Новини

Життєдайні джерела Людмили Кубай

  4 вересня в Учбово-методичному центрі культури Буковини відкрилася персональна виставка київської художниці, члена Національної спілки художників України Людмили Кубай «Життєдайні джерела». На вернісажі робіт мисткині можна переглянути колоритні живописні полотна та гобелени. Особливе зацікавлення відвідувачів виставки викликали рукотворні роботи, виготовлені технікою «набивання голкою» (до речі, вона притаманна і для нашого краю, зокрема Північної Бессарабії).

 Символічні та багатозначні картини художниці, присвячені темі українських традиційних ремесел. Як наголосив директор УМЦКБ, заслужений діяч мистецтв України Микола Шкрібляк, важко не помітити, що на кожній із цих робіт – група осіб або родина, що символізує безперервність народної традиції, адже головна суть прадавнього ремесла у тому, аби були послідовники. Бо стійкість і цілісність традиції крізь покоління буде повною мірою збережена лише тоді, коли ця традиція буде передана від унікального і самобутнього майстра з покоління в покоління.

 Як зізналася художниця Людмила Кубай, основна мета написання картин такого тематичного циклу виставки «Життєдайні джерела» - самозцілення. Перше, що стає помітним під час перегляду – веселкова палітра, відкриті та привітні обличчя людей на картинах і життєлюбність як філософська домінанта. Художниця зазначила, що майже усі роботи написані 2014 року. Тоді, коли Україну охопила війна, а суспільством поширився один колективний настрій – страх, заціпеніння. «Нищилася Україна і українство, тому хотілося створити таку оазу, і нею рятуватися. Лікуватися. Згодом я відчула, що таки відновлююся». 

Унікальний за своєю природою світоглядний оптимізм художниці підкреслила заступник начальника - начальник відділу культосвітніх установ, мистецтв та кіно управління культури Чернівецької ОДА Тетяна Шарагова: «На ваших полотнах усі пори року чудові, всі барви – світлі. Мабуть, ви бачите в людях і світі тільки прекрасне».

 Особливу атмосферу на відкритті виставки створили Віктор Перепелюк та Юрій Пасічник, котрі познайомили присутніх зі справжнім музичним автентичним раритетом – рідкісними козацькими піснями (в тому числі і бароковими), українськими народними піснями літературного походження (деякі – з передісторією), старосвітськими псалмами тощо. 

 Оригінальність авторської манери Людмили Кубай відзначив у вітальному слові член Чернівецької обласної організації Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Іван Гордіца.

 На згадку про відкриття виставки дирекція Учбово-методичного центру культури Буковини відзначила художницю подякою, а гостя натомість зробила символічний подарунок: подарувала на згадку картину, яка відображає давнє ремесло дереворізьблення, характерне для Карпатського краю.

 Ознайомитися з роботами Людмили Кубай можуть усі охочі, виставка триватиме в залі Учбово-методичному центрі культури Буковини до кінця вересня.