У Путилі вшанували пам'ять Михайла Крилатого

22 вересня у літературно-мистецькій світлиці Путильської центральної районної бібліотеки відбувся захід, присвячений пам’яті педагога, публіциста, письменника, члена Спілки журналістів України Михайла Крилатого, якому 23 вересня виповнилося б 90 років. На захід завітали керуюча справами Путильської РДА Марія Яків’юк, колеги, друзі, рідні та усі небайдужі.

Доля пана Михайла була нелегкою. Коли юнак закінчив шостий клас, був насильно відправлений до Німеччини, де працював на машинобудівному заводі. За втечу потрапив до Брауншвайзького концтабору, в якому перебував аж до кінця війни. Після війни навчався у Хотинському педагогічному училищі.

З молодих років Михайло Крилатий прилучився до літературної праці. У 1971 році видав першу поетичну збірку «Нота МУ», в 1991 році – збірку байок «Їжачі усмішки». Письменника завжди цікавила історія рідного краю. У 1972 році він завершив першу книгу «Ватага в горах» дилогії «Орли над кичерами», але читачі побачили її аж у 1990 році. Пізніше завершив другу книгу – «Джерело над каменем». Останні роки життя Михайло Крилатий працював над книгою «Прірва на роздоріжжя», де вміло змалював життя Хотинщини у ХVІІІ столітті. Брав участь у редагуванні літературно-мистецького часопису «Дністер», що видавався на Хотинщині.

Спогадами про цю неординарну особистість поділилися Ірина Повідаш і Ганна Федюк, які багато років працювали з Михайлом Семеновичем, який на той час був редактором газети «Радянські Карпати». Марія Яків’юк, розказала про свої зустрічі з Михайлом Семеновичем, коли він працював головою селищної ради Путили, а жителька Путили Світлана Кравчук поділилася спогадами про його трудову діяльність на Кельменеччині. Валентина Буняк говорила про Михайла Крилатого як про талановитого педагога, який багато років працював вчителем і директором школи у Кельменецькому та Сокирянському районах. Приємно відзначати, що його педагогічну стежину продовжили діти і онуки у Путильській загальноосвітній школі.