Викладачі поділилися досвідом власної роботи

              1 1Професійна майстерність і компетентність викладача полягає в умінні знаходити шляхи вирішення педагогічних потреб і проблем. Тому Буковинський центр культури і мистецтва спільно із викладачами художніх шкіл та художніх відділів шкіл мистецтв Чернівецької області упродовж навчального року проводять низку семінарів для підвищення професійної майстерності.

9 квітня відбувся черговий обласний семінар для викладачів мистецьких шкіл області на базі Художньої школи ім. Миколи Івасюка м. Чернівців, на тему: «Сучасні методи роботи викладача для підвищення рівня якості навчального процесу». У семінарі взялиучасть 54 викладачі, три з яких підготували доповідь згідно плану проведення семінару.

Під час роботи розглядалися наступні теми: «Інноваційні аспекти навчальної програми «Скульптура» базового підрівня» (доповідачка - викладачка Художньої школи ім. Миколи Івасюка м. Чернівців Анна Ангел), «Тернистий шлях до визнання, місцевого художника із Хотина Бориса Семеновича Курлікова» (доповідачка - викладачка Хотинської художньої школи Зоя Піхут) та «Програма образотворче мистецтво елементарного підрівня для двох років навчання. Удосконалення та уточнення з досвіду роботи» (доповідачка -викладачка Художньої школи ім. М. Івасюка м. Чернівців Іоанна Ягла-Готинчан).

Детальніше...

Підсумки обласного конкурсу «Музичний ерудит»

              1690604888735 bulletin27 березня відбулась обласна музично-теоретична олімпіада «Музичний ерудит» з сольфеджію серед учнів музичних шкіл і шкіл мистецтв.

Теоретична олімпіада «Музичний ерудит» містила декілька видів завдань, які дали змогу всебічно оцінити наявні знання, вміння та навички учасників. Першим завданням були тести, що включали теоретичні питання; далі - слуховий аналіз (лади, інтервали та акорди окремо) та акордова послідовність. Останнє завдання було письмове: побудова в тональності та від звуку інтервалів та акордів.
Загалом
всі учасники справилися з усіма видами завдань на досить високому рівні. Особливо успішними були тести та акордова послідовність. Деякі неточності були допущені у слуховому аналізі (інтервали з розв'язанням, акорди). З письмовою роботою учасники впоралися по-різному. Найбільше помилок було допущено у побудові акордів від звуку вгору та вниз, а також у побудові інтервалів та акордів від звуку з розв'язанням та визначенням тональностей.
Найкращими за загальними підсумками стали результати учасниць
конкурсу Таїсії Візітіу, учениці КБУ «Музична школа № 1 м. Чернівців» (клас старшої викладачки Анжели Мінтянської), Аліни Корнило та Надії Тимчук, учениць КБУ «Музична школа № 3 м. Чернівців» (клас викладачки-методистки Галини Венничук).

Журі визначило переможців «Музичного ерудиту»:

Детальніше...

Відбувся обласний конкурс "Грай, бандуро!"

1 122 березня відбувся обласний конкурс виконавської майстерності учнів відділів народних інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв по класу бандури. У конкурсі "Грай, бандуро!" взяли участь 49 учнів з 25 музичних шкіл та шкіл мистецтв області.

У І віковій категорії виступило 14 учасників, у ІІ віковій категорії – 19 учасниківа у ІІІ віковій категорії – 16 учасників.

Всі учні продемонстрували належний та досить високий рівень виконання. Особливо журі відзначило Вашківецьку школу мистецтв: у виконавців цікавий одяг, артистизм, відповідне оформлення авдиторії, якісні відеоматеріали.

Деяким викладачам необхідно звертати увагу на постановку та посадку корпусу тіла учнів, особливо у початкових класах, звернути увагу доцільно також на відповідність темпів у варіаціях, підбирати не заскладний супровід, дотримуватися балансу гри та співу, загалом - належно виконувати програмні вимоги.

Журі конкурсу акцентувало увагу й на однакових штрихах у всіх виконавців, на інтонації та динамічних відтінках, що, на жаль, відсутнє у виконанні багатьох учнів. 

