Є на землі країна Україна

Є на землі країна Україна21 листопада українці відзначають День Гідності та Свободи, адже в цей день вони продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи. З метою формування у молоді патріотичного почуття до своєї країни працівники Кельменецької центральної районної бібліотеки спільно з студентами професійного ліцею провели урок гідності «Є на землі країна Україна. Із серцем, що йменується Майдан». Захід відбувся для користувачів Інтернет-центру та молоді професійного ліцею.

 Кожен з присутніх схилив голову в жалобі, щоб вшанувати пам'ять Небесного українського братства: Героїв Небесної Сотні, Героїв АТО, які заради світлого майбутнього свого народу поклали на вівтар найдорожче що у них було – життя, залишивши в скорботі всю Україну.

 Ведучі – бібліотекарі Н. Гергелійник та М. Таран розповіли про героїчні та трагічні події на Майдані Незалежності у листопаді 2013–лютому 2014 років, які розбудили не тільки Україну, а й увесь світ.

 Почесний гість заходу Я. Чебан, учасник Революції Гідності, волонтер на прохання В. Дєдової розповів про своє перебування на Майдані, про солідарність, братерство і взаємоповагу між сотнями тисяч людей, які згуртувалися довкола спільної мети – життя у вільній країні. Ділився спогадами про поїздку у Київ з нагоди четвертої річниці Євромайдану, свої зустрічі з побратимами та виконав «Гімн молоді України».

 Про свою участь у Революції Гідності розповіла й присутня на заході журналіст А. Ткач-Вишня. Вірші-посвяти героям України читали студенти професійного ліцею, присутні переглянули відео-реквієми «Небесна Сотня», «Майдан – це воля», відеокліпи «Воїни світла» та «АТО».

 Бібліотекарі Н. Яковинчик та Н. Бабина провели бібліографічний огляд літератури «Майдан. Революція духу». Видання, представлені у першому розділі виставки, відтворюють історичні події зими 2013-2014 років, імена героїв Небесної Сотні та кращі світлини Революції Гідності. Другий розділ експозиції присвячений трагічним сторінкам війни на Сході України, долям звичайних українців, що опинилися у зоні бойових дій. На завершення заходу прозвучала патріотична «Пісня про Україну» у виконанні студентки професійного ліцею О. Кричун.

 21 листопада з нагоди відзначення четвертої річниці Дня Гідності і Свободи у будинку культури села Бабин відбулася патріотична година "Гідність і пам'ять". На цю зустріч були запрошені гості - учасники АТО родом з села Бабин, які згадували події, які їм довелося пережити. Хвилиною мовчання вшанували героїв, які загинули на війні. Учасники аматорських колективів села подарували музичні номери, а бібліотекарі презентували розгорнуту книжково-ілюстративну виставку "Україна на лінії вогню".Зі словами вдячності до присутніх звернувся сільський голова В. Григорошенко.