну". Не залишила байдужим жодного в залі патріотична пісня Вікторії Святогор “Я молюся за тебе” у виконанні Вікторії Піц.

Вітали глядачів своєю хореографічною композицією “Веселунки”  призер міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів - дівочий танцювальний колектив “Пролісок” (керівник - Октавіан Верстюк).

Потішив своїм виступом медик за професією і музикант та співак за покликом душі - дипломант Всеукраїнського конкурсу “Ліра Гіппократа" - Григорій Мельник. Він виконав пісню “Скрипко, грай” та віночок українських народних пісень (музичний супровід - скрипка Микола Вівчарюк).

Того святкового дня своїми виступами присутніх потішили дівочий вокальний ансамбль з піснею “Україна-це ти” Драчинського ЗНЗ І-ІІІ ст. і сімейний дует Наталії та Олександра Жарих з авторськими піснями Наталії Жарої.

Екзотики концертній програмі надав виступ Марини Нявчук, призерки міжнародних, всеукраїнських та обласних фестивалів і конкурсів. Вона виконала танець “Захоплююча Індія”.

Веселий настрій та щирий сміх подарували усім присутнім лауреати всеукраїнських фестивалів команд КВК - команди “Ноу хау” та “Полонина style”, які нещодавно стали бронзовими призерами Всеукраїнського чемпіонату “Кавалєрка” – 2016. Щирі оплески викликав виступ Оксани Многодітної з піснями “Горобина ніч” та “Рідний край”.

Завершилося свято хореографічною композицію “Миттєвості танцю” у виконанні хореографічних колективів будинку культури - зразкового танцювального колективу "Драчинецький сувенір", дівочого танцювального колективу "Пролісок", студії народного та сучасного танцю "Сонечко", колективу сучасного танцю "Ексклюзив".

Книжкову виставку та виставку творів майстрів народного мистецтва яскраво оформила бібліотекар Марина Чорней.  

Щира вдячність учасникам аматорських колективів, працівникам будинку культури та усім небайдужим односельчанам за творчий внесок у розвиток культурного життя на селі.