Помилка
  • JFolder::files: Шлях не є текою. Шлях: /var/www/user221974/data/www/bukcentre.cv.ua/images/2017/September/37
Повідомлення
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery PRO plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/2017/September/37

Новини

Наречена у вінку із гусячого пір’я

     Один із кращих народних колективів Франківщини – “Ключівські візерунки”- відтворить у Чернівцях гуцульсько-покутське весілля. Ці артисти стануть гостями свята “Осінь весільна”.

    Переможці та лауреати багатьох фольклорних конкурсів та фестивалів. Переможці фестивалю “Червона рута”-2011 у жанрі “Український автентичний фольклор”. Знаменитий не лише у себе на Івано-Франківщині колектив “Ключівські візерунки” з села Великий Ключів Коломийського району стане гостем обласного фольклорно-етнографічного свята “Осінь весільна”.

Гості з сусідньої області потішать своїм виступом на самому початку свята і презентують обряди весілля свого села – ключівського. Їхня традиція гуцульсько-покутська, адже цей регіон цікавий тим, що знаходиться на порубіжжі двох етнографічних зон – Покуття та Гуцульщини.

Народним аматорським фольклорно-етнографічним колективом “Ключівські візерунки” Народного дому с. Великий Ключів Нижньовербіжської ОТГ Коломийського району керує Марія Бойчук.

Колектив часто запрошують відтворити ключівське весілля у різних містах і навіть у Києві. Він складається з 40 учасників – як дорослих, так і дітей. А ще цікавий – народними строями. Та особлива увага у ключівському весіллі – на вінку молодої, який зроблений із гусячого пір’я. Це навіть не вінок, а вінок-корона. Такого атрибуту більше не існує в жодному куточку нашої країни. Це найколоритніша деталь автентичного весільного дівочого строю. Наречена та дружки одягали його з давніх-давен у двох прикарпатських селах – Великому та Малому Ключеві. Починаючи з 70-х років минулого століття, цей звичай почав забуватися. На сьогодні є лише одна жінка, яка знає технологію виготовлення такого вінка, - Параска Кушляк з села Великий Ключів. Та сьогодні вона робить такі вінки здебільшого лише для виступів. До слова, у селі Великий Ключів, як і повсюди на Гуцульщині, наречених називають княгинями. Такий вінок виготовляли лише жінки, у яких щасливо склалося сімейне життя. На один убір йшло пір’я 3-4-х гусок, всередині вінка – прикраси.

Довідково

Великий Ключів-село Коломийського району Івано-Франківської області.Розташоване за 14 км від Коломиї. Це одне з найдавніших європейських і українських сіл.

{gallery}2017/September/37{/gallery}