Фільтр
 • Програма проведення третього обласного фольклорно-етнографічного свята "Осінь весільна"

  "Осінь весільна" 2017

  Щоб переглянути програму проведення свята,
  натисніть на зображення або "Детальніше..."

 • Плетіння вінка, калач з медом і танець із кухаркою

  Плетіння вінка, калач з медом і танець із кухаркою

  “Осінь весільна” - третє обласне фольклорно-етнографічне свято покаже гуцульське та бессарабське весілля.

  1 жовтня, о 13.00, у музеї просто неба, одружуватимуться гуцул із Путильщини та бессарабка із Кельменецького району - звісно, не по-справжньому, а театралізовано. На святі “Осінь весільна” будуть відтворені всі традиційні обряди гуцульського та бессарабського весілля, які супроводжуватимуться співом та танцями народних аматорських колективів двох районів. Гостей весілля чекатимуть частування калачами з медом. А ще всіх бажаючих навчать на майстер-класі виготовляти та прикрашати весільні калачі. У відтворенні гуцульсько-бессарбського весілля візьмуть участь майже дві сотні учасників.

 • Наречена у вінку із гусячого пір’я

        Наречена у вінку із гусячого пір’яОдин із кращих народних колективів Франківщини – “Ключівські візерунки”- відтворить у Чернівцях гуцульсько-покутське весілля. Ці артисти стануть гостями свята “Осінь весільна”.

 • Обласна творча лабораторія для працівників сільських клубних закладів

  Обласна творча лабораторія для працівників сільських клубних закладів

  Темі «Форми і методи культурно-дозвіллєвої та просвітницької діяльності закладів культури у сучасних реаліях, пошук інноваційних моделей розвитку клубних закладів» була присвячена обласна творча лабораторія працівників сільських клубних закладів області, яка відбулася 28 вересня в учбово-методичному центрі культури Буковини.

 • Щедра і яскрава «Буковинська осінь»

  Щедра і яскрава «Буковинська осінь»

  Традиційна обласна агропромислова виставка–ярмарок «Буковинська осінь» - 2017 відбулася 24 вересня на території КСК «Буковинська Троя» у селі Реваківцях, Кіцманського району.

 • У Хотині вшанували людей похилого віку

  У Хотині вшанували людей похилого віку

  Другий місяць осені починається з особливої дати. 1 жовтня у всьому світі відзначається Міжнародний день людей похилого віку, проголошений Генеральною Асамблею ООН, а в Україні це також і День ветерана.

 • У Кельменцях відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

  У Кельменцях відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана

  Турбота про людей похилого віку – справа усього суспільства, адже саме старші люди зберегли для нас найкращі національні традиції, навчили долати труднощі та бути достойними громадянами своєї держави.

 • У Михайлівці відзначили день села

  У Михайлівці відзначили день села

  Нещодавно у мальовничому селі Михайлівка Глибоцького району відбулися урочистості з нагоди Дня рідного села. Це село славне своєю історією й талановитими людьми. У концертній програмі взяли участь вокальний гурт «Забава» (керівник - Мирослава Юркевич), солісти Анастасія Гушул, Христина Юркевич, Марина Лютик, Анна Білоус, Анастасія Юркевич, дует у складі Владислава Джугалика та Дмитра Юркевича.

 • Сокирянщина низько вклонилася працівникам освіти краю

  Сокирянщина низько вклонилася працівникам освіти краю

  Кожному з нас в той чи інший час доля дарує УЧИТЕЛЯ, ту людину, яка сіє в душах підростаючого покоління прекрасне, добре та вічне. Не вистачить усіх слів подяки для того, щоб висловити щиру шану педагогам. Щоденно своєю невтомною працею вони формують майбутнє країни. Тому у своє професійне свято – День учителя, вони щиро радіють плодам своє натхненної праці.

 • Під мирним небом

  Під мирним небом

  21 вересня відзначається Всесвітній день миру. Для більшості людей планети Земля, мир - це повсякденна реальність: діти ідуть до школи, дорослі - на роботу, навкруги панує спокій та безтурботність. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати. Але, нажаль, для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя - це лише казкова мрія… У час, коли в нашій Україні лунають постріли та проливається кров, цей день особливий. У день миру працівники бібліотеки-філії №23 на Глибоччині провели виховний захід "Під мирним небом".

 • На Глибоччині святкували День врожаю

  На Глибоччині святкували День врожаю

  21 вересня на Різдво Пресвятої Богородиці мешканці сіл Волока, Валя Кузьмина, Грушівка Волоківської об’єднаної територіальної громади Глибоцького району святкували День врожаю. Таке свято тут проводиться вже втретє.

 • Фракійська традиція, що збереглася на Буковині

  Фракійська традиція, що збереглася на Буковині26 вересня в учбово-методичному центрі культури Буковини презентували елемент нематеріальної культурної спадщини - обряд на викликання дощу "Ховання ляльки".

 • Колектив з Вижниччини взяв участь у традиційному ярмарку

  Колектив з Вижниччини взяв участь у традиційному ярмарку

  24 вересня на території КСК «Буковинська Троя» (село Реваківці Кіцманського району) відбувся традиційний ярмарок «Буковинська осінь»-2017, на якому було представлено різноманітну сільськогосподарську та промислову продукцію з усіх куточків Чернівецької та сусідніх областей.

 • Кельменчани взяли участь у ярмарку «Буковинська осінь»-2017

  Кельменчани взяли участь у ярмарку «Буковинська осінь»-2017

  24 вересня у селі Реваківці Кіцманського району на території кінно – спортивного клубу «Буковинська Троя» відбулася VII обласна агропромислова виставка-ярмарок «Буковинська осінь»-2017. Цього року свою продукцію на ярмарку представили понад 100 агропромислових товаровиробників з Чернівецької, Івано-Франківської, Тернопільської, Хмельницької областей. Серед них й Кельменеччина, аграрії якої представили урожай 2017 року.

 • Мешканці Старих Бросківців урочисто відзначили 400-річний ювілей села

  Мешканці Старих Бросківців урочисто відзначили 400-річний ювілей села

  24 вересня мешканці села Старі Бросківці Сторожинецького району урочисто відзначили 400-річчя від дня першої письмової згадки про свій населений пункт.

 • Історико-етнографічний екскурс в обряд викликання дощу

  Історико-етнографічний екскурс в обряд викликання дощу

  26 вересня, о 16.00 в учбово-методичному центрі культури Буковини відбудеться презентація елемента нематеріальної культурної спадщини "ховання ляльки" (обряд на викликання дощу).

  Фахівці центру дослідили обряд винятково як етнографічний матеріал – без власної оцінки.

  Він ще має назву «Калоян», морт, ховання Засухи. Під різними назвами і в різних варіантах цей обряд зафіксований у понад 20-ти селах Чернівецької області і є одними із найдавніших обрядів світу. Корені його сягають ще фракійських часів.

  На перший погляд цей обряд дещо шокує (адже у обряді зображується похорон «дощової ляльки»), а виконавці обряду кажуть: він споконвічний, важко пригадати, звідки і коли взявся.

 • Артисти із Чернівців виступили для українців Молдови

  Артисти із Чернівців виступили для українців Молдови

  Творча делегація з Буковини вже вчетверте із концертом відвідала сусідню Молдову – на запрошення Спілки українців Молдови. Чернівецькі колективи “Козацька берегиня”, “Колорит” та співачка Ірина Стиць зібрали у місцевому Будинку культури справжній аншлаг.

