Свято, де рушники узорами цвітуть

Крок за кроком ступаємо сходинками життя. Чорна. Біла. І ми, наче композитори. Тільки пишемо не музику, а свій шлях — довгий і барвистий, як рушник. Недарма ж вони прикрашають життя людини з самого малечку…

Саме піснею і танцями вп’яте працівники Старововчинецького будинку народної творчості та дозвілля нагадали минулої неділі про неповторність долі кожної людини фестивалем народного мистецтва «Людська стежина — вишитий рушник». На заході виступили колективи: «Кам’янчанка», «Царанкуца», «Калинонька», «Вербиченька», «Вишиванка», танцювальна група «Невгамовні», дует Емми Лупуляк і Софії Верхоляк та ін… Линули чарівні звуки мелодій, які, немов морські хвилі, котились і котились, збуджували нові почуття і десь тихо завмирали… А прикрашали хол вироби місцевих майстринь Марії Ткачук, Фрозії Червінської, Валерії Ткачук, Вірджинії Кіюн, Світлани Карпюк, Вероні Бугні, Домки Лук’ян.

На фестиваль запросили 30 воїнів АТО зі Старого Вовчинця. Присутнім з них сільський голова Петро Остафійчук вручив подяки зазначивши: «Вибір хлопців - стати на захист країни - навіки залишиться подвигом». Петро Радулович нагородив дипломами кожного учасника. Цікаво, що на сцену піднялась і 94-річна Фрозія Червінська — найстарша учасниця самодіяльного мистецтва Старого Вовчинця.

Як нагадала ведуча, директор БНТД Оліяна Балан, фестиваль «Людська стежина — вишитий рушник» започаткували талановиті працівники культури, які життя і серце віддали роботі, - Георгій та Аристія Нагірні, яких любимо і пам’ятаємо. Тому хай цей фестиваль має довге продовження.

          

           Лариса Дущак.

Глибоцький район

           Фото автора.