У закладах культури Глибоцького району відзначили Всенародний день Батька

Всенародний день Батька в Україні - ще порівняно молоде свято, яке отримало путівку в життя 18 вересня 2009 року. Було оголошено, що кожна третя неділя першого осіннього місяця (вересня) стане датою, коли українське суспільство виказуватиме своє особливе шанування цим загальнолюдським, сімейним і державним цінностям. За ініціативи районного відділу культури протягом вересня працівники клубних закладів та бібліотек Глибоччини вшановували поважних татусів краю.

Так, у селі Привороки на святі «Мій татусь – найкращий в світі» акцентували увагу на значенні батька в житті родини, батьківській мудрості у вихованні дітей, формуванні правильної уяви про сімейні цінності у підростаючого покоління. Гостями заходу стали зразкові татусі багатодітних родин – брати Бульбук.

На високому покликанні батька-захисника свого роду і народу акцентували увагу організатори та учасники свята у селі Черепківці. Його організували та провели клубні, бібліотечні та педагогічні працівники на базі Черепковецької ЗОШ. Завідувач бібліотеки-філії №71 Віоріка Ірмійчук оформила тематичну виставку «Тато – захисник своєї сім'ї та своєї країни». Оскільки серед батьків учнів 3-х класів семеро є учасниками АТО, вони й стали головними героями свята. На високому прикладі батька-захисника, його патріотизмі, що проросте у синах і доньках закцентували увагу присутніх ведучі заходу – класний керівник Валентина Теофілівна та художній керівник Ольга Репчук. Хвилиною мовчання вшанували діти і дорослі героїв Небесної Сотні та краян, які загинули у зоні проведення АТО. Від усіх батьків зі словами вдячності звернувся Віктор Вещіпон. Діти радо вітали своїх батьків віршами, піснями та запальними танцями. Наприкінці свята татусям було вручено подяки та пам'ятні подарунки.

Шаною до батька-героя, полеглого в зоні АТО Іллі Василаша було просякнуте свято у клубі села Горбівці. Директор клубного закладу разом з гуртківцями запросила на зустріч старенького батька – Євгена Васильовича Василаша, який розповів дітям про те, як виховати героя і як зростити патріота в собі. По завершенню цієї трепетної зустрічі учасники поклали квіти на могилу славного краянина та хвилиною мовчання вшанували його пам'ять.

Поетичні та пісенні дарунки українською та румунською мовами підготували татусям у селі Просіка читачі місцевої бібліотеки - учасники заходу «Мій татусь – найрідніший!». Серед них Міхаєла Зегря, Марінела Зегря, Аліна Букачук, Роман Зегря, Анна Зегря, Олексій Зегря. Організувала свята завідувач місцевої бібліотеки Родіка Зегря.

Багатогранність ролі батька у житті родини і суспільства підкреслили організатори свята у Глибоці – бібліотекарі ЦРБ. З вітальним словом до присутніх звернулася начальник відділу культури Глибоцької РДА Олена Рєпіна

В ошатному залі Глибоцької музичної школи до задушевної розмови про батька було запрошено настоятеля храму Святої Рівноапостольної Княгині Ольги Романа Грищука, який є батьком чотирьох дітей та знаним волонтером краю. Він проводить богослужіння в зоні проведення АТО. Серед запрошених були й Ілля Балан, який відстоював кордони нашої держави в зоні проведення АТО, Роман Нагірний з дружиною Вірою, директор Глибоцького РБТД, який виховує трьох дітей, двох синів і доньку, Роман Лупу, викладач музичної школи, батько трьох синів, які успадкували його музичний хист (старший син Іван також викладач музичної школи) і донечки. Діалог про батька вівся у теплому колі старшокласників – учнів 9-Б класу Глибоцької гімназії, їхнього класного керівника Надії Білоус та вчителя зарубіжної літератури Олени Янцеловської.

Пісня для батька пролунала з вуст Світлани Грищук, інструментальну композицію виконав дует батька й сина – Романа та Івана Лупу. На завершення свята запрошених батьків привітали листівками та подарунками.