«Єднання через багатогранність»

«Єднання через багатогранність», - під такою назвою вже 15 років у Окницькому районі (Республіка Молдова) проходить традиційний міжетнічний фестиваль. Цього року фестиваль відбувся у місті Фрунзе.

В актовій залі місцевої школи його урочисто відкрив голова району Василь Романюк. Привітали учасників фестивалю керуючий справами Сокирянської районної ради Сергій Горн, примар м.Фрунзе Василь Конецький та керівники населених пунктів Окницького району.

Фестивальну програму відкрили господарі – аматорські колективи м.Фрунзе. Усіх присутніх вразили професійні виступи зразкових хореографічних колективів «Імпульс» і «Натхнення» (м.Окниця), солістів Юрія Борилюка та Катерини Поліщук (м. Фрунзе). Гарно представили свої комуни учасники вокального ансамблю музичної школи з Атак, в репертуарі яких українські пісні. У фестивальній програмі комуну Унгри представляв дитячий колектив «Калинонька», який неодноразово виступав на святкових заходах у Кишиневі, комуну Ружниця - зразковий духовий оркестр місцевого будинку культури.

Аматорські колективи Сокирянського району неодноразово брали участь у заходах, організованих Окницьким відділом культури. На цьогорічному фестивалі свою творчість презентували народний аматорський вокальний ансамбль «Мелодія» у супроводі троїстих музик Сокирянського районного будинку народної творчості та дозвілля (керівники – Людмила Мафтуляк та Дмитро Шкварун), а також  солістки-вокалістки Оксана Руснак та Олеся Сердюкова. Їхній виступ щиро підтримували глядачі та високо оцінили члени журі.

У свою чергу члени творчої делегації Сокирянщини запросили завідувача Окницького відділу культури Людмилу Белоножко і творчих працівників на свято музики, яке щорічно проводиться у Сокирянській музичній школі.

 

Раїса ГОРН,

начальник відділу культури Сокирянської РДА