АНТОНЮК ЮРІЙ ЯРОСЛАВОВИЧ

AntonukМайстер народної вишивки, атестований Національною спілкою майстрів народного мистецтва України «народним майстром» (2016).

Народився 6 травня 1997 року в селі Красноставці Снятинського району Івано-Франківської області.

З дитинства Юрій Антонюк захоплюється вишиванням, яке перейняв від матері. Фактично з восьми років майстер не покидає займатися улюбленою справою.

У 2012 році вступив у Вище професійне училище №3 м. Чернівців, де здобув диплом кравця -закрійника та водночас продовжував удосконалювати свої вміння у вишивці, поступово опановуючи нові техніки вишивання. Своїм наставником Юрій Антонюк вважає заслуженого майстра народної творчості України, майстра народної вишивки Михайла Григоровича Покиданця, знайомство з яким стало знаковим у житті молодого майстра.

Нині Юрій Антонюк багато працює, втілює творчі задуми в реальність. Популяризує народні зразки вишивки Покуття і Буковини, вивчає візерунки буковинського орнаменталіста Георгія Гараса, який своєю творчістю надихнув майстра на виготовлення колекції чоловічих краваток, краваток-метеликів.

Юрій Антонюк - активний учасник культурно-мистецького життя краю та через кожні два роки презентує свої роботи на персональних виставках.

Детальніше...

БАЛАНЕЦЬКИЙ ЯРОСЛАВ ТИТОВИЧ

balaneckyj

Майстер народного малярства, атестований Національною спілкою майстрів народного мистецтва України «народним майстром» (2015).

 Народився 25 квітня 1955 року в селі Кліводин Кіцманського району Чернівецької області.

 Спеціальної фахової освіти майстер не має, однак від народження тонко відчуває гру барв, їхні найменші відтінки й переливи, а також композицію твору і розуміння сюжетної лінії. У юні роки познайомився з професійними майстрами пензля, які дали чимало фахових уроків молодому художнику. Майстер віддає перевагу зображенню буковинської природи, а також створює сюжетні композиції. Найбільше захоплюють митця різноманітні явища природи, які він майстерно відтворює на полотні («Захід сонця», «Ранковий туман», «На світанку», «Зима у лісі», «Літній дощ» тощо) та особливо залюблений у стихію води, бо пейзажі, де зображена річка Прут по-особливо проймають та одухотворюють. Все життя Ярослав Баланецький працював художником-оформлювачем.

Детальніше...

БЕРЕЗОВСЬКА НАТАЛІЯ ІВАНІВНА

berezovskaМайстриня художньої вишивки, атестована Національною спілкою майстрів народного мистецтва України «народним майстром» (2015).

Народилася 1 січня 1985 року в с.Оршівці Кіцманського району Чернівецької області. Після закінчення середньої школи, навчалася у Косівському інституті декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв, опановуючи художню вишивку та моделювання одягу. Здобувши вищу освіту, працювала художником-живописцем ексклюзивних керамічних виробів.

З 2010 року працює викладачем художньої культури та образотворчого мистецтва у педагогічному коледжі Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича.

Ще зі шкільних років Наталія Березовська захоплюється вишивкою, а зі студентських – вивчає та досліджує народні строї різних регіонів України. У своїх роботах відтворює найдавніші техніки та прийоми вишивання, застосовуючи їх як в народному, так і в сучасному одязі. Майстриня не лише сама підтримує та зберігає культурні традиції минулого, а й передає їх молодому поколінню.

Детальніше...

БОГОПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ

bohopolskyjМайстер народного гончарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2015).

Народився 13 лютого 1961 року у   м. Калуга (Росія).

Закінчивши Чернівецьку загальноосвітню школу №33, продовжив навчання у Вищому професійному художньому училищі №5 м.Чернівців, де отримав кваліфікацію наладчика технологічного обладнання напівпровідникового виробництва.

З 1990 року Сергій Богопольський займається гончарством та керамікою, тому захоплення цим жанром традиційною народної культури для митця – це найвеличніша муза і любов на все життя.

З 2010 року майстер очолює гурток «Художня кераміка» Чернівецького міського палацу дітей та юнацтва.

У доробку Сергія Богопольського різноманітні вироби: кухлі, горщики, тарелі, підсвічники, музичні інструменти, античні амфори, екзотичні африканські форми. Вивчає прадавні культури, відтворює керамічні форми трипільської культури. Він постійний учасник багатьох міжнародних, всеукраїнських й персональних виставок, симпозіумів, ярмарків.

Детальніше...

ВІЗНЮК ЄВДОКІЯ ДМИТРІВНА

viznukМайстриня народноготкацтва, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (2006), лауреат обласної премії імені Георгія Гараса за збереження, відродження та розвиток народного мистецтва Буковини (2010).

Народилася 1 жовтня 1959 р. в с. Кам’янка Глибоцького району. Любов до мистецтва Євдокії Дмитрівні прививала бабуся, яка майстерно володіла ремеслом ткацтва та вишивки. З 10 років майстриня навчилася прясти, сукати цівки, набирати нить, вишивати мережки, малювати картини на склі та полотні.

Після закінчення школи Євдокія Візнюк навчалася в Чернівецькому професійно-технічному кулінарному училищі. Згодом працювала в об’єднанні громадського харчування, однак любов до мистецтва усе ж переважила, оскільки в родині з покоління в покоління передавалися традиції рукоділля.

Упродовж 17 років, працюючи методистом в Будинку творчості дітей та молоді смт Глибоки, майстриня прививала дітям любов до прекрасного, вчила вишивати й ткати, а також виготовляти дивовижні квіти з бісеру, відродила популярне ткацтво білим по білому.

Детальніше...