АНТОНЮК ЮРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ

AntonukМайстер народної вишивки, атестований Національною спілкою майстрів народного мистецтва України «народним майстром» (2016).

Народився 6 травня 1997 року в селі Красноставці Снятинського району Івано-Франківської області.

З дитинства Юрій Антонюк захоплюється вишиванням, яке перейняв від матері. Фактично з восьми років майстер не покидає займатися улюбленою справою.

У 2012 році вступив у Вище професійне училище №3 м. Чернівців, де здобув диплом кравця -закрійника та водночас продовжував удосконалювати свої вміння у вишивці, поступово опановуючи нові техніки вишивання. Своїм наставником Юрій Антонюк вважає заслуженого майстра народної творчості України, майстра народної вишивки Михайла Григоровича Покиданця, знайомство з яким стало знаковим у житті молодого майстра.

Нині Юрій Антонюк багато працює, втілює творчі задуми в реальність. Популяризує народні зразки вишивки Покуття і Буковини, вивчає візерунки буковинського орнаменталіста Георгія Гараса, який своєю творчістю надихнув майстра на виготовлення колекції чоловічих краваток, краваток-метеликів.

Юрій Антонюк - активний учасник культурно-мистецького життя краю та через кожні два роки презентує свої роботи на персональних виставках.

Детальніше...

БАЛАНЕЦЬКИЙ ЯРОСЛАВ ТИТОВИЧ

balaneckyj

Майстер народного малярства, атестований Національною спілкою майстрів народного мистецтва України «народним майстром» (2015).

 Народився 25 квітня 1955 року в селі Кліводин Кіцманського району Чернівецької області.

 Спеціальної фахової освіти майстер не має, однак від народження тонко відчуває гру барв, їхні найменші відтінки й переливи, а також композицію твору і розуміння сюжетної лінії. У юні роки познайомився з професійними майстрами пензля, які дали чимало фахових уроків молодому художнику. Майстер віддає перевагу зображенню буковинської природи, а також створює сюжетні композиції. Найбільше захоплюють митця різноманітні явища природи, які він майстерно відтворює на полотні («Захід сонця», «Ранковий туман», «На світанку», «Зима у лісі», «Літній дощ» тощо) та особливо залюблений у стихію води, бо пейзажі, де зображена річка Прут по-особливо проймають та одухотворюють. Все життя Ярослав Баланецький працював художником-оформлювачем.

Детальніше...

БЕЖЕНАР АЛЬОНА ІВАНІВНА

bejenarAМайстриня писанкарства, іконопису на склі, народного малярства, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2023), лауреатка стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2016, 2017), молодих письменників і митців у сфері образотворчого мистецтва (2019) та стипендії імені В. М. Гагенмейстера для кращих студентів педагогічного факультету кафедри образотворчого, декоративно-прикладного та реставрації творів мистецтва Кам'янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка (2009), художниця, педагог, мистецтвознавець.

Народилася 9 грудня 1989 р. в с.м.т. Закупне Чемеровецького району Хмельницької області. Закінчила Кам'янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка. Працювала викладачем рисунку та живопису у Чернівецькому політехнічному коледжі. З 2017 року працювала майстром виробничого навчання у Вищому професійному художньому училищі №5 м. Чернівці, а нині - методист з вивчення світоглядних практик, традицій та обрядів відділу дослідження та популяризації традиційної культури у Буковинському центрі культури і мистецтва.

Альона Іванівна досліджує розпис ікони на склі та створила серію авторських робіт.Буковинські образи малює за зразками давніх ікон. Роботи художниці відзначаються оригінальністю, оскільки мають дещо відмінні риси від автентичних образів: чіткий графічний контур, площинне трактування форми, локальну композицію, спрощеність у побудові рисунку, правильні пропорції фігур святих, повітряну перспективу, яскраву палітру кольорів, тінювання прямими та хвилеподібними лініями, багате декорування рослинним орнаментом, легку деталізацію одягу, творчу подачу іконографії святих, моделювання ликів святих з тонким психологізмом, дотримання православного канону письма з притаманними йому символами, жестами та атрибутами.

Детальніше...

БЕЖЕНАР ВАСИЛЬ ІЛЛІЧ

bejenarVМайстер писанкарства, витинанки, художньої кераміки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2023), лауреат стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2016, 2018), художник, педагог, мистецтвознавець.

Народився 1 липня 1986 року в с. Нелипівці Кельменецького району Чернівецької області.

Закінчив Вище професійне художнє училище №5 м. Чернівці, де здобув дві спеціальності «Виробник художніх виробів з кераміки» та «Дизайн середовища». Закінчив ВНЗ «Інститут реклами» м. Київ за спеціальністю «Дизайн» та Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво».

Працював у Нелиповецькому навчально-виховному комплексі керівником гуртка «Художня кераміка» та вчителем «Образотворчого мистецтва» і «Креслення» у Кельменецькій художній школі. З 2014 р. працює методистом методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів у Буковинському центрі культури і мистецтва.

У творчості майстра переважають декоративні скульптури та дрібна пластика, виконані в етнічному стилі (скульптури українок, баранці, свистунці, лампадки, підсвічники та теракотові керамічні панно). Улюблені теми для настінних композицій - соняхи, маки, жоржини, мальви, півонії, лілії тощо.

Василь Ілліч займається призабутою давньою технікою витинанки. У його роботах простежується метафоричність мислення та звертання до глибинних шарів світосприйняття. Вирізняються вони лаконічністю, вишуканістю, ритмічною структурою та узагальненою стилізацією.

Детальніше...

БЕРЕЗОВСЬКА НАТАЛІЯ ІВАНІВНА

berezovskaМайстриня художньої вишивки, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2023).

Народилася 1 січня 1985 року в с.Оршівці Кіцманського району Чернівецької області. Після закінчення середньої школи, навчалася у Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, опановуючи художню вишивку та моделювання одягу. Здобувши вищу освіту, працювала художником-живописцем ексклюзивних керамічних виробів.

З 2010 року працювала викладачем художньої культури та образотворчого мистецтва у педагогічному коледжі Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. На даний час викладач рисунку та живопису у Чернівецькому фаховому коледжі технологій та дизайну.

Ще зі шкільних років Наталія Березовська захоплюється вишивкою, а зі студентських – вивчає та досліджує народні строї різних регіонів України. У своїх роботах відтворює найдавніші техніки та прийоми вишивання, застосовуючи їх як в народному, так і в сучасному одязі. Майстриня не лише сама підтримує та зберігає культурні традиції минулого, а й передає їх молодому поколінню.

Детальніше...