Музика та пісня об'єднують народи

На запрошення керівника Окницького району Республіки Молдова Іона Томая делегація Сокирянщини на чолі із заступником голови районної ради Сергієм Горном побувала у селі Наславча на етнофестивалі «Єдність через багатогранність». Наші сусіди проводять цей фестиваль щорічно, демонструючи єдність представників різних національностей, які проживають на цій території.

 У цьогорічному фестивалі взяли участь аматорські колективи із населених пунктів Окницького району та гості із Могилів-Подільського й Сокирянського районів.

 Сокирянщину на святі представляв народний аматорський оркестр народних інструментів районного будинку народної творчості та дозвілля під керівництвом Дмитра Шкваруна. Виступ оркестру мав великий успіх, уся концертна програма колективу супроводжувалася зливами оплесків та вигуками «браво». Твори, які були включені у програму, – «Мелодії Бессарабського краю», «Буковинські коломийки», українські народні пісні «Вигравай, сопілкарю» (солістка - Олеся Сердюкова), «Спать мені не хочеться» (солістка – Оксана Руснак) були виконані на високому професійному рівні.

 Усі присутні мали змогу переглянути виставку творів народних майстрів із сіл Наславча, Каларашовка, Фрунзе, Корестоуци, Ружниця та учнів Окницької школи мистецтв.

 Загалом фестиваль пройшов на високому професійному рівні, адже своє мистецтво на ньому демонстрували як зовсім юні артисти, так й вже добре знані колективи - вокальні, хореографічні, інструментальні. Зі сцени звучали молдовські, українські, російські, ромські та вірменські пісні. Як завжди, неперевершеним був виступ хореографічних колективів Окницького міського будинку культури.

 У цей непростий час багато теплих слів було сказано про мир і спокій на нашій землі. Учасники свята щиро бажали українцям мирного сонячного неба. «Молитва за Україну» у виконанні юної учасниці із села Ружниця Габриели Скицану викликала бурхливу хвилю емоцій у глядацькій залі.

 Свято завершилося традиційним нагородженням учасників конкурсної програми. Оркестранти зі Сокирянщини отримали диплом та цінний подарунок від голови району, а також запрошення взяти участь у ще в одному фестивалі.

 Раїса ГОРН,

 начальник відділу культури

 Сокирянської РДА