 • У Путилі вшанували пам'ять Михайла Крилатого

  У Путилі вшанували пам'ять Михайла Крилатого

  22 вересня у літературно-мистецькій світлиці Путильської центральної районної бібліотеки відбувся захід, присвячений пам’яті педагога, публіциста, письменника, члена Спілки журналістів України Михайла Крилатого, якому 23 вересня виповнилося б 90 років. На захід завітали керуюча справами Путильської РДА Марія Яків’юк, колеги, друзі, рідні та усі небайдужі.

 • Команди КВК з Кіцманщини успішно виступили на всеукраїнських фестивалях

  Команди КВК з Кіцманщини успішно виступили на всеукраїнських фестивалях

  XXIV Всеукраїнський фестиваль «Країна Веселого Народу» та ХХІІ Всеукраїнський культурно-мистецький конкурс для обдарованих дітей та молоді «Жарт-птиця» відбулися з 13 по 17 вересня у смт. Затока Одеської області. У цих фестивалях взяли участь дитяча зведена команда КВК “НОУ-ХАУ” будинку культури села Драчинці та Кіцманського будинку дитячої творчості, а також доросла команда КВК “ПОЛОНИНА style”.

 • Пісня на спомин

  пісня спомен20 вересня у Кельменецькому РБНТД відбулося засідання любительського об’єднання «Кому за…» «Пісня на спомин». Засідання було присвячено світлій пам’яті незабутнього засновника ансамблю народної пісні «Родина» Михайла Дворського.

 • Районний огляд-конкурс «Музичний водограй» на Заставнівщині

  23123221 вересня у будинку культури села Василів Заставнівського району в день Різдва Пресвятої Богородиці відбувся районний огляд-конкурс оркестрів народних інструментів « Музичний водограй». У цьому конкурсі взяли участь оркестри, ансамблі народних інструментів і троїсті музики.

 • Вишивання долі

  Вишивання долі

  Він носить власноруч створені вишиванки елегантно й шанобливо, поєднуючи у своєму стилі захоплення вишивкою й професійний погляд кравця-модельєра. Від того поєднання його образ завжди сучасний і «проситься» до наслідування. Це відзначали численні гості, які завітали на персональну виставку молодого майстра Юрія Антонюка «Вишивання долі», яка нещодавно відкрилася у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї.

 • Семінар для клубних працівників Новоселиччини відбувся у Ванчиківцях

  Семінар для клубних працівників Новоселиччини відбувся у Ванчиківцях

  20 вересня у селі Ванчиківці відбувся семінар для клубних працівників Новоселицького району на тему: «Старовинна спадщина: збереження, вивчення та популяризація народних звичаїв, традицій, обрядів, національного одягу, предметів домашнього вжитку і пам’яток історії».

 • У Сторожинці вітали лісників та рятувальників

  У Сторожинці вітали лісників та рятувальників

  17 вересня у Сторожинці рятувальників та лісників вітали з професійним святом. На сцені Центру естетичного виховання “Юність Підгір’я” їх нагородили грамотами, подяками та цінними подарунками.

 • У Южинці відбувся семінар

  У Южинці відбувся семінар

  8 вересня у будинку культури села Южинець Кіцманського району відбувся семінар–практикум для керівників аматорських фольклорних колективів на тему: «Народна пісня у звичаях і традиціях». Семінар проходив на базі народного аматорського фольклорного–етнографічного колективу «Южинецькі молодички».

 • Знані буковинські майстри презентували свої вироби

  Знані буковинські майстри презентували свої вироби

  17 вересня у лісовому масиві смт. Оржів Рівненського району працівники місцевого підприємства „ОДЕК-Україна” організували свято до Дня працівника лісу. На захід з виставкою робіт були запрошені майстри декоративно-ужиткового мистецтва Буковинського осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.

 • Міс Хотин-2017

  Міс Хотин-2017

  17 вересня за підтримки Хотинської міської ради у районному будинку народної творчості та дозвілля відбулося свято грації та ніжності – конкурс краси «Міс Хотин» - 2017.

 • У Берегометі відзначили День селища та День працівників лісу

  У Берегометі відзначили День селища та День працівників лісу

  Вже стало доброю традицією в смт. Берегомет Вижницького району усією громадою урочисто відзначати День працівника лісу та День селища. Вшосте ці свята відзначають разом, а День працівника лісу цього року відзначали вже 48-й раз.

 • Там моя колиска золотих думок

  Там моя колиска золотих думок

  Нещодавно у клубі села Привороки Глибоцького району відбувся літературний колаж "Там моя колиска золотих думок", присвячений 105-ти річчю від дня народження Домки Ботушанської.

 • День подяки Богові за урожай

  День подяки Богові за урожай

  У рамках відзначення 500-річчя Реформації 17 вересня у Глибоці відбулося свято «День подяки Богові за урожай». Прихожани Церкви християн віри Євангельської п’ятидесятників запросили краян на центральний майдан районного центру для спільної подяки «За хліб, за мир, за Україну».

 • День відкритих дверей у Глибоцькому РБТД

  День відкритих дверей у Глибоцькому РБТД

  15 вересня Глибоцький РБТД гостинно відчинив свої двері для тих, хто прагне удосконалення, пошуку нового, хто вміє мріяти, співати, грати, танцювати і просто веселитися. На захід завітали учні двох шкіл та їхні батьки. Усі вони мали можливість побачити досягнення гуртківців на сцені районного будинку творчості та дозвілля.

 • У Глибоці вітали рятувальників

  У Глибоці вітали рятувальників

  15 вересня у залі засідань Глибоцької районної ради відбулися урочистості з нагоди Дня працівника цивільного захисту України.

 • Буковинець переміг на ХV ювілейному фестивалі “Червона рута”

  Богдан Грубий з Кельменецького району став кращим у жанрі акустичної музики та отримав першу премію.

  З 6-го по 10-те вересня у Маріуполі відбувся заключний етап Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики “Червона рута”. І хоча зараз це пісенне змагання не звучить так голосно на всю країну, як у перші роки свого заснування, однак відкривати нові таланти, як і раніше, продовжує.

 • У Новоселиці відбувся вечір пам’яті Миколи Мозгового

  У Новоселиці відбувся вечір пам’яті Миколи Мозгового

  Рояль у квітах… Щемливі спогади… Емоції… І музика, музика, музика... У Новоселиці відбувся вечір пам’яті нашого талановитого земляка, композитора, народного артиста України Миколи Петровича Мозгового.

 • Свято української пісні на Театральній

  свято української пісніНині, 13 вересня, на Театральній площі Чернівців відбулося  свято з нагоди першого виконання найвідоміших пісень Володимира Івасюка – «Червоної рути» та «Водограю». Звісно, світові простори найбільше підкорила саме “Рута”.

 • У нас побували гості з Донецької та Луганської областей

  гості з луганськаСьогодні, 11 вересня,  Учбово-методичний центр культури Буковини відвідала група зі Східної України. Це представники громадських організацій, правоохоронних органів та органів місцевої влади Донецької та Луганської областей, які приїхали ближче познайомитися із мультикультурною Буковиною. Вони п’ять днів перебуватимуть в області, з них два дні – у Чернівцях. Майже всі  учасники групи ніколи раніше  не були у нашому краю.

