Вишивання долі

Він носить власноруч створені вишиванки елегантно й шанобливо, поєднуючи у своєму стилі захоплення вишивкою й професійний погляд кравця-модельєра. Від того поєднання його образ завжди сучасний і «проситься» до наслідування. Це відзначали численні гості, які завітали на персональну виставку молодого майстра Юрія Антонюка «Вишивання долі», яка нещодавно відкрилася у Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї.

Від дитячих робіт («Шестирічним дивився на мамине шиття й собі захотів спробувати…») до розкішних чоловічих і жіночих сорочок й сучасних аксесуарів з використанням вишивки (краваток, метеликів, гарасівок) Юрій Антонюк проілюстрував свій творчий шлях.

- У краєзнавчому музеї його твори представлено не вперше, - наголосила науковий співробітник музею Євдокія Антонюк-Гаврищук. - Кілька років поспіль майстер бере участь у щорічних виставках музею, присвячених черговій річниці від дня народження буковинського художника-орнаменталіста Георгія Гараса.

Особливо плідним був минулий рік, коли творчість молодого майстра стала лейтмотивом виставки «Вишиваний дивотвір», яку організовують і проводять працівники рукодільної мережі «Санта». Чоловіча сорочка «Вічні скарби Георгія Гараса» та колекція сучасних чоловічих аксесуарів Юрія Антонюка стали родзинками тієї виставки. Слід відзначити, що в той час юнак успішно поєднував навчання на останньому курсі училища та роботу в кравецькій майстерні «Санти». Він також плідно працював над втіленням особистих творчих задумів та брав участь у колективному проекті «Вишиваного дивотвору» «Обрус Гараса». Участь у цьогорічному, вже міжнародному колективному проекті «Вишиті сторінки з альбому «Взори вишивок домашнього промислу на Буковині» Еріха Кольбенгаєра» спонукала пана Юрія до створення чоловічої сорочки за стародавніми буковинськими орнаментами, зафіксованими в книзі.

Привітали майстра з черговою творчою перемогою численні гості, серед яких були його наставник – заслужений майстер народної творчості України Михайло Покиданець, директор рукодільної мережі «Санта» Одарка Кучерява, майстер з пошиття одягу Лілія Федько, голова клубу «Вишиваний дивотвір» Олена Чайка, члени клубу Анна Бугай і журналіст Людмила Черняк, науковий співробітник Чернівецького обласного художнього музею Лариса Карущак, музикант Неля Марковська та, звичайно, найдорожчі люди – мама і сестра.

Олена ЧАЙКА