ДОЛЕНОСНІ «МАМИ» МАРІЇ МАТІОС У ЧЕРНІВЦЯХ

1 9 Драма на шість дій, трагедія на одне життя. Нова книжка Марії Матіос «Мами», яка зовсім нещодавно побачила світ у видавництві «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», встигла стати лідером читацьких вподобань, бо центральна тема зображення – материнська любов і повість (чи роман?) про непоправну втрату.

«СХОВАНЕ МИСТЕЦТВО» ДІАНИ КЛОЧКО У ЧЕРНІВЦЯХ

1 1Мистецтво, яке з певних причин замовчуване, заборонене, привласнене – це особливо складна тема в історії нашої культури. І саме вона стала центральною на мистецтвознавчій імпрезі, котра відбулася в рамках ІІІ книжкового фестивалю «БукФест». Так, 18 жовтня у Центрі культури «Вернісаж» презентували книжку Діани Клочко «Сховане мистецтво».

Історія одного оркестру

               1 6У новому навчальному році на учнів загальноосвітніх шкіл нашого міста та області очікує цікава зустріч з віртуозними музикантами ансамблю народної музики «Плай» під керівництвом заслуженого артиста України Миколи ГАКМАНА.
Пізнавальна «МУЗИЧНА ІСТОРІІЯ ОДНОГО ОРКЕСТРУ», яку вам представлять заслужені артисти України Марічка Фантух та Олена Урсуляк, перенесе у фантастичний світ справжніх народних інструментів.

МУЗИЧНА ІСТОРІІЯ ОДНОГО ОРКЕСТРУ

           1 6 У новому навчальному році на учнів загальноосвітніх шкіл нашого міста та області очікує цікава зустріч з віртуозними музикантами ансамблю народної музики «Плай» під керівництвом заслуженого артиста України Миколи ГАКМАНА.
Пізнавальна «МУЗИЧНА ІСТОРІІЯ ОДНОГО ОРКЕСТРУ», яку вам представлять заслужені артисти України Марічка Фантух та Олена Урсуляк, перенесе у фантастичний світ справжніх народних інструментів.

Чернівецька команда на «Буковинських зустрічах»

46e1e-DSC 5422Прийшла пора підвести риску під польською частиною 34 Міжнародного фольклорного фестиваль «Буковинські зустрічі», що проходить у місті Ястровʼє  ще з 1989 року. З року в рік аматорські колективи, фольклорно-етнографічні гурти, фольклорні колективи, усі небайдужі до збереження, примноження й популяризації славних традицій та обрядів Буковини, збираються, щоб відчути дух єднання, взаєморозуміння та гармонії. 

У зв’язку із вторгненням окупантів на територію України мистецька презентація колективів проходила дещо по-іншому, із гірким присмаком. Проте обов’язково з вірою в наших відважних захисників, в довгоочікувану Перемогу України. Незважаючи на те, що виступи відбувалися щодня і на різних локаціях, кожен вихід на сцену команди з Чернівців захоплював і дивував розмаїттям мелодій і щирих віншувань, вражав неперевершеними костюмами, майстерним виконанням традиційної та сучасної української хореографії,  купальський та обрядових піснеспівів.