З народних джерел Кельменеччини

Народна пісня – невичерпна криниця краси та багатства рідної мови, звичаїв, традицій народу. Пісня була та залишається супутницею народу і в радості, і в горі. Жодного дня не минає в житті людини без пісні. Однак найбільшим світом пісні є фестивалі. 21 вересня 2012р. в Будинку народної творчості та дозвілля с. Лівинців відбулось відкриття районного фестивалю фольклору «З народних джерел Кельменеччини», який став своєрідною творчою лабораторією для працівників культури району.

Не можна не згадати про те, що цей мальовничий куточок Буковини подарував світові відому оперну співачку Лідію Липківську, видатного українського поета Михайла Ткача, співака, народного артиста України Павла Дворського, члена Національної спілки письменників України, поетесу, журналіста Віру Китайгородську...

З народних джерел Кельменеччини

Народний аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Левенки» Будинку народної творчості та дозвілля с. Лівинців (керівник – заслужений працівник культури України Віра Натрасенюк) свою фестивальну програму побудував, взявши за основу цілу низку буковинських обрядових пісень, жниварських переспівів про жіночу долю, старовинних ігор та забав. «Лівенецьке весілля», яке ожило на сцені через мотиви буковинської народної пісні «Посіяла жито, жито з лободою», подарувало глядачам відчуття своєрідного ментального єднання з віковими традиціями предків.

Зі словами вдячності за збереження, відродження та популяризацію нематеріальної культурної спадщини до присутніх звернулися завідувач Кельменецьким районним відділом культури Наталія Чепурняк, а також завідувач кабінету дослідження й методики розвитку фольклору та етнографії УМЦКБ Ольга Магдюк: «Ми дуже раді, що ще є люди, які зберігають традиції свого села, популяризують їх, передають у спадок молодому поколінню».