Ім’я заслуженого працівника культури України Михайла Васильовича Мафтуляка добре відоме на Буковині. Його життя нероздільно пов’язане з музикою, піснею, композиторською діяльністю, популяризацією вокально-хорового мистецтва на Буковині та за її межами упродовж багатьох десятиліть.
Сьогодні Михайло Васильович святкує славний ювілей. Колектив учбово-методичного центру культури Буковини з великою повагою та шаною вітає ювіляра. Безмежно дякуємо Вам, Михайле Васильовичу, за багаторічну сумлінну працю, безмежну любов до української пісні та співпрацю на ниві мистецької освіти.
З роси і води!
Сторінки біографії
Народився Михайло Мафтуляк 4 вересня 1934 року в селі Гвіздівці Сокирянського району у селянській родині. Велику любов до пісні прищепили йому батьки. Саме у виконанні батьків Михайло вперше почув українську пісню. Згодом він опанував гру на баяні. Музика покликала юнака в дорогу, серцем потягнувся він до неї. Промайнули роки, а Михайло Васильович залишився вірним своєму покликанню.
Закінчивши Чернівецьке музичне училище, а згодом Івано-Франківський педагогічний інститут ім. В. Стефаника, Михайло Мафтуляк продовжує прививати любов до народної пісні підростаючому поколінню. Більше півстоліття він очолював Сокирянську музичну школу, а паралельно керував народним аматорським камерним хором «Гроно» Сокирянського РБНТД.
Свої творчі досягнення, високу виконавську майстерність учасники хору неодноразово демонстрували в Україні та за кордоном. Камерний хор «Гроно» - лауреат престижних всеукраїнських хорових конкурсів ім. М. Леонтовича (1989,1992 рр.), ім. Лесі Українки (1991 р.). Колектив - постійний переможець обласного конкурсу аматорських хорових колективів ім. С. Воробкевича.
Пісенну творчість Михайла Васильовича як композитора широко популяризують аматорські вокально-хорові колективи Буковини. Його пісні звучать на сільських, районних та обласних сценах. І сьогодні поціновувачі пісенної творчості з нетерпінням чекають нових творів Михайла Мафтуляка.