Галерея пошани

У Вижницькому районі тривають творчі звіти закладів культури у рамках культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві»

8 листопада у рамках літературно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві» в Іспаському будинку народної творчості та дозвілля відбувся звітний концерт аматорів села.

Книжкова виставка творів Т.Г.Шевченка та виставка виробів майстрів декоративно-ужиткового мистецтва були оформлені у глядацькому залі СБНТД. Свято розпочалося з позивних, які зосередили увагу всіх присутніх на сцені. Виступ чоловічого народного аматорського хору з піснями на вірші Т. Г. Шевченка «Думи мої» та «Реве та стогне Дніпр широкий» ознаменував початок концертної програми.  

Словами І.Франка про Т.Г. Шевченка звернулася до глядачів Наталія Дарій, вчитель української мови та літератури Іспаської ЗОШ І-ІІІ ст. ім. М. Марфієвича. У своєму виступі Наталія Дарій розкрила роль великого митця у розвитку української мови. Свій вірш «Клятву Шевченкові» присвятила поетові мешканка с. Іспас Олена Швейко.

Стежинами життя Т.Г.Шевченка провели глядачів ведучі свята Дмитро Мазуряк та Юлія Бойчук. Вихованці ДНЗ «Берізка» подарували усім присутнім вокально-хореографічну композицію «Ой цвіте калина», а найстарші учасники художньої самодіяльності, члени клубу «Хризантеми» виконали пісню на вірші Т.Г.Шевченка «Тополя».

Шевченкові пісні у виконанні учасниць художньої самодіяльності Антоніни Кузик, Уляни Труфин та Олександри Денис перепліталися з його віршами, які читали Яна Любківська та Діана Юрійчук, а також танцями у виконанні вихованців Іспаської школи мистецтв під керівництвом Катерини Ткачук. Гарного настрою усім присутнім додала гумореска у виконанні Івана Мойсея.

Цього дня увесь зал доторкнувся серцем до Шевченківських творів, пройнявся їхнім духом, співав його солов’їні пісні.

10 листопада 2013 р. у приміщенні Карапчівського будинку народної творчості та дозвілля відбувся творчий звіт аматорів села у рамках районної культурно-мистецької акції «Буковинський вінок Кобзареві». Перед початком концерту, за допомогою керівника народної аматорської кіностудії «Черемош» Вижницького РБНТД Миколи Сушинського, відбувся перегляд телевізійної програми Першого Національного каналу «Фольк-мюзік», в якій брав участь фольклорний гурт Карапчівського СБНТД «Чорнобривці» (керівник колективу – Дмитро Зав’ялець. Після цього аматори представили цікаве та змістовне дійство, на якому свою творчість продемонстрували усі вікові категорії населення.

Під час свята вірші Тараса Шевченка прочитала Василина Сорокан. Фольклорна група «Чорнобривці» заспівала українські народні пісні, у тому числі й пісні на слова Тараса Шевченка. У виконанні Галини Колотило, Михайла Зав`яльця, Дмитра Зав’яльця прозвучали сучасні українські естрадні пісні.

Треба відмітити, що директор СБНТД Дмитро Зав’ялець активно залучає молодь села до творчої діяльності. Так, високий рівень виконавської майстерності на святі продемонстрував аматорський молодіжний оркестр народних інструментів, а віртуозна гра на акордеоні студента Чернівецького училища мистецтв ім. С. Воробкевича Михайла Зав’яльця зачарувала усіх присутніх.

Молодіжний чоловічий вокальний квартет виконанням української народної пісні «Чорні брови, карі очі» полонив усі жіночі серця в залі, а найменші учасники показали жартівливий танець «Карапузи» та веселий танець «Тік-так».

         Букет талантів Іспаса та Карапчева став гарним вплетенням у Буковинський вінок Кобзареві.