Рубрика «Мистецькі практики» спрямована на презентацію, популяризацію та підтримку кращих творчих здобутків аматорських художніх колективів області. Публікації, фото та відеоматеріали дадуть можливість не тільки розкрити багатогранну творчу діяльність різножанрових колективів, але й стимулювати її.

Нам Бог у колиску пісню поклав…

2Село Южинець - благословенний край у райському куточку Буковини. Гарні, дбайливі й талановиті люди живуть тут, серця яких сповнені любов’ю до народних надбань, серед яких чи не найбільшим скарбом вважається пісня народна. Природа обдарувала мешканців села чистими, дзвінкими голосами. Недарма люди жартома кажуть, що діти в Южинці народжуються не плачучи, а співаючи…

Серед талановитих сельчан, які по-особливому закохані у народну пісню - Ганна Зварич. Скільки вона їх переспівала - не злічити! Співала ще зовсім маленькою дівчинкою, співала, коли була школяркою, співала всюди, де їй доводилося жити і працювати. Свій найбільший скарб душі - пісню, вона дарувала та продовжує дарувати людям. Ганна Степанівна – ще й авторка не одного десятка пісень, в яких оспівує рідний край, красу природи, рідних їй людей, неньку Україну.

Детальніше...

Служителі Мельпомени з Вижниччини

37985304 986381658205896 4666893416381022208 nЖиття театру часто порівнюють із життям людини. Як і людина, театр має свій «характер», плани та проблеми, минуле, сучасне і майбутнє. Коли розглядаєш світлини останніх вистав народного аматорського театру з Вижниці, здається, ніби він народився зовсім недавно: натхненні обличчя акторів, сміливі мізансцени та сценографія - все, що притаманне сучасному театру. Та виявляється за плечима колективу значний шлях. Народний аматорський театр будинку народної творчості та дозвілля Вижницької міської ради – це особливе явище в історії аматорського театрального мистецтва Буковини. Колектив - один з найдавніших і один з кращих аматорських театрів нашого краю.

Детальніше...

У СЕРЦІ МУЗИКА ЗВУЧИТЬ

17Сторожинеччина - зелена перлина буковинського краю. Мальовничі краєвиди підгір’я Карпат додають регіону неповторної краси та самобутності у будь-яку пору року. Не меншою окрасою краю є люди – працьовиті, щирі, гостинні й талановиті, які бережуть традиції, гармонійно наповнюючи їх новим змістом. Саме такою людиною є Володимир Петрович Верстюк, музикант, композитор, керівник народного аматорського оркестру народних інструментів «Гроно калинове» Сторожинецького будинку національних культур Сторожинецької міської ради.

Детальніше...

Справжня майстерня творчості

SER 3731Зразковий аматорський хореографічний колектив «Крок вперед» Комунальної установи «Хотинський будинок народної творчості та дозвілля Хотинської міської ради, Хотинської ОТГ – це формат сучасного дитячого творчого простору, вільної самореалізації та самовираження.

Початком творчої діяльності колективу було створення у 2007 році, школяркою Вірою (тоді ще Цвентарною) при Хотинській загальноосвітній школі №1 дитячого хореографічного колективу сучасного танцю "Крок вперед", який налічував усього 12 учасників. Керуючи колективом, молода, енергійна, закохана у мистецтво танцю Віра Цвентарна була учасницею народного аматорського ансамблю танцю «Дністер» Хотинського РБНТД та заочно здобувала фахову освіту в Дрогобицькому державному педагогічному університеті ім. Івана Франка. Завдячуючи невтомній праці керівника та учасників, збагачувався репертуар колективу, зростала виконавська майстерність. У 2010 році за ініціативи директора Хотинського РБНТД Валерія Шестобуза "Крок вперед" продовжив свою діяльність на базі районного клубного закладу.

Детальніше...