 • Нарада працівників культури та семінар у Глибоцькому РБТД

  нарада8 вересня у Глибоцькому РБТД відбулася нарада працівників культури району, яку провела начальник відділу культури Глибоцької РДА Олена Рєпіна. Під час наради підвели підсумки проведення заходів до дня Державного Прапора та дня Незалежності України, обговорили питання роботи з дітьми в літній період, підготовку до атестації народних аматорських колективів, плани проведення творчих звітів сільських клубних закладів та здачу звітів про роботу за 9 місяців.

 • Захоплення вишивкою - це на все життя

  2121На цьогорічній виставці «Вишиваний дивотвір» свої роботи презентували Валентина Гудимова і Тетяна Краснюк. Випускниця Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка Тетяна Краснюк дебютувала на цій виставці. Завдяки прикладу, впливу та заохоченню Валентини Гудимової, як зізналася сама пані Тетяна, її творчість вийшла на новий виток розвитку.

 • У Глибоці створювали ікебани

  ікебана7 вересня відбулося чергове засідання клубу за інтересами «Hand Made» Глибоцького РБТД «Ікебана - японське мистецтво створення композицій з квітів». На засіданні керівник об’єднання Алла Сторожук продовжила тему року Японії в Україні та ознайомила дітей з цим давнім мистецтвом.

 • Життя в писанці Ганни Вережак

  Життя в писанці Ганни Вережак

  5 вересня у літературно-мистецькій світлиці Путильської центральної районної бібліотеки відбувся вечір–вшанування «Життя в писанці Ганни Вережак». «Не жила впівголоса в заздрощах і злі, а зростала колосом на своїй землі»,- такими словами розпочався захід, присвячений життєвому і творчому шляху мисткині.

 • Юні глибоччани познайомилися з технікою «канзаші»

  Юні глибочани познайомилися з технікою «канзаші»

  У рамках року Японії в Україні учасники клубу за інтересам «Hand Made» Глибоцького РБТД провели засідання на тему: «Японська техніка виготовлення квітів із стрічок – канзаші».

 • Життєдайні джерела Людмили Кубай

  Життєдайні джерела Людмили Кубай4 вересня в Учбово-методичному центрі культури Буковини відкрилася персональна виставка київської художниці, члена Національної спілки художників України Людмили Кубай «Життєдайні джерела». На вернісажі робіт мисткині можна переглянути колоритні живописні полотна та гобелени. Особливе зацікавлення відвідувачів виставки викликали рукотворні роботи, виготовлені технікою «набивання голкою» (до речі, вона притаманна і для нашого краю, зокрема Північної Бессарабії).

   

 • Свято юних музикантів та художників Сокирянщини

  Свято юних музикантів та художників Сокирянщини

  Святкові заходи з нагоди Дня знань відбулися у школах естетичного виховання Сокирянського району. Учнів, батьків та вчителів привітали начальник відділу культури Сокирянської райдержадміністрації Раїса Горн, керівники установ Людмила Мафтуляк і Тетяна Гладка.

 • Любомира Мазурик святкує славний ювілей

  Любомира Мазурик святкує славний ювілей1 вересня святкує свій славний ювілей завідувач методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ, заслужений працівник культури України Любомира Іванівна Мазурик.

  Напевно так розпорядилася доля, що Любомира Іванівна народилася саме у день знань, адже більшу частину свого життя вона присвятила педагогічній діяльності, прививаючи молодому поколінню любов до її Величності – Музики.

  Цього дня багаточисельні друзі та колеги зичать ювілярці міцного здоров’я, нових творчих здобутків, радощів та втіхи від учнів.

  З роси і води Вам!

 • Вечір пам’яті Авксентія Яківчука

  Вечір пам’яті Авксентія ЯківчукаЗапрошуємо Вас на вечір пам’яті відомого етнографа, фольклориста, заслуженого працівника культури України АВКСЕНТІЯ ЯКІВЧУКА, який відбудеться 5 жовтня 2016 р. в залі Учбово-методичного центру культури Буковини за адресою: вул. Й. Главки, 1-а. Початок о 16.00

 • Міжнародний день музики на Вижниччині

  вижниця30 вересня музиканти, викладачі музичних та мистецьких шкіл району зібралися у Вижницькому РБНТД, щоб відзначити Міжнародний день музики.

 • Бібліотека – світ інформації, знань та успіху

  кульм27 вересня працівники Кельменецької РЦБС взяли участь у ярмарці бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді», яку організували Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека ім. М. Івасюка та обласне відділення Української бібліотечної асоціації.

 • Семінар-практикум на Заставнівщині

  заставнаНа базі будинку культури села Добринівці відбувся районний семінар-практикум працівників культури Заставнівщини на тему: «Організація дозвілля дітей та підлітків формами клубної роботи».

 • Команди КВК з Драчинців – знову переможці

  Команди КВК з Драчинців – знову переможціОдразу дві команди КВК з села Драчинці Кіцманського району - зведена команда «НОУ-ХАУ» (дитяча) та «ПОЛОНИНА style» (доросла) стали лауреатами ХХІ Всеукраїнського фестивалю дитячих та юнацьких команд КВК «Жарт-птиця» та XXІІІ Всеукраїнського фестивалю КВК «Країна веселого народу», які відбулися з 21 по 25 вересня у смт. Сергіївка Одеської області на базі курортного об’єднання «Сонячний берег».

 • Всеукраїнський день бібліотек відзначили на Сокирянщині

  Всеукраїнський день бібліотек відзначили на СокирянщиніБібліотечні працівники Сокирянського району – люди відповідальні, ініціативні, а також надзвичайно креативні та оригінальні. Щорічно з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня бібліотек вони організовують подорожі та екскурсії Буковинським краєм.

 • Хореографічні колективи з Драчинців на фестивалі «Bukovina fest»

  Хореографічні колективи з Драчинців на фестивалі «Bukovina fest» Нещодавно у Чернівцях відбувся Всеукраїнський хореографічний фестиваль-конкурс «Bukovina fest». У ньому успішно виступили хореографічні колективи будинку культури села Драчинці Кіцманського району - зразковий аматорський танцювальний колектив "Драчинецький сувенір" та студія народного та сучасного танцю "Сонечко" з композиціями "Смерека" та "Веселі курчата".

 • Свято музики у Сокирянах

  Свято музики у Сокирянах Напередодні Міжнародного дня музики у Сокирянській музичній школі відбувся мистецький захід. Він проходив у рамках проекту «Викладачі – дітям» та посвяти першокласників у юні музиканти. Директор школи Людмила Мафтуляк привітала присутніх з святом, а першокласники отримали пам’ятні подарунки.

 • ВШАНУВАЛИ ПЕДАГОГІВ СОКИРЯНЩИНИ

  ВШАНУВАЛИ ПЕДАГОГІВ СОКИРЯНЩИНИ 29 вересня у Сокирянському районному будинку народної творчості та дозвілля відбулися урочистості з нагоди професійного свята усіх працівників сфери освіти. Перед початком заходу присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять педагогів, які пішли з життя цього року, загиблих учасників АТО та жертв Бабиного Яру.

 • Курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників

  Курси підвищення кваліфікації бібліотечних працівників19-28 вересня відбулися курси підвищення кваліфікації завідувачів філіалів сільських бібліотек області на тему: «Основні напрями та завдання сільських бібліотек в умовах розвитку суспільства знань».

 • «Я родом з букового краю…»

  «Я родом з букового краю…»«Я родом з букового краю…», - тематичну експозицію під такою назвою нещодавно відкрили у Глибоцькому районному краєзнавчому музеї. Вона присвячується буковинській письменниці, художниці, вишивальниці та писанкарці Домці Ботушанській, яка народилася 18 вересня 1912 р. у Глибоці.

