Путильській музичній школі – 50!

Путильській музичній школі – 50!Про досягнення працівників Путильської музичної школи можна говорити багато… У цьому мистецькому навчальному закладі сьогодні працює 29 викладачів, а навчаються 222 учні. Діти мають змогу навчатися гри на різних музичних інструментах. За останні п’ять років у школі відкрито навчання по класу гри на гітарі, флейті, кларнеті, саксофоні, академічного та естрадного співу, відновлено навчання по класу сопілки та бандури.

Багато випускників Путильської школи продовжують навчання у ВНЗ. За останні 5 років за підтримки районної влади вдалося влаштувати на роботу 9 молодих талановитих спеціалістів. Водночас з навчально-виховним процесом колектив школи завжди бере активну участь у всіх методичних заходах, які проводяться на обласному рівні.

Від імені викладацького складу школи директор М. Фрасинюк подякував голові Путильської РДА М. Савчуку, начальнику фінвідділу Т. Назаровій, депутатам районної ради за збереження колективу викладачів, покращення матеріальної бази навчального закладу. За їхньої допомоги у школі з’явилися нові парти, вдалося придбати цифрове фортепіано, барабанну установку та інші музичні інструменти. Маючи нові музичні інструменти, у подальших планах - створення естрадно-духового оркестру та вокально-інструментального ансамблю. Вони також висловили щиру подяку

голові Путильської селищної ради І. Повідашу за допомогу у побудові майданчику та сходів перед будівлею музичної школи та директору держлісгоспу П. Фрею і головному інженеру В. Слижуку за спонсорську допомогу юним музикантам.

         У своєму виступі М. Фрасинюк наголосив на гарній і творчій співпраці музичної школи, Путильського РБК та районної бібліотеки. Він також подякував дирекції гімназій та керівникам Путильської, Сергіївської, Киселицької, Дихтинецької, Плосківської та Розтоківської загальноосвітніх шкіл, які допомагають з транспортом для перевезення учнів та викладачів музичної школи на обласні заходи. Поряд з навчальною частиною у школі активно працює профспілковий комітет (голова – О. Вакарчук) та батьківський комітет (голова - І. Самашко). У кінці свого виступу директор нагородив переможців обласних конкурсів учнів музичних шкіл.

Протягом урочистої частини привітали працівників музичної школи із золотим ювілеєм, побажали ще більших творчих злетів та вручили грамоти і цінні подарунки начальник відділу культури Путильської РДА В. Нестор, голова Путильської РДА М. Савчук, керуюча справами районної ради Р. Скидан. Головний спеціаліст управління культури Чернівецької ОДА І. Сорокоумов оголосив про нагородження грамотами Міністерства культури України директора Путильської музичної школи М. Фрасинюка та викладача Ю. Джімера. Він також нагородив грамотами управління культури Чернівецької ОДА кращих викладачів.

Перша учениця та випускниця Путильської МШ, а нині голова ради директорів музичних шкіл та шкіл мистецтв Чернівецької області, директор Чернівецької МШ №2 Г. Плав´юк подарувала багато цінної нотної та музичної літератури для усіх музичних відділів та нагородила дипломами викладачів за професійну підготовку учнів до різних обласних конкусів.

Методист УМЦКБ Б. Михайлюк (також випускниця цієї школи) щиро привітала та нагородила педагогічний колектив почесною грамотою Учбово – методичного центру культури Буковини за вагомий внесок у розвиток української музичної культури та естетичне виховання підростаючого покоління.

Надзвичайно приємною несподіванкою став візит на урочистості народного депутата України І. Рибака, який подякував педагогічному колективу за професійну роботу та передав для зміцнення матеріально – технічної бази школи п’ятдесят тисяч гривень.

Привітали своїх колег й представники сфери освіти Путильської РДА: Л. Маскаль, від Путильського районного центру дитячої та юнацької творчості - О. Дутчак, Путильської гімназії - Г. Колежук. Викладач Чернівецької МШ №4 по класу скрипки, донька колишнього директора Путильської музичної школи В. Джімера О. Джімер подарувала рідній школі музичні твори свого батька.

На свято завітали перші викладачі музичної школи по класу духових інструментів М. Івасюк, М. Струц та В. Полянчук. Привітали своїх колег викладач-методист по класу скрипки Чернівецького обласного училища мистецтв ім. С. Воробкевича Л. Мартинюк. Саме вона навчала Яну Стадник, яка стала багаторазовим лауреатом різних престижних міжнародних конкурсів, а тепер навчається у Національній музичній академії України ім. П. Чайковського. Я. Cтадник й надалі продовжує прославляти Путильщину.

Під час урочистостей згадали, що у Путильській музичній школі навчалися відомі особистості: заслужений артист України Василь Данилюк, керівник аматорського фольклорного колективу «Карпатська тайстра» Юрій Дашкевич, лауреат Всеукраїнських конкурсів баяністів Олександр Томнюк, керівник рок-групи «Буду» Віталій Савенко та багато інших.

 Урочисту частину продовжив святковий концерт учнів, викладачів та випускників Путильської музичної школи.