«Від майстра учневі»

З метою збагачення знань про мистецтво рідного краю у Виженській ЗОШ І-ІІ ст. відбулася зустріч із заслуженим майстром народного мистецтва України, членом НСМНМУ, завідувачем кафедри декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича Дмитром Куриком. У невимушеній та дружній атмосфері учні познайомилися з творчістю майстра. Дмитро Миколайович щиро ділився своїм досвідом, розповідав про народне мистецтво Вижниччини та важливість збереження мистецьких традицій рідного краю.

Творчість майстрів народного мистецтва не тільки виховує у дітей естетичний смак, але й формує високі духовні потреби, почуття патріотизму, національної гордості та людяності.

***

Заслужений майстер народного мистецтва України Дмитро Миколайович Курик народився 25 жовтня 1952 року у м. Вашківці Вижницького району. Закінчив Вижницьке училище прикладного мистецтва та Одеський педагогічний інститут ім. К.Ушинського. Основні творчі роботи виконує у техніках «сухої різьби» та інкрустації. Член НСМНМУ з 1992 року, лауреат обласної літературно - мистецької премії ім. Г. Гараса.

З 2004 р. – завідувач кафедри декоративно-прикладного мистецтва ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Неодноразовий учасник регіональних, обласних та всеукраїнських виставок. За роки наполегливої творчої праці митець виготовив більше 100 робіт. Багато з них поповнили фонди музеїв України та знаходяться у приватних колекціях.

Галина БЕНЬКО,

член Національної спілки

майcтрів народного мистецтва України,

керівник гуртка народної творчості,

вчитель Виженської школи І-ІІ ст.