 • «Це цікаво місцевій громаді»

  «Це цікаво місцевій громаді»27 вересня, напередодні Всеукраїнського дня бібліотек делегація працівників Сокирянської ЦБС у складі директора В. Вереги, завідувача методичного відділу В. Попадюк, завідувачів бібліотек сіл Романківці Н. Ставарат, Кулішівка С. Калабалик взяла участь в обласному ярмарку бібліотечних послуг «Це цікаво місцевій громаді».

 • «Не згасне в серці пісня українська….»

  «Не згасне в серці пісня українська….»Яке диво дивне — народна пісня ! Яку владну силу таїть вона в собі! Минають віки, змінюються суспільні устрої, потрясають світ нищівні війни і голодомори, на зміну одним поколінням приходять інші — у кожного свої смаки, свої уподобання… А народна пісня залишається, через усі негоди й поневіряння проносить вона свій первісний чар, свою нев'янучу молодість. Народна пісня — це душа народу, його історія.

 • На Глибоччині вітали Анатолія Дудку

  На Глибоччині вітали Анатолія ДудкуВересень багатий на знаменні дати та професійні свята. Одне з них-дотичне до діяльності відділу культури і туризму Глибоцької РДА – Всесвітній день туризму. Серед різних напрямів провідне місце на теренах Глибоччини займає туризм спортивно-краєзнавчий, що вже чверть століття розвивають фанати своєї справи - педагоги-ентузіасти Глибоцького районного центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. За 25 років діяльності Центр зарекомендував себе, як потужний позашкільний заклад. Його ідейним натхненником та засновником є директор Анатолій Дудка, який фахово організовує роботу педагогічного колективу, визначає цілі та стратегію розвитку туризму і краєзнавства у районі.

 • У закладах культури Глибоцького району відзначили Всенародний день Батька

  У закладах культури Глибоцького району відзначили Всенародний день БатькаВсенародний день Батька в Україні - ще порівняно молоде свято, яке отримало путівку в життя 18 вересня 2009 року. Було оголошено, що кожна третя неділя першого осіннього місяця (вересня) стане датою, коли українське суспільство виказуватиме своє особливе шанування цим загальнолюдським, сімейним і державним цінностям. За ініціативи районного відділу культури протягом вересня працівники клубних закладів та бібліотек Глибоччини вшановували поважних татусів краю.

 • Свято врожаю у Волоці

  Свято врожаю у ВолоціЗ ініціативи керівництва Волоцької об’єднаної територіальної громади, працівників культури села Волока та за фінансової підтримки місцевого підприємця Віталія Онуфрійчука вже другий рік поспіль на території цього села відбувається масштабне Свято врожаю.

 • Обласний дводенний семінар з питань національно-патріотичного виховання молоді та підлітків

  Обласний дводенний семінар з питань національно-патріотичного виховання молоді та підлітків22-23 вересня відбувся плановий обласний семінар-практикум директорів районних та опорних сільських клубних закладів на тему: «Національно-патріотичне виховання молоді та підлітків». Перший день семінару проводився на базі клубу села Петрашівка Герцаївського району, де національно-патріотичне виховання молоді та підростаючого покоління є одним з пріоритетних напрямів спільної роботи працівників сфери культури, освіти, органів місцевого самоврядування та громади села. Учасників семінару привітали заступник голови Герцаївської райдержадміністрації Тетяна Глібочану, заступник голови Герцаївскої районної ради Костянтин Танас.

 • «Писанка» вітала кельменчан зі святом

  кельменці18 вересня на площі Героїв Небесної Сотні відбувся концерт, присвячений храмовому святу Кельменців. Організаторами заходу стали ПП «Земтехсервіс» підприємці Ігор та Руслан Бажан, Кельменецька селищна рада.

 • «Скарби лісу»

  шипитівкаГолосними звуками трембіт, запашними калачами та короваями 15 вересня у селі Долішній Шепіт Вижницького району зустрічали гостей фестивалю-ярмарку «Скарби лісу». Захід був організований сільськогосподарським обслуговуючим кооперативом «Шепітчанка». Гості приїхали звідусіль - з Миколаївської, Херсонської, Одеської, Чернігівської, Київської областей.

 • «Барви Буковинського краю»

  виставка20 вересня у залі Учбово-методичного центру культури Буковини відкривалася обласна виставка творчих робіт викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв «Барви Буковинського краю».

 • Обласна виставка творчих робіт викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв Чернівецької області «Барви Буковинського краю»

  АНОНС

   

   

  20 вересня 2016 року у залі Учбово-методичного центру культури Буковини (вул. Й.Главки, 1-а) о 16 годині відкривається обласна виставка творчих робіт викладачів художніх шкіл та шкіл мистецтв Буковини. Педагоги-художники представляють свої авторські живописні та графічні твори, написані під час пленерів у кожному із своїх районів. Серед учасників – шановані і знані в краї митці з великим педагогічним стажем та зовсім молоді.

  Художники демонструють сучасний образ Буковинського краю – неповторного за колоритом і глибинними традиціями. Виставка репрезентує і педагога, який вміє не тільки навчати учнів – майбутнє української національної культури, а й нерідко є для своїх вихованців високоосвіченою особистістю, наділеною талантом художника.

  Мета такого вернісажу – активізувати творчий процес у художніх школах, популяризувати діяльність мистецьких навчальних закладів краю, зміцнити авторитет педагогічних працівників.

   

  Запрошуємо всіх шанувальників мистецтва відвідати виставку.

   

 • «Єднання через багатогранність»

  сокиряни«Єднання через багатогранність», - під такою назвою вже 15 років у Окницькому районі (Республіка Молдова) проходить традиційний міжетнічний фестиваль. Цього року фестиваль відбувся у місті Фрунзе.

 • У Сокирянах вшановували педагогів

  сокиряни15 вересня у приміщенні Сокирянського історичного музею відбувся черговий захід, який продовжив цикл заходів про історію Сокирянщини та її людей. Цього разу він був присвячений вчителям Сокирянської школи №3, що відкрилася у повоєнні роки та діяла до початку 80-х років минулого століття.

 • Проведено засідання активів методичних секцій

    центр1    У вересні працівниками кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ проведено засідання активів методичних секцій по всіх фахах, а саме:

 • Обласний методичний семінар секретарів педагогічних рад та відділів музичних шкіл та шкіл мистецтв

  центр14 вересня у Чернівецькій музичній школі № 4 відбувся семінар секретарів педагогічних рад та відділів, методичних об’єднань музичних шкіл та шкіл мистецтв області. У роботі семінару взяли участь 112 викладачів з 30-ти музичних шкіл та шкіл мистецтв.

 • Буковинських рятувальників вітали аматори з Глибоччини

  глибока17 вересня представники найбільш мужньої професії відзначають своє професійне свято – День рятівника України. Героїзм цих людей виявляється щодня, адже кожен виклик – це врятоване людське життя чи майно.

 • «Червона рута» знову звучала на Театральній площі Чернівців

  червона рута13 вересня з нагоди 46-ї річниці від дня першого виконання у прямому ефірі пісень Володимира Івасюка «Червона рута» та «Водограй» на Театральній площі м. Чернівців відбулося вже традиційне Свято української пісні.

