Новини

Любомира Мазурик святкує славний ювілей

1 вересня святкує свій славний ювілей завідувач методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів УМЦКБ, заслужений працівник культури України Любомира Іванівна Мазурик.

Напевно так розпорядилася доля, що Любомира Іванівна народилася саме у день знань, адже більшу частину свого життя вона присвятила педагогічній діяльності, прививаючи молодому поколінню любов до її Величності – Музики.

Цього дня багаточисельні друзі та колеги зичать ювілярці міцного здоров’я, нових творчих здобутків, радощів та втіхи від учнів.

З роси і води Вам!

 

Славні сторінки біографії

Любомира Іванівна Мазурик народилася у місті Вашківці Вижницького району – хормейстер, хоровий диригент, педагог. Заслужений працівник культури України (2007 р.)

У 1963 році закінчила Чернівецьке музичне училище. Трудову діяльність розпочала ще студенткою училища у 1960 році. Тоді тут діяли 10-ти місячні курси з підготовки спеціалістів по роботі з колективами художньої самодіяльності, де викладала хорові дисципліни та керувала хором.

У 1968 році закінчила відділ хорового диригування Київської державної консерваторії ім. П. Чайковського. Повернувшись на Буковину, цілком віддалася праці заради розвитку культури рідного краю. Два роки викладала в Чернівецькому училищі культури. З 1970 р. була переведена на роботу в Чернівецьке державне музичне училище, де працювала до 1993 року. У 1991 році відповідно до наказу обласного управління культури було створено обласний методичний кабінет дитячих музичних та художніх шкіл, який очолила Л. І. Мазурик.

Працюючи в музичному училищі, водночас, упродовж 15-ти років керувала відомими в області хоровими колективами: капелами трикотажного об’єднання та об’єднаним хоровим колективом підприємств Першотравневого району м. Чернівців. Ці колективи були гордістю міста і області, неодноразово нагороджувалися дипломами, грамотами Міністерства культури України, обласних організацій, профспілок.

У 1995 році, коли в Чернівецькому державному університеті ім. Ю. Федьковича було відновлено теологічний факультет, Любомиру Іванівну запросили викладати предмети «Церковна музична культура» та «Церковний спів». Завдяки її зусиллям тоді ж на факультеті почала діяти хорова капела.

У 1992 році створено церковний архієрейський хор «Вознесіння» ім. митрополита Є. Гакмана в кафедральному Соборі Пресвятої Параскеви Сербської УПЦ КП. Це перший у Чернівецькій області церковний хор, який співає і популяризує церковні піснеспіви українською мовою в містах і селах області. Колектив співав у Володимирському соборі у Києві, Сімферополі та інших містах АР Крим. Декілька раз архієрейський хор презентував церковний спів українською мовою в Румунії, Польщі.

Л. І. Мазурик – автор навчальних та методичних посібників для викладачів та учнів музичних шкіл, а також книги «Піснеспіви всенічної». Засновник та організатор Міжнародного конкурсу юних виконавців на духових та ударних інструментах «Сурми Буковини».

Нагороджена орденами Святого Миколая, Святої Варвари за заслуги з відродження духовності України, знаком «Відмінник народної освіти», почесною відзнакою Чернівецької міської ради – медаллю «На славу Чернівців» (2015).

Упродовж усього творчого шляху Л. І. Мазурик бере активну участь у всіх важливих громадсько-просвітницьких заходах з метою розвитку української культури, мови, духовності, народних традицій та звичаїв на Буковині. Нині продовжує працювати на посаді завідувача методичного кабінету початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів комунального учбово-методичного центру культури Буковини.