Українська фортепіанна музика в часі і просторі

        1 1Днями в приміщенні Новоселицької музичної школи імені М.Мозгового відбувся концерт «Українська фортепіанна музика в часі і просторі» за участі учнів фортепіанних відділів Прутського територіального методичного об’єднання.

Українська музика в своїй багатогранності звучить не лише в Україні , а й далеко за її межами. Вона продовжує розвиватись в народному та професійному прояві. В рамках концерту звучали твори українських композиторів-класиків ХІХ-ХХ століття та сучасних українських композиторів. В концертній програмі твори виконували солісти-інструменталісти, фортепіанні дуети, а юні піаністи виступили в ролі концертмейстерів.

Загалом в творчому заході взяли участь вихованці Новоселицької музичної школи імені М.Мозгового», Герцаївської музичної школи імені Чепріана Порумбеску, Подвірненської школи мистецтв, Горбівської музичної школи, Костичанівської музичної школи.

Наприкінці заходу батьки юних виконавців звернулися до викладачів та подякували за неоціненну працю, підтримку та розвиток творчих здібностей учнів.

Поринувши у подорож простором української фортепіанної музики всі причетні до імпрези вкотре сповнились почуттям любові до української культури і гордістю, що кожен з нас УКРАЇНЕЦЬ.

Майстер-клас із розпису на склі

1_5

З нагоди 567-ї річниці від дня першої письмової згадки про славну Новоселицю за підтримки Новоселицької міської ради і ГО "Український Народний Дім" викладачі Новоселицької художньої школи провели майстер-клас із розпису на склі. З технікою нанесення зображення на скло мали можливість ознайомитися всі охочі. Це - один з найдавніших українських народних промислів.

Учні художньої школи створювали мерцішори

1_4Учні Новоселицької художньої школи долучилися до проведення весняного свята «Мерцішор», яке відбулося у будинку культури м. Новоселиці. Мерцішор (молд./рум. Mărțișor) — традиційне свято зустрічі весни в Молдові та Румунії, яке святкується 1 березня. В цей день прийнято дарувати бутоньєрки у вигляді квіточок із білих та червоних ниток. Ця прикраса також має назву «мерцішор», до виготовлення якої долучилися учні художньої школи.

Засідання Прутського методичного об’єднання

IMG-a7cadf50e9411b23d7de9e9e090b7124-V29 вересня у концертному залі Костичанівської музичної школи ванчиковецької сільської ради відбулося засідання Прутського методичного об’єднання викладачів духового відділу. У роботі засідання взяли участь викладачі Новоселицької музичної школи ім. М. Мозгового, Костичанівської, Подвірненської та Горбівської музичних шкіл.

Розпочалося засідання яскравим уроком-концертом старшого викладача В. Каптар. Тема уроку: «Вдалий підбір репертуару та музично-виховне значення гри в ансамблі та оркестрі, як вагомий стимул для творчого і технічного розвитку учнів-духовиків». У виконанні ансамблю прозвучали твори «Угорський танець» Й .Брамса, «Аллегро» Л. ван Бетховена, «Піцикато» О. Глазунова.

Творчий ювілей «Церенкуци»

img2Вчора у Новоселицькому будинку культури відбувся ювілейний концерт народного аматорського фольклорного колективу «Церенкуца».

За 10 років своєї творчої діяльності цей самобутній колектив з славних Маршинців презентував своє неповторне мистецтво не лише в Україні, а й за кордоном. Неодноразово завойовував високі місця у різноманітних конкурсах, здобув високу повагу серед колег та полонив серця простих глядачів.

Привітати народний аматорський фольклорний колектив «Церенкуца» прийшло чимало шанувальників їх пісенно-народної творчості. На святі було багато квітів, пам’ятних подарунків, щирих побажань, а ще – запальних пісень і танців від колег з інших художніх колективів.

До привітань долучився очільник Буковинського центру культури і мистецтва, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, який наголосив, що колектив презентує свій творчий доробок, в основі якого кращі фольклорні зразки традиційної культури на надвисокому рівня, а пісня – це душа українського народу, безцінна культурна спадщина, яку ми маємо берегти»