Неперебутна подія сталася у Буковинському центрі культури і мистецтва – відкрилася виставка «Художні вироби зі шкіри» авторства знаного митця, члена Національної спілки художників України Володимира Сидоренка та його учнів – студентів Львівської національної академії мистецтв та Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва імені І. Труша , а також воїнів-учасників проєкту «Незламні». Роботи митця знаходяться у державних і приватних колекціях, серед яких - зібрання трьох Президентів України, письменників Паоло Коельо, Януша Леона Вишневського, модельєра Кензо Такада, митця Хе Шуй Фа, філософа Юстейна Гордера, журналістки Енн Епплбом та інших.
Володимир Сидоренко створює гобелени, панно, композиції на релігійну тематику, грамоти, обкладинки для книжок, костюми для фільмів, інші атрибути. Він - педагог та мистець, який створює художні вироби зі шкіри - відкриває своїм студентам секрети ремесла, допомагає їм поєднувати у роботах традиційні техніки з сучасними тенденціями. Учні мистця опановують роботу з матеріалом, формою, текстурою, а кожен твір - це історія, розказана крізь плетення, гаряче тиснення, формування об'єму й тонке нюансування кольору. Його школа не лише передача знань, а й формування власного мистецького підходу кожного учня, здатного звучати як нині, так і в майбутньому. Що прикметно: виставка концептуально вибудувана так, що роботи учнів експонуються разом із творами вчителя, тож кожен відвідувач має нагоду бачити, що означає фраза «школа Володимира Сидоренка».
Детальніше...Днями на Поділлі відбулася важлива подія, котра актуалізувала діалог про ключові орієнтири нашої держави. У День Української Державності й річниці хрещення Руси-України в Хмельницькому відбулася IV міжрегіональна суспільно-наукова платформа «Хрещення. Становлення. Перемога». Темою цьогорічного заходу було збереження культурних витоків державотворення. Захід організовано за ініціативи Хмельницької обласної ради разом з Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова та Хмельницьким обласним науково-методичним центром культури і мистецтва в рамках Меморандумів про співпрацю між областями України – документів, що об’єднують регіони у спільному баченні національного відродження, збереження традицій та посилення горизонтальних зв’язків між громадами. Це була зустріч представників місцевого самоврядування й комунальних установ сфери культури з ряду регіонів України. Цьогоріч подію відвідали делегації з Буковини, Тернопілля, Сумщини, Волині, Рівненщини, Закарпаття.
Як пісня тонізує організм підчас польових робіт, для чого буковинці колись колядували на стерні, які таємниці приховує сорочка-буденка, що означає термін «літування» в етнографії, а також які свята можна умовно вважати найсоковитішими та найсолодшими? Про це йшлося на свіжій етнографічній студії дослідницького проєкту «Спадщина» Буковинського центру культури і мистецтва у співпраці з «Гончаренко-Центр. Чернівці».
«Сорочинський ярмарок» - відома повість Миколи Гоголя, події якої відбуваються в мальовничій українській місцині. Цей твір став основою для вистави у постановці народного аматорського театру малих форм «Цара» Центрального будинку народної творчості та дозвілля селища Кельменці, керівник – Алла Ілаш. Учасники колективу зуміли передати колоритну атмосферу ярмарку, відтворили народні гуляння, обрядові дійства, містичні елементи та любовну історію. Постановка вистави просто неба в рамках обласного огляду-конкурсу аматорських театральних колективів «Буковинська театральна весна» поєднала драму, музику, пісню й танець. Динамічне театральне дійство вражало пісенних, музичних форм та комічністю.
З глибоким сумом повідомляємо, що відійшла у засвіти знана у краї майстриня писанкарства та нанизування бісеру, членкиня Національної спілки майстрів народного мистецтва України Лідія Остапченко. Дочка Черкащини, вона давно стала серцем буковинської традиції,примножила її та доповнила новими сенсами. Лідія Остапченко – активна учасниця багатьох обласних, персональних виставок, ярмарків, всеукраїнських фестивалів, майстер-класів. Провела чимало заходів, аби популяризувати традиційні знаки та символи української народної культури. Свою любов до традиції передала синам і невістці.
Колектив Буковинського центру культури і мистецтва висловлює глибокі співчуття родині поважної майстрині та всім, хто її знав, поважав і пам’ятатиме. Вічна і світла пам’ять.
Детальніше...