Новини

Творча лабораторія для аматорів

 

23 листопада 2011 року Учбово-методичний центр культури Буковини провів планову обласну творчу лабораторію керівників аматорських вокально-хорових колективів клубних закладів області.

 

Творча лабораторія для аматорів

Це - одна з основних форм навчально-виховної роботи, яка сприяє підвищенню фахового рівня. Було охоплено широке поле питань, зокрема щодо основних напрямків подальшого розвитку колективів даного жанру в області, про творчий рівень аматорських колективів в ході обласної атестації на предмет підтвердження звання «народний аматорський», а також підготовки колективів до ІІ-го обласного конкурсу аматорських вокальних ансамблів та виконавців малих форм «Пісенний краю, Буковино», VIII-го конкурсу аматорських хорових колективів імені С.Воробкевича, які будуть проводитись відповідно в грудні 2011р. та листопаді 2012р. Учасників лабораторії було ознайомлено з новими надходженнями нотної літератури сучасних українських композиторів, місцевих авторів.

Творча лабораторія для аматорів

Викладач-методист педагогічного коледжу ЧНУ ім.Ю.Федьковича Тарас Дмитрович Стінковий цікаво провів з учасниками лабораторії практичне заняття, зосередивши увагу на розспівуванні хору та вдосконаленні виконавської майстерності. З керівниками колективів розучувалися українські народні пісні: «Ой котився кубар», «Котилася зірка», «Ой піду я лугом», «Налетіли журавлі» в оброці М. Леонтовича.

Творча лабораторія для аматорів

Продовженням творчої лабораторії стало практичне заняття на базі камерного хору «Чернівіці» обласної філармонії. Художній керівник і диригент Надія Олександрівна Селезньова високопрофесійно показала роботу над вокально-хоровою технікою в співі a cappella, а саме в творах: Д.Бортнянського, К.Стеценка, П.Чайковського, буковинських авторів - В.Михайлюка, В.Івасюка, О.Чмут.

Творча лабораторія для аматорів

На завершення творчої лабораторії керівники аматорських колективів обмінялись досвідом роботи і висловили щиру подяку Т.Д.Стінковому, Н.О.Селезньовій за високопрофесійну практичну і методичну допомогу.

Методист вищої категорії

УМЦКБ

К.Фокіна