Мистецтво є невід’ємною частиною життя митця, який йде шляхом досягнень результату, докладаючи зусилля, аби передати у своїх творах бачення власного світу. Юні таланти, які навчаються у мистецьких школах, отримують знання від своїх наставників-викладачів. А для перевірки та закріплення отриманих знань проходять певні контрольні випробування.
Так 8 квітня 2025 року у класах-майстернях Художньої школи ім. Миколи Івасюка м. Чернівців відбувся обласний фаховий конкурс серед учнів 3-х класів базового рівня з предмету «Рисунок». Учасниками заходу стали 23 учні із 10 художніх шкіл та художніх відділень шкіл мистецтв Чернівецької області. Конкурс має на меті вивчення та подальше удосконалення стану засвоєння предмету учнями, визначення рівня засвоєння навичок в побудові предметів складної форми, вміння передати зображення з натури та вдалої його компоновки на аркуші паперу, точне бачення пропорцій, також дотримання законів лінійної перспективи. Уміння виразити форму через передачу світла та тіні.
Детальніше...11 квітня на сцені Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка відбувся гала-концерт і церемонія нагородження володарів гран-прі та переможців обласних конкурсів виконавської майстерності серед учнів мистецьких шкіл.
Вже вкотре Буковинський центр культури і мистецтва організовує та проводить конкурси виконавської майстерності, саме його команда докладає величезних зусиль, аби свято музики й дитячого таланту відбулося на високому рівні.
Цьогоріч 28 найталановитіших юних музикантів мали змогу представити свої творчі виступи на великій сцені. В концерті прозвучали найрізноманітніші інструментальні та вокальні композиції: сольні композиції на духових інструментах, цимбалах, гітарі, фортепіано, акордеоні, скрипці, віолончелі, вокальніансамблі та дуети, тріо бандуристів — справжня палітра музичних барв.
Детальніше...Великодні свята - це не просто давня традиція, а наш внутрішній символ - перемоги життя над смертю, світла над темрявою, добра над злом. Для українців у ці буремні часи Великдень набуває особливого змісту - він єднає нас у вірі, надії та незламності духу. Попри біль і тривогу, ми не втрачаємо людяності. Ми тримаємося, як і вся наша країна - з любов'ю до свого, з вірою у Перемогу і з вдячністю до тих, хто нас захищає.
"Барви надії і життя"- таку назву мав майстер-клас з писанкарства, що став пілотним заходом у рамках реалізації ветеранського проєкту "Military hall", який розпочав свою роботу у приміщенні Буковинського центру культури і мистецтва.
Детальніше...Прадавня знаково-символічна мова на писанці розкриває космогонічну сутність і змісти української орнаментики загалом. Саме про це йшлося в авторській відкритій лекції заслуженого діяча мистецтв України, етнолога, збирача старожитностей, знавця декоративно-ужиткового мистецтва, директора Буковинського центру культури і мистецтва, голови Чернівецького обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України Миколи Шкрібляка «Вміння читати писанку та знаково-символічне письмо української орнаментики».
3 квітня в малій залі ЦБНТД, відбулася нарада працівників клубних установ Кельменецької селищної ради, де було вирішено ряд важливих питань.
Кожний присутній мав змогу поділитися своїми ідеями стосовно проведення Великодніх заходів і участь у благодійно - мистецькій Великодній ярмарки громади: Христос Воскрес - Воскресне Україна!
Валентина АНДРУЩАК – директорка БНТД с.Нелипівці, запропонувала зустрітися з нашим земляком – Василем БЕЖЕНАРЬОМ - методистом Буковинського центру культури та мистецтва, майстром писанкарства, витинанки, художньої кераміки, членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України ( 2023), лауреатом стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва (2016-2018), художником педагогом та мистецтвознавцем, щоб мати можливість побувати на його майстер - класі з писанкарства…
Детальніше...