Захоплення вишивкою - це на все життя

На цьогорічній виставці «Вишиваний дивотвір» свої роботи презентували Валентина Гудимова і Тетяна Краснюк. Випускниця Вижницького коледжу прикладного мистецтва ім. В. Ю. Шкрібляка Тетяна Краснюк дебютувала на цій виставці. Завдяки прикладу, впливу та заохоченню Валентини Гудимової, як зізналася сама пані Тетяна, її творчість вийшла на новий виток розвитку.

Обох майстринь об’єднало спільне захоплення – вишивка бісером. В обох - виразне прагнення створювати сучасний одяг, оздоблений ошатним барвистим шиттям. Обидві майстрині ніби «вживляють» у сучасні форми традиційні прийоми прикрашання жіночих і дитячих суконь, чоловічих сорочок, аксесуарів, обидві надають перевагу яскравим святковим кольорам.

На колективній виставці презентували й чимало творів релігійної тематики, яка також захоплює багатьох майстринь. Темою для обговорення експозиції члени клубу «Вишиваний дивотвір» та численні симпатики обрали особливості створення ікон та образів. До розмови запросили настоятеля храму Успіня Пресвятої Богородиці УГКЦ в Чернівцях отця Валерія Сиротюка. У Чернівецько-Коломийській єпархії отець Валерій очолює відділ сакрального мистецтва. Саме у греко-католицьких храмах тішить око маєво чудових вишивок, які прикрашають церковну атрибутику.

Народні артисти України Оксана Савчук та Іван Кавацюк – дует «Писанка» Чернівецької обласної філармонії ім. А. Кушніренка потішили присутніх піснею на вірші і музику отця Валерія Сиротюка «Два ангели». Вірші про вишиванку, родинне тепло, яке вона зберігає виконала онука Валентини Гудимової – Настуся.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат обласної премії ім. Г. Гараса, заслужений майстер народної творчості України Михайло Покиданець розповів, як створював вишиті хоругви для храму Успіня Пресвятої Богородиці, про спілкування з отцем Василем Блажейовським та Михайлом Біласом, майстрами, які створювали вишиті ікони.

Директорка рукодільної мережі «Санта» Одарка Кучерява підвела підсумки цьогорічної виставки та розповіла про наступну, лейтмотивом якої стане буковинська вишита сорочка.

 

Олена ЧАЙКА