Свічка плакала в скорботі

Свічка плакала в скорботіУ ХХ сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії - Голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, сама зазнала масового голоду. Відкриті архівні документи ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада - радянський режим.

 Смуток огортає душу, коли вчитуєшся й осмислюєш рядки тих архівних документів, вислуховуєш сповнені печалі розповіді очевидців Голодомору. Та правду про це повинні знати всі. Саме з цією метою працівники бібліотеки-філії села Романківці Сокирянського району в геріатричному стаціонарному відділенні провели годину пам’яті «Свічка плакала в скорботі».

 Присутніх ознайомили з трагічними сторінками тих страшних подій, зокрема й фактами Голодомору безпосередньо у нашому краї. Своїми спогадами і враженнями про ті страшні роки поділилися й самі підопічні геріатричного відділення - Іван Радевич, Зінаїда Ковбаса, Олександра Цимбал, Марія Цьома. За душевне і відверте спілкування бібліотечний працівник та учасники заходу щиро дякували директору терцентру Н. Гановській, завідувачу відділення Л. Зяблюк та медичному працівнику А. Шамбрі.

 Пам’ять про знищених і невинно убієнних має об’єднати у великій скорботі всіх, хто любить Україну, незалежно від національності й мови спілкування, віросповідання чи місця проживання,- тобто весь український народ.