 • Недобоївські гармошкарі – переможці Всеукраїнського фестивалю-конкурсу

  хотин8 вересня у місті Коростень Житомирської області відбувся VI Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Грай гармонь». У конкурсній програмі взяли участь 52 колективи та окремі виконавці з різних куточків нашої держави. Буковину на конкурсі гідно представив народний аматорський ансамбль гармошкарів будинку культури по дозвіллю та відродженню національних традицій села Недобоївці Хотинського району.

 • Участь колективів з Глибоччини у фестивалі «DOR Fest»

  ГлибоччинаНещодавно народний аматорський оркестр народних інструментів «Трандафір» БНТД села Волока Глибоцького району взяв участь у Міжнародному фольклорному фестивалі «DOR Fest», який відбувся у селі Гордінешть (Республіка Молдова). Програма фестивалю була різноманітною та насиченою.

 • День підприємця у Вижниці

  вижницяНещодавно у залі засідань Вижницької районної ради відбулися урочисті збори з нагоди відзначення Дня підприємця. З професійним святом підприємців району привітали заступник голови - керівник апарату Чернівецької обласної державної адміністрації Олег Стецевич, голова Вижницької районної державної адміністрації Руслан Сенчук, голова Вижницької районної ради Михайло Андрюк.

 • Вижниччани на ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі

 • «На струнах серця»

  кельменеччина8 вересня у будинку культури села Бернове на Кельменеччині відбувся районний семінар працівників клубних закладів. До зали, прикрашеної творами місцевих народних умільців, клубних працівників гостинно запросили директор будинку культури Зоя Щербатюк, секретар сільської ради Наталя Бідюк та учасники аматорського ансамблю «Надвечір’я». Зі вступним словом до присутніх звернулася директор Кельменецького РБНТД Алла Ілаш.

 • «Рушники мого краю»

       вижниця27 серпня у місті Андрушівка Житомирської області відбулося Всеукраїнське свято народної творчості «Рушники мого краю».

 • Презентація літературно-мистецького журналу «Німчич»

  Вижниця2 вересня у читальній залі Вижницької районної бібліотеки зібралася  творча спільнота Вижниччини та гості з Івано–Франківщини, щоб презентувати літературно-мистецький журнал «Німчич». Під час презентації присутні вшанували пам’ять засновника часопису Манолія Попадюка та прослухали пісню «Моя чарівна Вижниця», слова до якої він написав.

 • Вшанували старожила

  ГлибоччинаПрацівники культури села Михайлівка Глибоцького району не забувають вшановувати старожилів. Нещодавно місцева жителька Валерія Яківна Вахнюк відсвяткувала свій 91–й день народження.

 • Музика миру нас об’єднала

  вижницяВтомлені, але щасливі повернулися додому учасники вокальної групи народного аматорського вокально-інструментального ансамблю «Смерічка» Вижницького РБНТД -  Наталія Шолєва, Марина Труфин, Мирослава Васильчишина (керівник - Антоніна Клоцька), художній керівник Вижницького РБНТД Ольга Дроняк та директор Вижницької школи мистецтв Іван Ковалюк. У рамках загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас» аматори Вижниччини дали низку святкових концертів у військових частинах Костянтинівського району Донецької області.

 • Ювілейні гостини - в дитсадочку іменини

        кельменці2 вересня у будинку культури села Бабин Кельменецького району відбулося святкове дійство з нагоди 30-ти річного ювілею дошкільного навчального закладу «Іскринка». Почесними гостями на святі були ветерани-педагоги, вихователі, помічники вихователів, медпрацівники, кухарі, – усі ті, хто протягом багатьох років брали участь у вихованні підростаючого покоління та віддали улюбленій справі свої знання, натхнення, частинку душі.

 • Аматори Путильщини взяли участь у ХХІІІ Міжнародному гуцульському фестивалі

  гуцулиЗ 2 по 4 вересня Рахівщина на Закарпатті вже четвертий раз  приймала ХХІІІ Міжнародний гуцульський фестиваль. Першого фестивального дня відбулася Міжнародна науково-практична конференція. Її учасники обговорили екологічні та соціально-економічні аспекти розвитку прикордонних територій Марморощини.

 • День підприємця у Сторожинці

  стороЩорічно, у першу неділю вересня, професійне свято - День підприємця відзначають люди, які пов’язали свою долю з досить нелегкою справою - бізнесом. Саме у той день в місті Сторожинець відзначили енергійних, ініціативних людей, які зуміли організувати та продовжують успішно розвивати власну справу.

 • Свято знань у школах естетичного виховання на Сокирянщині

       1 вересня Першого вересня у Сокирянській художній та музичній школах розпочався новий навчальний рік. Святкові заходи відбулися за участю представників влади, викладачів, учнів та їхніх батьків.

 • "Фестини творчих родин" на Першу Пречисту у Товтрах

  DSC 6832«Родина, родина – це вся Україна…» Цей знаменитий вислів – не просто гарна метафора. Протягом багатьох століть саме в українських родинах виховували почуття прекрасного, справжню любов до своєї землі, рідного слова, народної пісні, прадавніх оберегів. Не дивно, що талантами наших народних умільців щиро захоплюється увесь світ. Саме родина була тим справжнім оберегом, який захищав ментальне здоров’я нації у найтяжчі для нашої держави часи.

 • Розширена нарада директорів мистецьких шкіл області

   мистецтво30 серпня в учбово-методичному центр культури Буковини відбулася розширена нарада керівників структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій та місцевих рад у сфері культури, директорів та заступників початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів області.

 • Сокирянщину відвідали аматорські колективи Кельменеччини

  гості «З любов’ю до України», - під такою назвою цими вихідними в селі Сербичани Сокирянського району відбувся концерт аматорських колективів Кельменеччини.

 • Колектив «Черемош» отримав бронзу на ІІ регіональному фестивалі гуцульських танців

  Черемош20 вересня 2015 у рамках проведення ІІ Гуцульського бізнес-форуму року в смт. Верховина Івано–Франківської області відбувся ІІ регіональний фестиваль гуцульських танців ім. Ярослава Нечипорука та Василя Шинкарука.

 • Народному аматорському ансамблю танцю «Міоріца» - 60!

   міо22 вересня 2015 року в будинку культури села Бояни Новоселицького району відбувся святковий концерт з нагоди відзначення 60–ї річниці створення народного аматорського ансамблю танцю «Міоріца». Ювілярів прийшли привітати керівник апарату Новоселицької районної державної адміністрації Іван Пазяк, заступник голови районної ради Василь Горбатюк, виконуючий обов’язки начальника відділу культури, національностей та релігій Новоселицької районної державної адміністрації Анжела Нікітіна,

 • «Южинецькі молодички» на Всеукраїнському фестивалі – конкурсі «Пісенні візерунки»

    візерунки   19-20 вересня поточного року у місті Гостомель Київської області відбувся VIII Всеукраїнський фестиваль-конкурс аматорської творчості «Пісенні візерунки» за програмою творчого проекту «Відродження починається з духовності». У заході взяли участь колективи різних жанрів з 14 областей України.

 • «МУЗИЧНИЙ ВОДОГРАЙ» У КІЦМАНІ

  Музичний водограй19 вересня у Кіцманському районному будинку народної творчості та дозвілля було проведено І тур обласного конкурсу аматорських оркестрів, ансамблів народних інструментів, ансамблів народної музики та троїстих музик «Музичний водограй».

