Творча делегація з Чернівців на престижному Міжнародному фестивалі

photo 2022-09-15 13-51-33На запрошення Регіонального центру культури в м. Піла (Республіка Польща), згідно протоколу Угоди про проведення ХХХІІІ Міжнародного фольклорного фестивалю «Буковинські зустрічі» в Польщі, Україні, Румунії, Угорщині творча делегація з Чернівців взяла участь в польській частині фестивалю, яка відбулася з 14 по 19 вересня в містах Ястров’є та Піла.

Чернівецькі танцюристи презентували на європейській сцені хореографічні композиції «Ми з України», «Буковинське гуляння», «Привітальний», «Буковинська сюїта». З перших нот всесвітньовідомої української пісні «Ой, у лузі червона калина», яку виконала солістка Наталія Андрієш стало зрозуміло - випадкових людей на фестивалі немає. Глядачі підспівували кожен куплет, а через їхню бурхливу реакцію та щирі сльози на пісню «Одна калина» виконавцям довелося витримати паузу.

Народні майстрині допомагають ЗСУ

1 328 серпня на вулиці О. Кобилянської у Чернівцях відбулася благодійна мистецька акція-концерт «Горнусь до тебе, Україно». Організатори акції - Чернівецька ОВА, Чернівецька міська рада, благодійний фонд заслуженої артистки України Ірини Стиць та громадське формування «Буковинська народна комендатура».

У концерті взяли участь відомі виконавці - народні артисти України Павло Дворський, Василь Данилюк, Іван Дерда, заслужена артистка України Ірина Стиць, заслужені артисти України Павло та Петро Приймаки, В’ячеслав Дворський, вихованці вокальної студія «Зорепад», інноваційної школи розвитку Надії Молчанової «Star School» та інші.

На Буковині вручили найвищу освітянську нагороду

1 38 серпня у Чернівцях відбулося відзначення 188-ї річниці від дня народження освітянина, просвітянина, зачинателя українського національного відродження на Буковині, письменника та редактора Юрія Федьковича. З цієї нагоди відбулося урочисте покладання квітів до його пам’ятника та вручення премії. І нам дуже приємно, що однією з почесних лауреатів є методистка Буковинського центру культури і мистецтва, авторка рецензій та оглядів рубрики «Друковане слово», кандидатка філологічних наук Ольга Меленчук.

Нагадаємо, премія імені Юрія Федьковича – найвища освітянська нагорода. Вона була заснована у 1994 році.

Високу нагороду лауреатам вручала очільниця Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, знана письменниця Віра Китайгородська.

Заходи для діток переселенців

maxresdefaultЗ 4 по 6 березня в центрі культури «Вернісаж» м. Чернівців (вул. О. Кобилянської, 53) відбудеться низка заходів мистецьких шкіл міста для діток переселенців.

Вони зможуть відвідати:

4 березня – урок-лекцію «Лялька-мотанка», дитячу оперу-виставу «Коза- Дереза» та ознайомитися з народними музичними інструментами. Початок о 13.00;

5 березня – презентація музичного проекту «Чернівці мого дитинства», пізнавальна лекція «Україна у звуках. Забуті традиційні музичні інструменти». Початок о 12.00

6 березня – патріотична програма викладачів школи на підтримку переселенців «Українська пісня врятує світ», «Казка про скрипку». Початок об 11.30.

Поки переселенки і чернівчанки волонтерять, митці готові доглянути за їхніми дітками

0ae6d89-pro-bono1Зокрема, їм організують цілу програму з дозвілля.

Поки жінки-переселенки і чернівчанки волонтерять, працівники культури готові доглянути за дітьми та організувати їм дозвілля. Про це повідомив на своїй сторінці у фейсбук міський голова Роман Клічук.

Пропонують:

- ігрові години

- гурткова робота з образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва

- театралізовані читання казок

- перегляди мультфільмів

- робота з психологом тощо.