Життя в писанці Ганни Вережак

5 вересня у літературно-мистецькій світлиці Путильської центральної районної бібліотеки відбувся вечір–вшанування «Життя в писанці Ганни Вережак». «Не жила впівголоса в заздрощах і злі, а зростала колосом на своїй землі»,- такими словами розпочався захід, присвячений життєвому і творчому шляху мисткині.

Ювілярку щиро вітали керівник апарату Путильської РДА Марія Яків’юк, директор учбово-методичного центру культури Буковини Микола Шкрібляк, начальник відділу культури Путильської РДА Василь Нестор, заступник Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Тарас Ковальчук. Приємні слова-віншування на адресу ювілярки прозвучали від Івана Дроняка, директора народної аматорської кіностудії «Полонина» з с. Яблуниці Верховинського району та директора Путильської центральної районної бібліотеки Світлани Бойчук.

«Коли народилася бабка Катерина, саме з нею в родину прийшов дар Божий писанкарства. А може десь іще глибше його коріння. Мати моя вчилася у бабусі, а я вже – у них обох. Спочатку для себе писала, як кажуть, для душі. Та коли вже почала працювати в школі, серйозно взялася за вивчення писанкарства не тільки у селі, але й в районі»,- розповіла Ганна Вережак.

Життєва мета майстрині - виявити красу Путильщини у писанці. Вона помітила, що хоч і є в Буковинських Карпатах писанкарі, але, як правило, це старше покоління, молоді дуже мало. Отже вирішила зробити щось для того, щоб не зникло це прадавнє народне мистецтво. Створила Ганна Миколаївна студію «Писанка» при Яблунецькій ЗОШ. Нині вона розробила власну програму роботи писанкарів. Ганна Вережак - співавтор посібника для 9-11 класів «Основи художніх промислів», учасник І Всеукраїнського конкурсу писанкарів у Івано-Франківську, Міжнародного з’їзду писанкарів у Києві. Майстриня і педагог неодноразово виступала з лекціями у Чернівецькому інституті післядипломної педагогічної освіти. Вона - переможець обласних конкурсів «Галерея мистецтва» та конкурсів навчальних програм і посібників, автор книг «Мистецтво узору на писанці», «Писанкарство», «Історія села Яблуниця», співавтор книг «Писанка на Путильщини», «Хрестоматія з гуцулознавства», «Основи народних промислів України». Лауреат обласних премій ім. Омеляна Поповича та ім. Георгія Гараса.

Поціновувачі таланту майстрині переглянули фільм «Писаночка мальована» про мистецьку студію Ганни Вережак. Недарма в народі кажуть, що якщо людина талановита, вона талановита у всьому. Ганна Вережак не тільки славна писанкарка, але ще й пише вірші. Вона співпрацює з молодим композитором, вчителем музики Ларисою Мартинюк. На заході прозвучала пісня «Яблуниця» у виконанні пані Лариси на слова Ганни Вережак. Справжньою родзинкою вечора став виступ юних мешканців села – учасників студії «Писанка».