Семінар бібліотечних працівників та представників органів місцевої влади на тему «Бібліотека і громадські організації: грані співпраці» у Сторожинці

24 жовтня відбувся семінар бібліотечних працівників Сторожинецької централізованої бібліотечної системи на тему «Бібліотека і громадські організації: грані співпраці».

В роботі семінару взяли участь голова Сторожинецької районної державної адміністрації Ф.К. Федорович, голова районної Ради ветеранів Сторожинецького району А.І. Іванніков,  директор Сторожинецької районної ЦБС Т.І. Ковбан, заступник директора по роботі з дітьми В.Т. Маніліч, завідувач відділу організаційно-методичної роботи І.А. Радченко. В рамках семінару вони змогли обмінятися своїм досвідом, напрацюваннями, спільно обговорити актуальні питання у сфері бібліотечної справи, питання співпраці бібліотек та громадських організацій та визначити основні шляхи подолання проблем сьогодення.

Основні питання, які були підняті головою районної державної адміністрації Ф.К. Федоровичем були: підготовка бібліотечних закладів до роботи в зимовий період, додаткове фінансування для поповнення бібліотечних фондів літературою за шкільною програмою, відкриття поштових скриньок в Психоневрологічному будинку-інтернаті закритого типу в с.Череш.

З он-лайн консультацією виступила менеджер Товариства “Український Народний Дім” Є.Ю. Олійник, яка надала консультації щодо проектів та програм у сфері співпраці бібліотек і громадських організацій.

Голова районної ради ветеранів А.І. Іванніков розповів про консолідацію зусиль бібліотек, ветеранських організацій, районної організації  інвалідів України.

Директор районної ЦБС Т.І. Ковбан звернула увагу присутніх на громадські слухання “Бібліотека – центр нашої громади” як фактор активізації ролі бібліотек у нових умовах, а також на питання оптимізації сільських бібліотек.

Заступник директора по роботі з дітьми В.Т. Маніліч наголосила на необхідності налагодження роботи бібліотек зі школами району, ДНЗ та іншими центрами дитячої творчості, проінформувала про Всеукраїнські конкурси, що відбуватимуться у 2014 році.

Завідувач відділу організаційно-методичної роботи І.А. Радченко повідомила про громадські організації району згідно офіційного списку легалізованих громадських організацій обласного управління юстиції та нелегалізовані релігійні організації, товариства  національних меншин, громадських рухів та волонтерів.

Питання співпраці бібліотеки та громадських організацій на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже робота бібліотеки значною мірою залежить від зв’язку з громадськістю.

Семінар передбачав практичні заняття на теми:

-        Бібліоспаринг - творчий взаємообмін між бібліотеками сіл Панка, Комарівці, Зруб Комарівський, Старої та Нової Жадови.

-       Обговорення повісті О.Кобилянської “Царівна”.

-       Перегляд нових публікацій фахової преси (Провідний методист Г.В. Матейчук).

-       Перегляд робіт переможців районного конкурсу відеороликів “Бібліотека і сучасна молодь” (зав. сектора інформаційних технологій Н.О.Горвасюк).