«Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі…»

У Кельменецькій центральній районній бібліотеці відбулася година-реквієм, присвячена Дню Гідності та Свободи під назвою«Хто за свободу вийшов проти смерті, тому немає смерті на землі…». Бібліотекарі запросили на зустріч із молоддю людей, які творять сучасну історію України - координатора волонтерського руху в Кельменецькому районі Юрія Цуркана, учасника Революції Гідності Ярослав Чебана, учасників антитерористичної операції на Сході України Юрія Ковальчука та Анатолія Гебріна. Участь у заході також взяли керівник апарату Кельменецької райдержадміністрації Еліна Петіченко, начальник відділу культури Кельменецької райдержадміністрації Наталія Чепурняк, голова смт. Кельменців Сергій Буняк, а також представники засобів масової інформації.

Розпочалася година-реквієм з трансляції документального фільму «Небесна сотня». Ведучі - директор Кельменецької центральної бібліотечної системи Ніна Сливка та бібліотекарі Розалія Борденюк і Наталя Гергелійник ще раз нагадали усім присутнім, як все починалося - від мирних мітингів на Майдані Незалежності до жорстокого побиття студентів, перших смертей Героїв Небесної Сотні, до подій, що сколихнули увесь світ.

Про зародження волонтерського руху в районі, допомогу землякам на Сході України розповів його активний учасник, ветеран афганської війни Юрій Цуркан. Спогадами про атмосферу єднання та волі до перемоги, патріотизм, безстрашність та енергійність поділився учасник Революції Гідності Ярослав Чебан. Учасники бойових дій Юрій Ковальчук та Анатолій Гебрін пригадали свою службу в зоні проведення антитерористичної операції.

На завершення заходу прозвучали музичні вітання від фольклорного ансамблю «Оберіг» (керівник - Раїса Присакар) та Марії Матейцевої, студентки Кельменецького професійного ліцею. Бібліотечні працівники також презентували книжкову виставку «Україна незборима: герої буремного часу», матеріали якої відтворюють хроніку подій Революції Гідності.