Відбулося засідання ради директорів мистецьких шкіл області

1_119 червня у Чернівецькій ОВА відбулося засідання ради директорів мистецьких шкіл області. З вітальним словом до присутніх звернулися начальниця управління культури Чернівецької ОВА Олена Боднар, а також голова ради директорів Руслан Гнатчук. Під час засідання були розглянуті важливі питання. Про аналіз якості виконання основних навчально-методичних заходів говорив директор БЦКМ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк. Він детально охарактеризував роботу та мистецькі заходи навчально-методичного відділу БЦКМ та проаналізував статистичні дані по мистецьких школах області.

Детальніше...

Юні й талановиті художники Буковини

1_1Мистецтво – це власний і неповторний світ окремої особистості, дитини або дорослого, які відтворюють своє бачення. Немає такої людини, яка б від свого народження не тримала в руках олівця, нехай навіть звичайнісінького. Примітивний малюнок із ліній, крапок… але все ж, це особисте бачення і його матеріальне відтворення. Але є чимало людей, які свідомо присвячують усе життя творчості. Діти, які прагнуть удосконалюватися і малювати професійно, радо приходять до мистецьких шкіл.

На Буковині працюють 55 закладів спеціалізованої мистецької освіти, які надають початкову мистецьку освіту і належать до закладів освіти у сфері культури. І загального числа 25 мають напрям образотворчого мистецтва. Там учні опановують навчальні програми: «Рисунок», «Живопис», «Композиція», «Скульптура», а також початковий курс історії образотворчого мистецтва та архітектури. Відповідно до положення про мистецьку школу, заклади організовують освітній процес за освітніми програмами елементарного, середнього (базового) та/або поглибленого підрівнів початкової мистецької освіти і за загальним мистецьким та/або початковим професійним спрямуваннями. Початкову мистецьку освіту можна здобувати одночасно із здобуттям дошкільної, повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а також незалежно від здобуття рівня освіти.

Детальніше...

Семінар-практикум Володимира Рунчака

run22 травня у великій залі Чернівецького обласного коледжу мистецтв ім. С. Воробкевича відбувся семінар-практикум для викладачів по класу баяна, акордеону музичних шкіл та шкіл мистецтв області. Спікер - Володимир Рунчак, член Національної спілки композиторів України, відповідальний секретар Київської міської організації Національної спілки композиторів України. Його твори неодноразово виконували на міжнародних фестивалях у Великій Британії, Німеччині, Хорватії, Угорщині, Чехії. Володимир Рунчак – яскравий представник українського музичного акціонізму.

Детальніше...

Обмін педагогічним досвідом

1_7Одна із важливих складових роботи викладача мистецької школи - обмін досвідом. У педагога, а особливо молодого, з невеликою базою практичного досвіду роботи, досить часто виникає запитання, які форми і методи роботи застосовувати при проведенні занять із учнями? Саме для цього упродовж навчального року методисти навчально-методичного відділу мистецьких закладів та підвищення кваліфікації працівників культури БЦКМ спільно із викладачами мистецьких шкіл області та запрошеними лекторами проводять обласні семінари, вебінари, творчі лабораторії.Під час таких заходів й відбувається обмін досвідом роботи, підвищується рівень викладацької майстерності.

Детальніше...

Справжнє свято музики у Чернівцях

1_58 травня у музичній школи № 1 м. Чернівців відбулася творча зустріч з інструментальним тріо «ЦимБанДо», в складі якого викладачі кафедри народних інструментів Харківської державної академії культури. Назва виникла з перших літер інструментів, на яких грають учасники колективу: ЦИМбали (Олександра Савицька), БАНдура (Надія Мельник), Домра, кобза-контрабас (Костянтин Хітушко). Це було справжнє свято музики.

Детальніше...