У Вижниці відкрили символічний знак всесвітньовідомому живописцю, скульптору Темістоклю Вірсті

Символічний знак всесвітньовідомому художнику, скульптору, архітектору Темістоклю Вірсті відкрили у місті Вижниця. Освятив знак настоятель Свято-Михайлівської церкви отець Михайло.

Звертаючись до присутніх Вижницький міський голова Олексій Чепіль зауважив, що у червні 2011 року сесією Вижницької міської ради було прийнято рішення про присвоєння площі в центральній частині міста імені Темістокля Вірсти. На відкриття завітала дружина митця Орися. Вона висловила вдячність Олексію Чепілю та директору Вижницької художньої школи Володимиру Ворончаку за ініціативу та встановлення символічного знака.

Голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук зауважив: «Приємно усвідомлювати, що ми є земляками такої світлої людини. Ми любимо, шануємо його та дуже хочемо бачити на Вижниччині».

***

Темістокль Вірста народився в селі Іспас Вижницького району. Тут пройшли роки його дитинства та юності. В 40-х роках ХХ ст. сім’я Вірсти була змушена емігрувати до Румунії, а пізніше до Югославії та Італії. І тільки в 50-х роках Темістоклю Вірсті пощастило опинитися у місті митців – Парижі.

Він - один із зачинателів нового напряму в історії модернізму другої половини XX століття. Автор численних абстрактних композицій, що відзначаються яскравим колоритом. Мав персональні виставки у Парижі, Копенгагені, Брюсселі, Детройті, Едмонтоні, Монреалі, Нью-Йорку, Філадельфії, Чикаго та в Україні. Серед численних нагород митця - срібна медаль Товариства «Мистецтво, наука, література» (Париж, 1968). 15 жовтня Темістоклю Вірсті виповнилося 93 роки.

 

Анна ВАТАМАНЮК,

провідний методист Вижницького РБНТД