Новини

Наречена у вінку із гусячого пір’я

     Один із кращих народних колективів Франківщини – “Ключівські візерунки”- відтворить у Чернівцях гуцульсько-покутське весілля. Ці артисти стануть гостями свята “Осінь весільна”.

    Переможці та лауреати багатьох фольклорних конкурсів та фестивалів. Переможці фестивалю “Червона рута”-2011 у жанрі “Український автентичний фольклор”. Знаменитий не лише у себе на Івано-Франківщині колектив “Ключівські візерунки” з села Великий Ключів Коломийського району стане гостем обласного фольклорно-етнографічного свята “Осінь весільна”.

Гості з сусідньої області потішать своїм виступом на самому початку свята і презентують обряди весілля свого села – ключівського. Їхня традиція гуцульсько-покутська, адже цей регіон цікавий тим, що знаходиться на порубіжжі двох етнографічних зон – Покуття та Гуцульщини.

Народним аматорським фольклорно-етнографічним колективом “Ключівські візерунки” Народного дому с. Великий Ключів Нижньовербіжської ОТГ Коломийського району керує Марія Бойчук.

Колектив часто запрошують відтворити ключівське весілля у різних містах і навіть у Києві. Він складається з 40 учасників – як дорослих, так і дітей. А ще цікавий – народними строями. Та особлива увага у ключівському весіллі – на вінку молодої, який зроблений із гусячого пір’я. Це навіть не вінок, а вінок-корона. Такого атрибуту більше не існує в жодному куточку нашої країни. Це найколоритніша деталь автентичного весільного дівочого строю. Наречена та дружки одягали його з давніх-давен у двох прикарпатських селах – Великому та Малому Ключеві. Починаючи з 70-х років минулого століття, цей звичай почав забуватися. На сьогодні є лише одна жінка, яка знає технологію виготовлення такого вінка, - Параска Кушляк з села Великий Ключів. Та сьогодні вона робить такі вінки здебільшого лише для виступів. До слова, у селі Великий Ключів, як і повсюди на Гуцульщині, наречених називають княгинями. Такий вінок виготовляли лише жінки, у яких щасливо склалося сімейне життя. На один убір йшло пір’я 3-4-х гусок, всередині вінка – прикраси.

Довідково

Великий Ключів-село Коломийського району Івано-Франківської області.Розташоване за 14 км від Коломиї. Це одне з найдавніших європейських і українських сіл.