 • Свято, де рушники узорами цвітуть

  свято СтарововчинецьКрок за кроком ступаємо сходинками життя. Чорна. Біла. І ми, наче композитори. Тільки пишемо не музику, а свій шлях — довгий і барвистий, як рушник. Недарма ж вони прикрашають життя людини з самого малечку…

 • Путильчани на Міжнародному гуцульському фестивалі

  путильчани12-13 вересня 2015 року творчі колективи та окремі виконавці презентували автентичну неповторну гуцульську культуру Путильщини на XXІІ Міжнародному гуцульському фестивалі, який відбувся у місті Надвірна Івано-Франківської області.  

 • Запрацювала «Школа молодого викладача»

    Школа      З метою підвищення фахового, педагогічного та методичного рівня молодих викладачів музичних шкіл та шкіл мистецтв області методичним кабінетом навчальних закладів учбово-методичного центру культури Буковини започатковано «Школу молодого викладача» на 2015-2016 н.р.

 • Вічна пам'ять Надії Федорівні Тудан

  Тудан Надія ФедорівнаПерестало битися серце відомого працівника культури Буковинського краю, провідного методиста Кельменецького РБНТД Надії Федорівни Тудан. За своє велике трудове життя Надія Федорівна виховала багато по-справжньому творчих працівників, до останнього брала активну участь в організації й проведенні усіх культурно-мистецьких заходів, які проводилися на Кельменеччині, заряджаючи оточуючих своєю позитивною енергетикою, наснажуючи їх високою інтелектуальністю та інтелігентністю.

 • НА ГЛИБОЧЧИНІ НАГОРОДИЛИ УЧАСНИКІВ АТО

  НА ГЛИБОЧЧИНІ НАГОРОДИЛИ УЧАСНИКІВ АТОСьогодні багато патріотів воюють у зоні АТО, захищаючи свободу, незалежність і територіальну цілісність України. Сучасна молодь не лише знає і пам’ятає свою історію, сьогодні вона вже творить її.

   

 • НААТ«ІЗВОРАШ» НА ФЕСТИВАЛІ «ЧЕРВОНА КАЛИНА»

  «ІЗВОРАШ» НА ФЕСТИВАЛІ «ЧЕРВОНА КАЛИНА»У рамках святкування 475-ї річниці з дня першої писемної згадки про місто Тернопіль відбувся XVI регіональний фестиваль народного танцю «Червона калина». Цього року фестиваль народної хореографії проходив на Співочому полі Національного парку м. Тернополя та зібрав 24 танцювальні колективи з 7 західних областей України, а саме Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Закарпатської, Хмельницької, Тернопільської та Чернівецької.

   

 • «МАЙСТЕР КЛУБНОЇ СПРАВИ» НА СОКИРЯНЩИНІ

  «МАЙСТЕР КЛУБНОЇ СПРАВИ» НА СОКИРЯНЩИНІ26 вересня 2014 року у приміщенні Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля відбувся І районний етап обласного конкурсу професійної майстерності клубних працівників сільських закладів культури «Майстер клубної справи».

 • НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР «ЛЮБИСТОК» ЗНОВУ ОТРИМАВ ГРАН-ПРІ

  НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР «ЛЮБИСТОК» ЗНОВУ ОТРИМАВ ГРАН-ПРІНародний аматорський хор «Любисток» БНТД села Коболчин Сокирянського району та працівники районного музею гончарства отримали офіційне запрошення взяти участь у VII Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «ПІСЕННІ ВІЗЕРУНКИ», який традиційно проходить у смт. Ворзель Київської області. Колективу випала честь представляти Чернівецьку область на цьому престижному конкурсі.

 • «Різдвяні мініатюри»

  У грудні 2014 року в м. Києві відбудється Всеукраїнський мистецький конкурс. Запрошуємо до участі дітей ваших міст та областей, просимо розповсюдити інформацію про захід серед підпорядкованих навчальних закладів. Щиро дякуємо за співпрацю.
  З повагою
  Київський міській методичний центр закладів культури та навчальних закладів. Директор центру Чуніхіна Ірина Вікторівна.
  Завідувач методичним відділом навчальних закладів Бойко Надія Анатоліївна

  Міністерство культури України

  Департамент культури виконавчого органу Київради

  (Київської міської державної адміністрації)

  Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів

  Всеукраїнський мистецький конкурс

   «Різдвяні мініатюри»

  Мета конкурсу:

  -               збагачення та пропагування культурних здобутків;

  -               розвиток культурних зв’язків, обмін педагогічним та виконавським досвідом;

  -               творчий розвиток та духовне збагачення молодих талантів;

  -               виявлення талановитих, перспективних у професійному відношенні юних обдарувань та розкриття їх творчого потенціалу.

  До участі у проведенні конкурсу, його висвітленні, можуть залучатися (за згодою) державні, громадські, приватні підприємства й організації та інші юридичні особи.

  До складу журі входять провідні митці. Журі має право не присуджувати всі премії. Рішення журі є остаточним і перегляду не підлягає.

  Переможці конкурсу обов’язково беруть участь у заключному концерті.

  Всі витрати, пов’язані з участю в конкурсах – за рахунок учасників або сторони яка їх відряджає.

  Учасник або колектив мають право брати участь у декількох номінаціях при наявності окремої заявки. Вступний благодійний внесок сплачується за всі номінації. Оргкомітет забезпечує конкурсантів концертмейстерами за рахунок учасника конкурсу (про це необхідно зазначити в заявці).

  До заявки обов’язково додаються:

  -         копія свідоцтва про народження (всіх учасників колективу);

  -         кольорова фотографія (9х12) соліста або колективу на диску та в друкованому вигляді.

  Зміни в заявленій програмі не допускаються.

  У випадку відмови від участі в конкурсі (з будь-яких  причин) вступні благодійні внески не повертаються.

  Форма заявки

  1. ПІБ учасника (повністю) або назва колективу (кількість учасників), номінація;
  2. дата народження (кожного учасника);
  3. навчальний заклад, клас;
  4. творча біографія учасника (колективу);
  5. домашня адреса, телефон (для колективу зазначити телефон керівника);
  6. ПІБ викладача та концертмейстера (повністю), контактні телефони;
  1. програма конкурсного виступу в послідовності виконання творів із обов’язковим зазначенням автора музики, тексту, хронометражем кожного твору окремо та програми в цілому. Для учасників номінації «художнє мистецтво»  на паспарту необхідно зазначити номінацію та техніку виконання.

  Заявки надсилаються на адресу: Україна, 01004 м. Київ – 4, бул. Шевченка, 3, Київський міський методичний центр закладів культури та навчальних закладів. Контактний телефон: (044) 279-64-34; факс 279-72-69,  e-mail: metodkabinetguk@mail.ru  або kmmczknz@i.ua

  Конкурс відбудеться у  грудні 2014 року.

  Заявки на участь у конкурсі приймаються до 20 листопада 2014р.

  Документи надані після 20.11.2014р. або в не повному обсязі не розглядаються. Оргкомітет не несе відповідальності за втрату документів при пересилці.

  Номінації: вокал (академічний, народний та естрадний), народні інструменти (баян, акордеон, гітара, бандура,  домра, балалайка, цимбали, сопілка), струнно-смичкові інструменти (скрипка, альт, віолончель, арфа), духові та ударні інструменти (флейта, кларнет, саксофон, труба, ксилофон), фортепіано, хореографія (класична, сучасна, народна, стилізація, бальна, естрадна, спортивна та змішана), театральне мистецтво (художнє читання, монологи, діалоги, сцени), художнє мистецтво: живопис (гуаш, акварель, темпера, пастель, олія тощо), графіка (рисунок, гравюра, інші графічні техніки).

