Янголи Небесної Сотні

IMG 0647З 8 по 13 лютого у Чернівецькій музичній школі №2 в рамках акції "Ангели пам'яті" відбувалися уроки з учнями молодших класів. Ці уроки були присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Викладачі відділу музично-теоретичних дисциплін Олена Труфин, Наталія Новаковська, Мирослава Мацько розповідали про події Революції Гідності та запропонували вшанувати пам'ять загиблих хвилиною мовчання, а також власноруч створити янголів на їхню честь. Під час одного з уроків діти виявили бажання прочитати молитву "Отче наш". Приємно відзначити обізнаність учнів про події, що відбувалися у лютому 2014 року. Діти гарно доповнювали розповіді викладачів.

«Мати апостолів» у Чернівцях

апостоли всіЗакритий допрем'єрний показ військової драми "Мати Апостолів" режисера Зази Буадзе від студії "Золоте руно" відбувся у VIP кіноклубі Red.

Організатором показу виступила "Спілка Жінок Буковини", яка, зокрема, опікується сім'ями, котрі втратили рідних - батьків, синів у війні на Сході України.

CПОГЛЯДАЙТЕ РАЗОМ ЗІ МНОЮ!

сергій таріль«Cпоглядайте разом зі мною!» закликав на відкритті своєї персональної виставки майстер народного гончарства, член НСМНМУ Сергій Богопольський.

Сучасна галерея на Університетській, 11, де розгорнуто цікаву експозицію, - етапна. Вона підсумовує творчі пошуки майстра за тридцять років, відколи Сергій Богопольський займається гончарством та керамікою. Від шанобливого опанування жанром традиційною народної культури до захопливих пошуків нових форм, засобів виразності в експериментах у кольорі, багатофункціональному призначенні виробів (коли, наприклад, керамічна пластика слугує і вазою, і підсвічником).

«ВІД ЗЕМЛІ - ДО СОНЦЯ» - 2020

я усі найкраще2Всеукраїнська трієнале сучасного декоративно-ужиткового мистецтва чекає на поціновувачів у центрі культури «Вернісаж».

Майже дев’яносто митців розкрили провідну тему цьогорічної виставки – «Дерево роду семи поколінь». Від коренів національної традиції – до висот модерного втілення образних сенсів у ткацтві, кераміці, вишивці, витинанці, художній обробці металу, декоративному текстилі, різьбярстві…

Ідея «Від землі – до сонця», яку запропонувала членкиня НСМНМУ та НСХУ Ганна Кривобок, лягла в благодатний ґрунт багатих буковинських традицій декоративно-ужиткового мистецтва. Тому з кожною наступною сторінкою цей проєкт розкривається все новими гранями – як окремих регіонів України, так і конкретних особистостей. Ця експозиція наглядно ілюструє наскільки динамічним і пластичним є декоративно-ужиткове мистецтво. У засвоєнні нових технік і технологій, нових матеріалів та нестандартних прийомів художньої виразності.

Презентація творчого каталогу скульптора Володимира Гамаля відбулася у Садгорі

IMG 1685Саме на храмове свято Різдва Пресвятої Богородиці у Рогізній відомий буковинський скульптор Володимир Гамаль презентував свій творчий каталог. Прогулюючись вулицями нашого древнього міста, навіть чернівчани не завжди замислюються, хто створив ті чи інші монументальні скульптури, чи взагалі живий їхній автор. Між тим монументальне мистецтво буковинського краю вже важко уявити без постаті Володимира Гамаля. За словами професора Романа Яціва саме «непоказний інтелектуалізм став складовою творчого методу цього митця». Навчаючись в Естонському державному художньому інституті Володимир Ілліч зміг через дотичність до іноетнічного мистецького досвіду глибше осягнути національну культурну традицію.