Українське народне хорове мистецтво - велике національне культурне надбання. Воно є вагомою часткою світової культурної спадщини та має багатовікову історію. Хорове мистецтво зберіглося у предковічних народних традиціях, у прадавніх зразках народнопісенної культури, у глибинах професійного музичного мистецтва. І в наш час залишається одним із найпоширеніших видів народного мистецтва. Серед найвідоміших творчих колективів Буковини - народний аматорський хор «Любисток» будинку народної творчості та дозвілля села Коболчин Сокирянської міської ради. Залюблені у народну пісню та свій край, співочі учасники «Любистку» впродовж десятиліть успішно популяризують кращі зразки української хорової культури. Велика заслуга в цьому його керівника Івана Івановича Гончара.
Детальніше...Увійшовши до зали театру, ви залишаєте за її порогом всі свої буденні справи і турботи. Розсувається завіса, і глядач потрапляє у чарівний, дивовижний світ, в якому за декілька годин пізнає героїв вистав так, ніби прожив з ними все життя.
Полотняне театральне небо спалахне чудовими барвами ранкових світанків й мерехтливими зірками літніх ночей, бутафорські паперові квіти оживають під променем прожекторів, білі колони з пап’є-маше та кілька розлогих, обтягнутих оксамитом східців створюють враження величного палацу, а крила творчої уяви понесуть на широкі простори життя далеко за межі тісної сценічної площини.
Простору залу театру заповнили радісно збуджені дітлахи, які прийшли на перегляд нової вистави-казки у постановці зразкового аматорського театру юного глядача Хотинського будинку народної творчості та дозвілля.
Детальніше...На правому березі Черемошу в мальовничому куточку Вижниччини розкинулося місто Вашківці. Ця місцина з давніх-давен славиться багатою палітрою народних звичаїв і традицій, які гідно підтримує та розвиває не одне покоління вашківчан. Воно й не дивно, адже цей регіон, чи не єдиний в краї, який знаходиться на порубіжжі унікальних етнографічних зон - Буковини, Покуття і Гуцульщини.
Вашківці - місто, знамените чудодійною Анинною горою, святкуванням Маланки або Вашківецької Переберії, яка має власних персонажів та унікальну історію розвитку. Тут цікаво відбуваються й храмові свята. У цей день на толоці збирається молодь, щоб «розвести данець». Перший танець «Верховинка», яким розпочинається храмове гуляння виконує «калфа» забави з дівчиною, яку він сам обирає. Усі, хто цікавиться мистецтвом вишивки не минають оселю-музей заслуженого майстра народної творчості України, легендарного художника-орнаменталіста Георгія Гараса.
Детальніше...Село Южинець - благословенний край у райському куточку Буковини. Гарні, дбайливі й талановиті люди живуть тут, серця яких сповнені любов’ю до народних надбань, серед яких чи не найбільшим скарбом вважається пісня народна. Природа обдарувала мешканців села чистими, дзвінкими голосами. Недарма люди жартома кажуть, що діти в Южинці народжуються не плачучи, а співаючи…
Серед талановитих сельчан, які по-особливому закохані у народну пісню - Ганна Зварич. Скільки вона їх переспівала - не злічити! Співала ще зовсім маленькою дівчинкою, співала, коли була школяркою, співала всюди, де їй доводилося жити і працювати. Свій найбільший скарб душі - пісню, вона дарувала та продовжує дарувати людям. Ганна Степанівна – ще й авторка не одного десятка пісень, в яких оспівує рідний край, красу природи, рідних їй людей, неньку Україну.
Детальніше...Життя театру часто порівнюють із життям людини. Як і людина, театр має свій «характер», плани та проблеми, минуле, сучасне і майбутнє. Коли розглядаєш світлини останніх вистав народного аматорського театру з Вижниці, здається, ніби він народився зовсім недавно: натхненні обличчя акторів, сміливі мізансцени та сценографія - все, що притаманне сучасному театру. Та виявляється за плечима колективу значний шлях. Народний аматорський театр будинку народної творчості та дозвілля Вижницької міської ради – це особливе явище в історії аматорського театрального мистецтва Буковини. Колектив - один з найдавніших і один з кращих аматорських театрів нашого краю.
Детальніше...