  Інструменталісти, вокал

  Кількісні категорії: солісти, ансамблі малих (до 4-ох осіб), великих форм  (від 5 до 12-ти осіб), хореографічні ансамблі (понад 12 осіб).

  Вікові категорії: солісти                     І категорія             до  8 років

                   ІІ категорія           9-11 років

                   ІІІ категорія           12-14 років

                  ІV категорія           15-18 років

      V категорія             змішана

    ансамблі                       І категорія             до 12 років (включно);

                                         ІІ категорія             13-18 років (включно);

                                         ІІІ категорія            змішана.

  Вікові категорії для хореографії

                                                                  І категорія             до  8 років  (дитяча)

                   ІІ категорія           9-11 років

                   ІІІ категорія           12-14 років

                  ІV категорія           15-18 років

      Змішана категорія (за стилем та за віком)

  Вік конкурсантів визначається на день початку конкурсу. 

  Порядок виступів встановлюється жеребкуванням, яке проводиться в день реєстрації учасників конкурсу. Конкурсні прослухування проводяться відкрито.

  Репертуарні вимоги

  Інструменталісти

  І-ІІ категорії(до 5 хвилин):

           два різнохарактерні або різностильові твори.

       ІІІ- ІV категорії     – твір композитора ХVІ- ХVІІ ст.;

  всі інструменти       –твір композитора ХVІІІ- ХІХст.;

  (до 10 хвилин)         – твір сучасного композитора.

  Вокал

  І-ІІ категорії(академічний, народний та естрадний, до 5 хвилин):

  – твір сучасного композитора;

  –  народна пісня або обробка.

  ІІІ- ІV категорії   (академічний та народний):

      –  українська народна пісня;

  –   твір композитора-класика;

  –   твір сучасного композитора.

  ІІІ- ІV категорії   (естрадний):

      –  українська народна пісня;

  –   твір зарубіжної естради.

  Вокальний ансамбль

  І - ІІ категорії (до 10 хвилин):

        – два різнохарактерні або різностильові твори, один з яких - народна пісня або обробка.

  Інструментальний ансамбль

  І та ІІ категорії (до 10 хвилин):

        – два різнохарактерні або різностильові твори.

  Хореографія

  І – ІV категорії   (до 7 хвилин):

        – два різнохарактерні номери

  Художнє мистецтво

  Вікові категорії:                       І категорія – до  10 років

      ІІ категорія – 11-13 років

       ІІІ категорія – 14-17 років

  І – ІІІ категорії.   Роботи оформлені на білому або кольоровому паспарту (картон), де буде кріпитися бірка. На зворотному боці паспарту міститься така сама інформація як на бірці.

  Бірка для паспарту (розмір 7х10 см) має бути надрукована та містити наступну інформацію:  прізвище, ім’я та вік автора (розмір шрифту -20 жирний), назва роботи, техніка виконання, розмір, заклад, ПІБ викладача повністю (розмір шрифту -16 звичайний).

  Театральне мистецтво

  Вікові категорії:                       І категорія – до  10 років

      ІІ категорія – 11-13 років

       ІІІ категорія – 14-17 років

                      

  Художнє читання

  І – ІV категорії   (до 5 хвилин)  - вірші, байки, гуморески, уривки з прозових творів.

  Монологи та діалоги

  І – ІV категорії   (до 5 хвилин)   - казки та драматичні твори (інсценізації) вітчизняних та зарубіжних авторів  (класичні або сучасні).

  Сцени

  І – ІV категорії   (до 7 хвилин)  - казки та драматичні твори (інсценізації) вітчизняних та зарубіжних авторів  (класичні або сучасні).

   

   

 • Музика та пісня об'єднують народи

  МУЗИКА ТА ПІСНЯ ОБЄ’ДНУЮТЬ НАРОДИ    На запрошення керівника Окницького району Республіки Молдова Іона Томая делегація Сокирянщини на чолі із заступником голови районної ради Сергієм Горном побувала у селі Наславча на етнофестивалі «Єдність через багатогранність». Наші сусіди проводять цей фестиваль щорічно, демонструючи єдність представників різних національностей, які проживають на цій території.

 • Відбувся районний конкурс професійної майстерності клубних працівників сільських клубних закладів культури Кельменеччини

  кельменціНещодавно у Кельменецькому районному будинку народної творчості та дозвілля відбувся районний конкурс професійної майстерності клубних працівників сільських клубних закладів культури.

  Конкурс проводився з метою підвищення фахового рівня, професійної майстерності працівників сільських клубних закладів, сприяння творчому пошуку та поширення кращого досвіду роботи працівників  установ клубного типу.

 • Вічна пам’ять

             Вічна пам’ятьвічна память

         Перестало битися серце відомого митця Буковинського краю заслуженого працівника культури України Василя Миколайовича Федорюка. Все його життя супроводжувала пісня. Працюючи у Центральному палаці культури міста Чернівці, Василь Миколайович був солістом народного аматорського оркестру «Буковина», народної аматорської оперної студії палацу.

              Він був активним учасником всеукраїнських, обласних оглядів народної творчості, постійним переможцем обласних конкурсів. Його голос звучав і на великій сцені палацу «Україна» в місті Києві.

         Колектив учбово-методичного центру культури Буковини висловлює щире співчуття рідним і близьким Василя Миколайовича Федорюка з приводу тяжкої втрати. Василь Миколайович назавжди залишиться у наших серцях, як колега, митець, добра чуйна людина.

   

 • Благодійний концерт «Є найсвятіше слово на землі Одне. Високе. Світле: Україна!»

  благодыйний концерт14 вересня на території парку «Жовтневий» м. Чернівців відбулася благодійна концертна програма за участю аматорських колективів міських клубних закладів культури. Цей мистецький захід включав у себе низку благодійних концертів на підтримку воїнів української армії, а також тих наших земляків, хто перебуває у зоні бойових дій на сході України. Акція мала на меті не лише зібрати кошти, а й продемонструвати єдність та монолітність буковинської громади.

 • «Червона рута» об’єднала друзів!

  рутаУ неділю, 14 вересня, на Театральній площі нашого міста відбулося обласне свято української естрадної пісні. Цей день обраний невипадково: 44 роки тому, у неділю, 13 вересня, на цій самій площі у телевізійній розважальній програмі «Камертон доброго настрою», яка виходила у прямому ефірі на всю Україну, вперше прозвучала пісня «Червона рута» у виконанні автора – Володимира Івасюка та Олени Кузнєцової.

 • ЗЕМЛІ І ЛЮДСТВА ПОЛУМ`ЯНИЙ СИН

  Довженко – єдиний по-справжньому український,

  народний митець, який розкрив душу своїх земляків

  і разом з Гоголем і Шевченком спонукав

  мене полюбити Україну та її народ

  Андрій Тарковський

  ЗЕМЛІ І ЛЮДСТВА ПОЛУМ96;ЯНИЙ СИН10 вересня виповнюється 120 років від дня народження Олександра Петровича Довженка – українського кінорежисера, кінодраматурга, класика світового кінематографа, письменника.