Чимало схвальних відгуків від членів журі отримала учениця КБУ «Музична школа №1 м. Чернівців» Піліпосян Ельфріда, клас викладачки Галини Клічук, члени журі відзначили її високий професійний рівень, виконавські здібності та присудили гран-прі, переможниця буде запрошена для нагородження та виступу в гала концерті, який відбудеться 17 квітня о 16-й годині у залі Чернівецької обласної філармонії ім. Дмитра Гнатюка.

 Вітаємро переможців:

Детальніше...

Конкурс «Чарівні струни» зібрав талановитих

        1 13 квітня відбувся обласний конкурс виконавської майстерності учнів відділів струнно-смичкових інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв «Чарівні струни». У конкурсі взяли участь 67 учнів з 22 музичних шкіл та шкіл мистецтв області.

У І віковій категорії виступило 2 учасників, у ІІ віковій категорії –15 учасників, у ІІІ віковій категорії – 22 учасники, у IV віковій категорії – 17 учасників, а в V віковій категорії – 11 учасників. Майже всі виконавці на конкурсі продемонстрували високий професійний рівень майстерності.

Програми юних музикантів члени журі уважно прослухали, проаналізувавши успіхи та недопрацювання і учнів, і викладачів. Окремо відзначило журі фахову роботу концертмейстрів, що позитивно позначилося на якості виступів більшості конкурсантів. Особливо відрадно зазначити, що на конкурсі звучало багато яскравих творів українських композиторів, а це розширило репертуарні рамки, привнесло великі форми, складні композиції. Загалом програми учнів відповідали їхнім технічним навикам, і вони добре справлялися з великими та складними творами.

Як важливий підсумок конкурсу, учні зі шкіл мистецтв різних громад області володіють струнно-смичковими інструментами на достатньо професійному рівні, творчо розвиваються під час освітнього процесу, збагачуються новими знаннями та вміннями, вивчаючи музичну спадщину українських та зарубіжник композиторів.

Тож вітаємо переможців:

Детальніше...

Вітаємо переможців конкурсу «Весняні фанфари»

fanf27 та 28 березня відбувся обласний конкурс ансамблевої гри учнів відділів духових та ударних інструментів музичних шкіл та шкіл мистецтв «Весняні фанфари». У конкурсі взяли участь 75 учнів з 32 музичних шкіл та шкіл мистецтв області.

У І віковій категорії виступило 5 учасників, у ІІ віковій категорії – 23 учасники, і у ІІІ віковій категорії – 48 учасників.

Всі ансамблі продемонстрували належний рівень виконання. Через технічні причини відео деяких колективів не відкривалися, тому не всі учасники конкурсу були оцінені. Отже, необхідно перевіряти надісланий відеоматеріал та не змінювати його параметрів до закінчення конкурсу.

Деякі учасники виконували твори російських композиторів, які також не були оцінені. І цього разу знову виникла незрозуміла проблема: чому досі необхідно звертати увагу викладачів на підбір конкурсних творів.

Журі конкурсу звернуло також увагу на однорідність ансамблів, однакові штрихи у всіх виконавців, інтонація та динамічні відтінки, на жаль, відсутні у більшості колективів. Були випадки й невдалих перекладень для духових інструментів. Деякі ансамблі не мали в репертуарі творів українських композиторів, хоча в положенні конкурсу чітко прописано, що один твір має бути українського композитора.

Траплялося й те, що одні й ті ж учні брали участь у різних ансамблях, хоча в положенні конкурсу також чітко прописано, учасник ансамблю має право брати участь лише в одному колективі.

Багато схвальних відгуків члени журі висловили що до виступу ансамблю «Тріо трубачів» у складі Івана Гаврилюка, Іллі Кагаловського та Костянтина Шевкуна, учнів КБУ «Музична школа №4 м. Чернівців», клас старшого викладача Дмитра Гаврилюка, які отримали гран-прі у ІІІ віковій категорії та були рекомендовані членами журі до виступу у Чернівецькій обласній філармонії ім. Д. Гнатюка на концерті переможців обласних конкурсів виконавської майстерності.

 Вітаємо переможців!

Детальніше...