 • ЕТНОФОЛЬКЛОРНОМУ КОЛЕКТИВУ “МУГУРЕЛ”– 10 РОКІВ

  ЕТНОФОЛЬКЛОРНОМУ КОЛЕКТИВУ “МУГУРЕЛ”– 10 РОКІВЕтнофольклорний колектив “Мугурел”, що діє при будинку культури села Нижні Петрівці Сторожинецького районну, нещодавно відзначив свій десятирічний ювілей. Незмінно керує цим колективом Лариса Кедик, директор сільського закладу культури, художній керівник - Наталя Балан.
 • ВІТАЄМО З ПОЧЕСНИМ ЗВАННЯМ!

  Ковалюк    Режисеру, актору Вижницького народного аматорського театру, лауреату літературно-мистецької премії ім. Г. Гараса і театрально-мистецької премії ім. А. Литвинчука, члену Національної Спілки театральних діячів України, директору Вижницького районного будинку народної творчості та дозвілля Михайлу Корниловичу Ковалюку за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм та з нагоди Дня Незалежності України Указом Президента України № 676/2014 від 23.08.2014 р. присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України».

  Шановний Михайле Корниловичу! Щиросердечно вітаємо Вас з присвоєнням почесного звання. Бажаємо творчої активності, відданої любові глядача, друзів, колег, однодумців! Творіть довго і натхненно в ім’я подальшого розвитку аматорського театрального мистецтва Буковинського краю, розвою української національної культури!

  Подальших Вам творчих злетів! 

  Колектив учбово-методичного центру культури Буковини

   

  Сторінки біографії

                  Михайло Корнилович Ковалюк народився 28 квітня 1959 року у селі Старі Кути Косівського району Івано-Франківської області. У 1988 році закінчив Ровенський державний інститут культури.

  Тоді ж розпочав трудову діяльність на посаді режисера Вижницького народного аматорського театру районного будинку культури, де працює й донині.

  Під керівництвом Михайла Ковалюка Вижницький районний театр став лауреатом І, ІІ та ІІІ Всесоюзних фестивалів народної творчості, нагороджений дипломами Великого театру СРСР та Спілки письменників СРСР. Колектив та його керівник – постійні переможці у номінаціях «Краща сценографія та музичне оформлення», «Кращий акторський ансамбль», «Краща режисура», «Краща чоловіча», «Краща жіноча роль».

  У 2005, 2008, 2011. 2012 роках удостоєний Гран-прі на обласних оглядах-конкурсах «Буковинська театральна весна» та є абсолютним переможцем усіх Міжнародних гуцульських фестивалів у жанрах драматичного та художнього слова. М. Ковалюк став переможцем Всеукраїнського фестивалю сатири та гумору «Вишневі усмішки» з присвоєнням звання «Професійний сміхотворець України», виборов Гран-прі на Всеукраїнському фестивалі театрального мистецтва «Від Гіпаніса до Борисфена» - 2011 (м. Очаків). Згідно рішення журі цього ж фестивалю колектив театру отримав запрошення на Міжнародний фестиваль професійного театрального мистецтва «HOMO LUDENS».

  За час роботи у Вижницькому народному театрі М. Ковалюком здійснено майже 40 постановок літературно-музичних композицій, інсценізацій та вистав авторів української і зарубіжної класики, у яких ним особисто створено понад 50 сценічних образів.

  За успіхи у розвитку театрального мистецтва на Буковині М. Ковалюк став лауреатом літературно-мистецької премії ім. Г. Гараса, театрально-мистецької премії ім. народного артиста України А. Литвинчука, нагороджений почесною відзнакою «За заслуги перед Вижниччиною», почесними грамотами Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти України, прийнятий у Національну Спілку театральних діячів України.

 • ЗАЧАРОВАНИЙ ПІСНЕЮ

   

  Ім’я заслуженого працівника культури України Михайла Васильовича Мафтуляка добре відоме на Буковині. Його життя нероздільно пов’язане з музикою, піснею, композиторською діяльністю, популяризацією вокально-хорового мистецтва на Буковині та за її межами упродовж багатьох десятиліть.

  Сьогодні Михайло Васильович святкує славний ювілей. Колектив учбово-методичного центру культури Буковини з великою повагою та шаною вітає ювіляра. Безмежно дякуємо Вам, Михайле Васильовичу, за багаторічну сумлінну працю, безмежну любов до української пісні та співпрацю на ниві мистецької освіти.

  З роси і води!

  Сторінки біографії

  Народився Михайло Мафтуляк 4 вересня 1934 року в селі Гвіздівці Сокирянського району у селянській родині. Велику любов до пісні прищепили йому батьки. Саме у виконанні батьків Михайло вперше почув українську пісню. Згодом він опанував гру на баяні. Музика покликала юнака в дорогу, серцем потягнувся він до неї. Промайнули роки, а Михайло Васильович залишився вірним своєму покликанню.

  Закінчивши Чернівецьке музичне училище, а згодом Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В. Стефаника, Михайло Мафтуляк продовжує прививати любов до народної пісні підростаючому поколінню. Більше півстоліття він очолював Сокирянську музичну школу, а паралельно керував народним аматорським камерним хором «Гроно» Сокирянського РБНТД.

  Свої творчі досягнення, високу виконавську майстерність учасники хору неодноразово демонстрували в Україні та за кордоном. Камерний хор «Гроно» - лауреат престижних всеукраїнських хорових конкурсів ім. М. Леонтовича (1989,1992 рр.), ім. Лесі Українки (1991 р.). Колектив -  постійний переможець обласного конкурсу аматорських хорових колективів ім. С. Воробкевича.

  Пісенну творчість Михайла Васильовича як композитора широко популяризують аматорські вокально-хорові колективи Буковини. Його пісні звучать на сільських, районних та обласних сценах. І сьогодні поціновувачі пісенної творчості з нетерпінням чекають нових творів Михайла Мафтуляка. 

 • Буковинські кіноаматори виграли приз

  З 25 по 30 вересня 2013 року у м. Херсоні проходив Міжнародний фестиваль аматорського кіно «КіноКімерія». У міжнародному фестивалі взяли участь кіноаматори із 8 країн світу та 16 областей України. Більше 100 кіномитців-аматорів представили на суд міжнародного журі 250 фільмів.

 • Творча лабораторія керівників любительських об'єднань

  ТВОРЧА ЛАБОРАТОРІЯ КЕРІВНИКІВ ЛЮБИТЕЛЬСЬКИХ ОБ’ЄДНАНЬ Важливий напрям клубної роботи - організація дозвілля молоді. Однією з найефективніших форм роботи з молоддю залишається любительські об’єднання та клуби за інтересами.

 • З народних джерел Кельменеччини

  З народних джерел КельменеччиниНародна пісня – невичерпна криниця краси та багатства рідної мови, звичаїв, традицій народу. Пісня була та залишається супутницею народу і в радості, і в горі. Жодного дня не минає в житті людини без пісні. Однак найбільшим світом пісні є фестивалі.

 • Хотинcька твердь

  Хотинcька твердьБлагословенна будь, земля моїх батьків,

  Широка голубінь ясних просторів,

  Що пам’ятає славу козаків

  Своїх захисників, своїх героїв!

 • «Майстер своєї справи»

  16 вересня 2011 року в м. Кіцмані відбувся районний конкурс з професійної майстерності керівників сільських клубних закладів «Майстер своєї справи». Яскравими, насиченими по змісту були представлені програми конкурсантів-завідуючих сільськими

 • Конкурс «Музичний водограй»

  «Музичний водограй»

  16 вересня 2011р. в Новоселицькому районному будинку культури відбувся районний конкурс аматорських оркестрів,